Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Adama Mickiewicza
w Kędzierzynie-Koźlu

Aktualności

LATO

BEZPIECZNE WAKACJE

Zaczęły się już WAKACJE.
Życzymy, aby były cudowne i bezpieczne.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023 / 2024

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS I

 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC


Opłata za obiady za miesiąc CZERWIEC wynosi 52 zł

 • klasa 1a i 1b - 48 zł
 • klasa 2a - 48 zł
 • klasa 3a i 3b - 44 zł
 • wszystkie klasy, które były na wycieczce 1 dniowej - 48 zł
 • dzieci, które były na wycieczce 3 dniowej - 40 zł
Indywidualne odpisy należy dokonać telefonicznie z panią intendentką. 
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

WYCIECZKA DO SĄDU REJONOWEGO W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

19 czerwca kl. 5a odwiedziła Sąd Rejonowy w Kędzierzynie- Koźlu. Zapoznaliśmy się z pracą sędziego i innych pracowników sądu. Uczniowie zadawali wiele pytań. Podziwiali ogromną wiedzę i odpowiedzialność sędziego. Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była bardzo pouczająca.

PODSUMOWANIE PRACY W ŚREDNIEJ GRUPIE WIEKOWEJ

W średniej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pracy w II półroczu.
Zostali wyróżnieni uczniowie ze wzorowym zachowaniem i świadectwem z czerwonym paskiem. Ogłoszone zostały również wyniki z konkursu języka angielskiego Memory Master.
Z radością zawiadamiamy, że w edycji wiosennej laureatką II stopnia została Laura Budzar (6b), laureatkami III stopnia zostały Amelia Zgrzebniok (4a), Zuzanna Wadowska (4a) i Yesieniia Oliinyk (4b), a wyróżnienie zdobyli Dawid Stopik (5a), Jan Pozowski (5a), Grzegorz Sołtys (5a) i Natalia Kowalczyk (4a).
Na koniec przypomnieliśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

WYRÓŻNIENI W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Uczestnicy miejskich etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych wyróżnieni na uroczystej gali. Jakub Balicki i Piotr Pietruszewski pisali konkurs chemiczny, Dawid Kuźnik - historyczny. Chłopakom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

ODWIEDZINY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

Klasa 7a miała okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki uprzejmości pana pułkownika. 
Macieja Kopcia i kadeta Oskara dowiedzieliśmy się co nieco o profilu mundurowym, ćwiczyliśmy strzelanie na strzelnicy laserowej oraz w terenie z ASG. Były to ciekawe zajęcia wymagające sprawności i koncentracji, ale z zapałem próbowaliśmy swoich sił.

PODSUMOWANIE PRACY W STRASZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

W starszej grupie wiekowej odbyło się wczoraj podsumowanie pracy w II półroczu.
Zostali wyróżnieni uczniowie ze wzorowym zachowaniem i świadectwem z czerwonym paskiem. Ogłoszone zostały również wyniki z konkursu języka angielskiego Memory Master.
Miło nam poinformować, że w edycji wiosennej wyróżnienie zdobyli Krzysztof Nycz (7a), Jakub Balicki (8a) i Malwina Grabara (8a).
Na koniec przypomnieliśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

WYCIECZKA DO PALMIARNI W GLIWICACH

Uczniowie klasy 3b zwiedzili Palmiarnię w Gliwicach. Poznali tajemnice egzotycznej przyrody.

PROSIMY O ODDANIE GŁOSU NA PROJEKT "PATRZ, SŁUCHAJ, PRZEŻYWAJ"

Serdecznie wszystkich zapraszy do głosowania na projekt "PATRZ, SŁUCHAJ, PRZEŻYWAJ", który będzie realizowany przez orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej nr 1 mieszczącą się po sąsiedzku naszej szkoły. 
Głosujemy na nr  57 i do wyboru: albo nr 2 albo nr 23.
Głosować można do wtorku 25.06. do godz. 24:00, papierowo lub elektronicznie.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE! 

GALA WRĘCZENIA LISTÓW GRATULACYJNYCH LAUREATOM MIEJSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

13 czerwca uczeń klasy 6b Dawid Kuźnik laureat miejskiego konkursu historyczneg - I MIEJSCE wraz z p. Małgorzatą Sobolewską odebrał list gratulacyjny. 

BRAWO!

KOLEJNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

Kolejne sukcesy naszego ucznia. W piątek Mikołaj Wójtowicz z klasy 2a zdobył złoty medal i tytuł mistrza województwa opolskiego w piłce plażowej. W niedzielę powtórzył wynik na hali zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa opolskiego.

Gratulujemy!!!

 

WYJŚCIE DO MCDONALDS

Klasa 1a spędziła wspólne chwile w restauracji McDonalds. Dzieci składały zamówienia, uczyły się dokonywać płatności, pilnowania wydania odpowiedniej kwoty i monitorowania odbioru dania. Po posiłku posprzątały i posegregowany pozostałości po jedzeniu.

IMPREZA Z POLREGIO

Z okazji Dnia Dziecka klasa 1 a wzięła udział w zorganizowanej specjalnej imprezie z udziałem POLREGIO. Dzieci uczestniczyły w fachowym oprowadzaniu po składach pociągów, zajrzały do lokomotywy, a także dowiedziały się od ekspertów wielu ciekawostek na temat pracy na kolei.

FESTYN PARAFIALNY

Uczniowie klas trzecich Anielskie głosy zaśpiewali na festynie parafialnym z okazji Dnia Rodziny.

HALLO BERLIN!

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły udali się chyba na najbardziej wyczekiwaną wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy Niemiec mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze miejsca i zabytki tego miasta czyli : Alexanderplaz, Bramę Brandenburską, wieżę telewizyjną, Czerwony Ratusz, Uniwersytet Humbolda, Operę Narodową, kościół Marii Panny, katedrę Św. Jadwigi, słynną ulicę Unter den Linden, pomnik Holokaustu, Plac Paryski i wiele, wiele innych. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Pergamońskie w którym zrekonstruowano wielki Ołtarz Zeusa oraz znajduje się panorama starożytnego miasta Pergamon. Pan Przewodnik Waldemar Gielzok, który znał Berlin jak własną kieszeń przekazał grupie bardzo wiele cennych informacji oraz ciekawostek związanych z tymi miejscami. W Poczdamie uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak w lesie tropikalnym zwiedzając Biosferę z bogatą roślinnością i wieloma gatunkami zwierząt, a następnie zanurzyć się w luksusie podczas zwiedzania zespołu parkowo-pałacowego Sans Souci. Wisienką na torcie był całodniowy pobyt w parku wodnym Tropical Islands.

POCHÓD INTEGRACYJNY

7 czerwca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w pochodzie integracyjnym organizowanym przez przedszkole nr 11.
Na chwilę wrócili do swojego przedszkola i znów poczuli się maluchami.

WYCIECZKA DO CEWE

10 czerwca klasy drugie w ramach poznawania miejsc pracy rodziców odwiedziły firmę CEWE. Zaczęliśmy od zrobienia grupowego zdjęcia, które na koniec wycieczki każdy z nas otrzymał na pamiątkę. Obserwowaliśmy proces nadruków na kubkach, albumach, kocach i wysyłkę gotowych produktów do odbiorców. Najbardziej podobały nam się czarne kubki, które pod wpływem gorącego płynu pokazywały swoje kolorowe oblicze. Dzięki takim wycieczkom lepiej poznajemy zawody naszych rodziców.

Dziękujemy.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Swoją przygodę z badmintonem rozpoczął zaledwie kilka miesięcy temu, a już zdobywa ogólnopolskie laury. Kai Rysztak został srebrnym medalistą Turnieju Nadziei Olimpijskich. Ośmioletni zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle na podium stanął podczas prestiżowych zmagań w Krakowie.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w młodszej grupie wiekowej. 
Zapraszamy do fotorelacji. 

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w 5a i 4b.
Zaprawszamy do fotorelacji. 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

6 czerwca w Opolu nasi siódmoklasiści reprezentowali nas w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na szczeblu wojewódzkim. Hania Czerniak, Tomek Krzywicki, Marcel Morelowski i Piotrek Pietruszewski próbowali swoich sił kolejno w skoku w dal, biegu na 1000 m, rzucie oszczepem i rzucie dyskiem.
Gratulujemy!

DZIEŃ DZIECKA W KAJAKU

Małymi kroczkami wkraczamy w wakacje.
5 czerwca klasa 3a świętowała Dzień dziecka w kajaku. Było gorąco, aktywnie i pozostały wspaniałe wspomnienia.

