PEDAGOG SZKOLNY

W NASZEJ SZKOLE PRACUJE:

• pedagog szkolny p. Joanna Czarnecka

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO w roku szkolnym 2023/2024:

PONIEDZIAŁEK:  9:30 - 13:30, 12:45 - 13:30 zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne
WTOREK:  8:30 - 13:30
ŚRODA:  9:15 - 14:00, 12:45 - 13:30
zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne
CZWARTEK:  8:30 - 12:30
PIĄTEK:  9:00 - 14:00, 12:45 - 13:30
zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne,
                   14:00 - 15:00 godzina dostępności

ZAPRASZAMY !

DROGI RODZICU !

Drogi rodzicu, zwróć się pedagoga szkolnego, gdy:

• niepokoi cię zachowanie dziecka,
  • chcesz porozmawiać o dziecku i o relacjach z nim,
  • masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole,
  • potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,
  • masz pytania i mie wiesz do kogo się z nimi zwrócić,
  • szukasz pomocy.

TELEFONY ZAUFANIA

Zadzwoń lub napisz, gdy coś cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.
Telefon jest czynny codziennie w godz. 12.00 - 20.00.
Wiadomośc przez stronę www.116111 możesz przesłać całą dobę.
Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak:
  • agresja i przemoc w szkole,
  • cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami,
  • wykorzystanie seksualne,
  • kontakt z substancjami psychoaktywnymi,
  • depresja i obniżony nastrój,
  • myśli samobójcze,
  • zaburzenia odżywiania.
Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.
Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.