Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA
Za nami "Tydzień dla bezpieczeństwa"
Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, cyberbezpieczeństwie i odpowiedzialnym korzystaniu z internetu, zdrowiu psychicznym, pierwszej pomocy oraz zasadach bezpiecznego wypoczynku.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym za aktywny udział. Pamiętajmy – bezpieczeństwo zaczyna się od nas!
ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY
12 czerwca o godz.13.00 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 20 rocznicy nadania szkole imienia Adama Mickiewicza. Impreza była podsumowaniem całorocznego projektu „Adam Mickiewicz - PATRON NASZEJ SZKOŁY”.
Odbyły się konkursy, wystawy prac plastycznych, w klasach pojawiły się okolicznościowe gazetki ścienne, a kółko dziennikarskie wydało jubileuszowy numer „Szkolniaka”.
Na uroczystym apelu rozdano nagrody i dyplomy. Klasa 7a przedstawiła spektakl „Pani Twardowska” , uczniowie :Tomasz Kubina i Amelia Spanier - zachwycili wokalem.
Oprócz uczniów wśród zaproszonych gości powitaliśmy panią Ewę Kitę, która jest autorką hymnu szkolnego, panią Małgorzatę Sobolewską byłą wicedyrektor szkoły oraz przewodniczącą Rady Rodziców - panią Martę Koziarską.
DZIEŃ PUSTEJ KLASY
W ramach akcji „Dzień Pustej Klasy 2026” uczniowie przebywający w świetlicy wzięli udział w wyjściu w plener poza teren szkoły.
Zajęcia odbyły się w pobliskim parku kieszonkowym, gdzie dzieci korzystały z placu zabaw, siłowni pod chmurką oraz tężni. Uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych i grach ruchowych, które sprzyjały budowaniu relacji, współpracy i wzajemnemu wsparciu. Pobyt na świeżym powietrzu był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, obserwacji przyrody oraz rozwijania sprawności fizycznej.
3A I 3B NA ZIELONEJ SZKOLE W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
27–29 maja uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w Zielonej Szkole w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas pobytu poznawali kulturę regionu Podhala, wchodzili na Rusinową Polanę oraz brali udział w licznych zajęciach integracyjnych, grach i zabawach.
Nie zabrakło również ogniska, dyskoteki, kina nocnego oraz gry terenowej.
Wyjazd był okazją do aktywnego wypoczynku, integracji oraz zdobywania nowych doświadczeń i wspomnień.
WARSZTATY KAJAKOWE KLASA 2A
W ramach przygotowań do zbliżających się wakacji uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach kajakowych połączonych z pogadanką na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu wodnego, jakie zasady obowiązują podczas wypoczynku nad wodą oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji.
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Chałatowi z WKS Aqua Active za przeprowadzenie ciekawych i wartościowych zajęć. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszym uczniom podczas letniego wypoczynku.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji!
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PIERWSZOKLASISTÓW
MEDALOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
13 czerwca podczas Mistrzostw Śląska w Sprincie Kajakowym w Katowicach uczniowie naszej szkoły – Aleksander Kałużyński i Tomasz Kubina – odnieśli duże sukcesy sportowe.
Wywalczyli również brązowy medal w konkurencji MK2 300 m chłopców 2014–2015.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W "TYGODNIU DLA BEZPIECZEŃSTWA"
W dniach 15–19 czerwca 2026 r. wspólnie przypomnimy sobie, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w Internecie, podczas wakacyjnego wypoczynku oraz w codziennych relacjach z innymi.

XII DNI INTEGRACJI
12 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w uroczystym przemarszu zorganizowanym w ramach „XII Dni Integracji” pod hasłem „Jesteśmy z Wami kolorowymi motylami”.
Celem wydarzenia było promowanie integracji społecznej, budowanie postaw szacunku, akceptacji i życzliwości wobec osób o różnych potrzebach oraz zwrócenie uwagi na znaczenie współpracy i wzajemnego wsparcia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przemarszu, prezentując przygotowane wcześniej kolorowe motyle, które symbolizowały różnorodność, piękno i wyjątkowość każdego człowieka.
Podczas wydarzenia panowała radosna i przyjazna atmosfera.
Dzieci z zaangażowaniem reprezentowały szkołę, okazując otwartość oraz pozytywne nastawienie do idei integracji.
Udział w przemarszu był dla uczniów cenną lekcją empatii, tolerancji i wrażliwości społecznej.
OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty.
Opłata za obiady za miesiąc MAJ wynosi 68 zł.
Indywidualne odpisy należy dokonać telefonicznie z panią intendentką.
III EDYCJA SENSORIADY ZA NAMI!
Z ogromną przyjemnością i dumą po raz kolejny mogliśmy stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia organizowanego w naszej szkole przez Przedszkole Jedenastka.
Ogromne podziękowania należą się naszym wolontariuszom, którzy pod czujnym okiem pana Jakuba Abramika wsparli organizację Sensoriady!
Dziękujemy wszystkim za przybycie i pamiętajcie, że jesteście w Mickiewiczu zawsze mile widziani!
III MIEJSCE W MIEŚCIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Z radością informujemy, że nasza uczennica Amelia Suska (8a) zajęła III MIEJSCE w mieście w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Z tej okazji razem z nauczycielką przygotowującą do konkursu - p. Iloną Naróg wzięły udział w gali wręczenia listów gratulacyjnych laureatom miejskich konkursów przedmiotowych.
Gratulujemy!
MAMY POWÓD DO DUMY!
Z radością informujemy, że Świetlica Szkolna PSP 5 otrzymała certyfikat uczestnictwa w VI edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Prace Plastyczne” w roku szkolnym 2025/2026.
To wyjątkowe wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania naszych uczniów w rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz talentów artystycznych poprzez różnorodne działania plastyczne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspólną przygodę a autorce projektu i książki „Kreatywne Prace Plastyczne” – Beacie Grzeszczuk-Nędzy – za inspirację do twórczej pracy.