ZŁOTY STOK

Klasy 4a i 5b odwiedziły Złoty Stok. Zwiedziliśmy Sztolnię Ochrową, Kopalnię Złota oraz Średniowieczny Park Techniki. Nie obyło się bez płukania złota i podziemnego spływu w sztolni. Atrakcji było co nie miara, wracamy bogatsi nie tylko w złoto!

ENERGYLADIA

Średnia i starsza grupa wiekowa wybrały się do Energylandii!
Pogoda dopisała, było bardzo emocjonująco!

DZIEŃ DZIECKA

 
Z okazji Dnia Dziecka 
życzymy Wam wielu powodów do uśmiechu, 
rozwijania swoich pasji i spełnienia marzeń. 
Niech każdy kolejny dzień
będzie dla Was nową i fantastyczną przygodą!
 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ


Opłata za obiady za miesiąc MAJ  wynosi 
60 zł

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W MUZEUM ZIEMI KOZIELSKIEJ

Klasy 1b i 2a wzięły udział w warsztatach artystycznych organizowanych w Muzeum Ziemi Kozielskiej.
Uczniowie zwiedzili Basztę Kozielską oraz poznali legendę o trzech braciach Kozłach.

Warsztaty artystyczne z okazji Dnia Matki były bardzo kreatywne, a dzieci bardzo zadowolone.

KONKURS MATEMATYCZNY

"Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak".


29 maja
dwóch uczniów klasy 3a mierzyło się z matematycznymi trudnościami w Konkursie organizowanym przez PSP nr 12. Tytuł drugiego najlepszego matematyka w mieście wywalczył Franciszek Zub. Ogromne gratulacje dla Filipa Kubicy, który również pokazał wysoki poziom wiedzy.

OHP

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS I - III

24 maja w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem dla klas 1 - 3. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Komisja w składzie: p. Iwona Stępak i p. Nina Lorek-Janic oceniając uczestników brała pod uwagę następujące kryteria: technikę czytania i rozumienie tekstu. Komisja wytypowała na podstawie punktacji Mistrzów Pięknego Czytania ze Zrozumieniem:

 • w klasach I Mistrzem został Tymoteusz Myśliwiec
 • w klasach II Mistrzem został Paweł Kunicki
 • w klasach III Mistrzów - Martynę Stasiukiewicz i Tomasza Kubinę

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz za odwagę i brak stresu.
Zapraszamy za rok.

MISTRZ WOJEWÓDZTWA

Ogromny sukces naszego ucznia Mikołaja Wójtowicza.
18 maja odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Kinder Joy of Moving.
Mikołaj zagrał w kategorii Singli reprezentując Akademia Siatkówki Dembończyk/Wójtowicz - gra pojedyncza, gdzie maksymalny wiek uczestników to 3 klasa szkoły podstawowej.
Mikołaj wygrał wszystkie mecze co dało mu przepustkę do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany 28-30 czerwca 2024r w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia. 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

7 maja mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę na finale wojewódzkim turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" w kategorii dziewcząt u-12 w Kluczborku. 
Nasze dziewczyny pokazały niesamowitą determinację i umiejętności wygrywając wszystkie mecze, aż do wielkiego finału!

Choć nie udało się go wygrać, to z dumą możemy ogłosić, że zajęły zasłużone II MIEJSCE!

Dodatkowo, serdeczne gratulacje należą się naszej zawodniczce Wiktorii Koziarskiej, która została uznana za MVP w kategorii dziewcząt U-12!

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za poświęcenie i walkę na boisku, oraz kibicom za wsparcie!
To dla nas duży sukces i ogromna duma.

Naszą szkołę reprezentowały: 
Wiktoria Koziarska, Julia Koziarska, Denia Slimane, Michalina Zaremba, Liliana Tatuś, Oliinyk Yesieniia, Natalia Rzodeczko, Maja Gaszi.

Trener: Magdalena Łuczak i Jakub Abramik

KONSTYTUCJA 3-GO MAJA

Klasy IV-VIII wzięły udział w uroczystym apelu z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Uczniowie Vb i VIIb przypomnieli nam okoliczności uchwalenia Konstytucji, następnie wspólnie odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

FESTIWAL ŚLĄSKIEJ POWSTAŃCZEJ PIOSENKI

26 kwietnia część uczniów z klasy 4A i 7A, wzięła udział w Festiwalu Śląskiej Powstańczej Piosenki, organizowanym przez Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św.Anny oraz Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Celem festiwalu jest kultywacja lokalnej spuścizny historycznej. Byliśmy jedyną grupą z Kędzierzyna- Koźla. Było ciekawie, inspirująco i wesoło! Zostaliśmy wspaniale ugoszczeni, uczestnicy dostali wspaniałe upominki.

ZBIÓKA KARMY DLA ZWIERZĄT

Klasa 5a poruszona smutnym losem bezbronnych zwierząt zorganizowała zbiórkę karmy dla milusińskich z Przytuliska w Dębowej. Wiemy , że razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla naszych braci mniejszych. Mamy nadzieję, że w nasze ślady pójdą inni uczniowie. Takie działania warto pielęgnować.

A. Blachucik

ZAPRASZAMY NA PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE


Szanowni Państwo! 
Jak co roku zapraszamy na półkolonie w Szkole nr 5!

Szczegóły na plakacie, dokumenty do pobrania poniżej.

Karty zgłoszeniowe
wraz z kartą kwalifikacyjną  proszę przynosić do świetlicy szkolnej do 24.05.2024r. Kontakt do Kierowniczki półkolonii - p. Joanny Czarneckiej przez e-mail: polkolonie.psp5@gmail.com


3 DNIOWA WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Podczas trzydniowej wycieczki szlakiem piastowskim uczniowie klasy 4b i 5a razem z nauczycielami mieli okazję poznać fascynującą historię naszego kraju oraz odwiedzić miejsca związane z dynastią Piastów.
W trakcie naszej wyprawy zwiedziliśmy zamek w Gnieźnie, gdzie mogliśmy poczuć klimat średniowiecznej warowni oraz dowiedzieć się o pierwszych władcach Polski. Udaliśmy się też do Biskupina, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję starożytnego grodziska oraz do Lednicy.
To była niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Rodzicom, oraz wszystkim za wsparcie i możliwość udziału w takiej wyjątkowej wycieczce.

Patrycja i Agata

LIGA PŁYWACKA

Podczas ligi pływackiej naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z pierwszych i drugich klas:

 • Mikołaj Wójtowicz - 50 m stylem dowolnym I MIEJSCE
 • Emilia Zimon - 25 m stylem grzbietowym III MIEJSCE
 • Mikołaj Antoniewicz - 25 m stylem grzbietowym
 • Olaf Baje - 25 m stylem grzbietowym
 • Tola Żelazna - 25 m stylem grzbietowym 
Gratulujemy!

WYKRYWANIE BIAŁEK NA ZAJĘCIACH Z KOŁA CHEMICZNEGO

Uczniowe wykonali reakcję biuretową wykorzystując do niej wodorotlenek sodu i chlorek miedzi(II) i wykrywali białka w jajku kurzym - białku oraz żółtku, mleku i śmietanie. Przeprowadziliśmy też reakcję kondensacji mocznika do biuretu.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ KLASY 3B

 

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. We wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia poszerzające świadomość ekologiczną uczniów. Warto żyć w zgodzie z naturą.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczennice kl. 7a Hanna Czerniak i Nikola Mizak reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych (rocznik 2010/2009).
Warunki nie były łatwe, ale dziewczęta dzielnie walczyły sprawdzając swoje umiejętności.

Gratulujemy!

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki do Warszawy klasy 6b , 6a, 5b.

To była udana wycieczka :)

DZIEŃ BEZ PLECAKA W PIATCE

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach.Kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej piatki. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic.

KONCERT EDUKACYJNY

W Państwowej Szkole Muzycznej odbył się koncert edukacyjny. 
Mieliśmy okazję posłuchać brzmienia różnych instrumentów. 

Dziękujemy

 

WICEMISTRZOWIE POWIATU!

10 kwietnia nasza drużyna zdobyła II MIEJSCE w mistrzostwach powiatu dla klas 7 - 8.
W składzie wystąpili: 
Jakub Kopaniecki, Szymon Kochoń, Bartek Ślusarski, Jakub Wierzbowski, Marcel Morelowski, Nikodem Myśliwiec i Krzysztof Nycz. 
Trener: Jakub Abramik

ZIELONA SZKOŁA W ZAWOI

Witaj przygodo!
Mosorny Groń zdobyty, 12 km w nogach, ośnieżona Babia Góra zobaczona, pogoda przecudna, resztki energii wybiegane na dworze. Telefon do stęsknionych rodziców wykonany. Klasy 3 pozdrawiają z aktywnej zielonej szkoły w Zawoi.

MEMORY MASTER


41 uczniów klas 4-8 sprawdzało znajomość angielskiego słownictwa biorąc udział w ogólnopolskim konkursie Memory Master. Cieszymy się, że chcieliście się sprawdzić, na wyniki trzeba będzie trochę poczekać. 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC


Opłata za obiady za miesiąc MARZEC  wynosi 
76 zł

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

XIV EDYCJA POWIATOWEGO PUCHARU TYMBARK

5 kwietnia nasze drużyny brały udział w eliminacjach powiatowych piłkarskiego turnieju Puchar Tymbarku.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie, a w szczególności dziewczyny u-12, które wygrały swoją kategorię i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim!

Nasze drużyny wystąpiły w składach:

 • U10 chłopców: Kamil Fiedura, Paweł Kusiak, Tymek Skarżyński, Nikodem Skarżyński, Bartłomiej Tyliszczak, Maciej Mazurkiewicz, Michał Zborowski
 • U12 chłopców: Adam Bujara, Jan Pozowski, Mikołaj Mazurkiewicz, Mikołaj Gorgowicz, Oskar Magoch, Wojciech Zarucki, Leon Adamek, Natan Kurka, Karol Maras oraz Szymon Baran.
 • U12 dziewcząt: Yeseniia Oliinyk, Wiktoria Koziarska, Julia Koziarska, Natalia Rzodeczko, Michalina Zaremba, Liliana Tatuś, Denia Slimane.

Wielkie gratulacje dla Naszych zawodniczek i zawodników za sportową walkę, zaangażowanie oraz amibtną postawę!

Trenerzy: Magdalena Łuczak oraz Jakub Abramik

WYCIECZKA DO KATOWIC

Klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Katowic.
W trakcie wyjazdu zwiedzaliśmy Bajkę Pana Kleksa. Pod opieką animatorów braliśmy udział w różnych zajęciach nawiązujących do magicznych lekcji prowadzonych przez bohatera lektury. Najbardziej zapamiętaliśmy wybuchowe doświadczenia i ćwiczenia sprawnościowe.

Ta wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

UWAGA!


Konkurs Memory Master odbędzie się we wtorek 9.04 w godzinach:

 • 6:55 - 7:55 – klasy 4 i 5
 • 7:55 - 8:55 – klasy 6, 7 i 8
Proszę o punktualne przyjście z czarnym lub niebieskim długopisem (niezmazywalnym).
Zapisy do konkursu są zakończone.

WIELKANOC

 

KIERMASZ SŁODKOŚCI I PRZYWITANIE WIOSNY

Dzięki uprzejmości i świetnej organizacji rodziców z klasy 1 a, klasa zorganizowała kiermasz, który osłodził nam pierwszy dzień wiosny.

Dziękujemy!

KLASY PIĄTE I WIĄZKI PRZEWODZĄCE

Uczniowie klas piątych udowodnili obecność i działanie wiązek przewodzących w organach roślin.

Dodanie do wody barwników spożywczych lub barwników z kolorowej bibuły pozwoliło nam nadać białym kwiatom margaretek i róż oraz liściom kapusty i łodygom selera bajeczne kolory. 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Oto wyniki konkursu plastycznego pt. "PRZYJACIEL Z WIOSENNEJ ŁAKI". 
I MIEJSCE: Bartłomiej Tyliszczak, Michalina Migoń, Jan Jankowski
II MIEJSCE:Hanna Dołbik, Tymoteusz Myśliwiec, Maja Bęc
III MIEJSCE: Michał Majocha, Dmytro Hnelytsia, Bartłomiej Sorichta
IV MIEJSCE: Ziemowit Kałwak, Malwina Kocot, Maja Franciszkiewicz, Szymon Suska

SERDECZNIE GRATULUJEMY

TURNIEJ BOWLINGOWY W MOSIR

14 marca klasa 3a wzięła udział w organizowanym przez MOSiR Turnieju Bowlingowym.
Było aktywnie, zabawnie i spędziliśmy miło czas.

CZŁOWIEK I JEGO ŚRODOWISKO

Nasi uczniowie Jędrzej Drużdżel i Jaś Pozowski 20 marca wzięli udział w finale wojewódzkim konkursu "Człowiek i jego środowisko". Chłopcy świetnie zaprezentowali swoją wiedzę jednak nie udało się tym razem zdobyć podium.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PIĄTCE

Zapraszamy do fotogalerii :)

UWAGA KONKURS!

KIERMASZ WIOSENNY KLASY IA

DZIEŃ OTWARTY ZA NAMI!

13 marca odwiedzili nas szczególni goście - przedszkolaki i ich rodzice. Odbyło się spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami, zwiedzanie szkoły oraz udział przyszłych pierwszoklasistów w zajęciach językowych, artystycznych, chemicznych i sportowych. Nie zabrakło też występów naszych uczniów i słodkiego poczęstunku.

Frekwencja dopisała, a nam miło było Was poznać.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu!

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY MORZA BAŁTYCKIEGO

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego uczniowie klasy 3b zostali zaproszeni na zajęcia czytelnicze do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii-1.

DZIEŃ KOBIET W PIĄTCE

Zapraszamy do fotogalerii :)

MITOLOGIA W 5A

Mitologia nie jest taka trudna ani nudna. Wręcz przeciwnie! Przekonali się o tym uczniowie 5A. Konkursem „Jakim jestem bogiem ?”podsumowaliśmy lekcje z zakresu mitologii.

WARSZTATY MAJSTERKOWANIA W CASTORAMIE

Klasa 2a i 2b były na warsztatach majsterkowania w Castoramie. Gdy przyszliśmy czekały na nas przygotowane ramki z płótnem malarskim. Malowaliśmy na nich wiosenne, fantazyjne kwiaty. Potem wykonaliśmy zwierzaki z kreatywnych drucików. Każdy zwierzak był niepowtarzalny i wyjątkowy. Na zakończenie warsztatów dostaliśmy prezenty.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Na pewno chętnie ponownie wrócimy.

MEMORY MASTER – EDYCJA WIOSENNA


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który sprawdza znajomość angielskich słówek. 
Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie na stronie organizatora: https://www.blumont.edu.pl/index.../konkursy/memory-master-2

Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica/opiekuna zgody oraz wpłata 12 zł. 
W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg w nieprzekraczalnym terminie do piątku 8.03.2024. Konkurs odbędzie się między 8.04 a 11.04.2024.

WYNIKI JESIENNEJ EDYCJI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO MEMORY MASTER

W jesiennej edycji konkursu języka angielskiego Memory Master wzięło udział 37 uczniów.
Miło nam poinformować, że:

 • tytuł laureta II stopnia zdobył: Dawid Stopik (5a)
 • wyróżnienia: Lena Usińska (4a), Amelia Zgrzebniok (4a), Igor Jakubowski (5a), Daria Juda (5a), Grzegorz Sołtys (5a), Oktawian Łątka (5a) i Laura Budzar (6b).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

DZIEŃ OTWARTY W MICKIEWICZU!

MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY


W jubileuszowym XXV Miejskim Konkursie Ortograficznym nasza uczennica Liwia Majnusz zajęła zaszczytne II MIEJSCE . Przebrnęła trzy etapy konkursowe, aby w finale 1 marca powalczyć o najwyższe miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

KIERMASZ W 2B

Klasa 2b w zorganizowała klasowy kiermasz. Dzięki zaangażowaniu rodziców nie zabrakło słodkości, tostów, hot dogów, naleśników i lemoniady.

WSZYSTKIM SMAKOWAŁO!

CHEMIA W PRAKTYCE!

Młodzi adepci chemii strącają osady na dodatkowych zajęciach.
Przy okazji nabierają wprawy w posługiwaniu się odczynnikami i sprzętem.

CHEMIA W 8A

Chemia organiczna w praktyce, czyli skąd się bierze masło?
Degustacja maślanki i bonus - bita śmietana.
 

KUCHNIA MOLEKULARNA W RAMACH LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI W KLASIE 6A

Pierwsze spotkanie z kuchnią molekularną i... cenne doświadczenie, że nie wszytko od razu wychodzi tak jak sobie zaplanowaliśmy.
Po pierwszych dających satysfakcję efektach, nasz molekularny owocowy kawior zlał się w jednolitego galaretowatego gluta.
Druga próba była zdecydowanie bardziej udana. Otrzymaliśmy drobne kuleczki o smaku egzotycznych owoców.
Przy okazji porozmawialiśmy o hydrofobowych właściwościach oleju i o tym, że żelki z żółtym misiem na opakowaniu (i nie tylko te) robi się z wieprzowych kości.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTYOpłata za obiady za miesiąc LUTY wynosi
 84 zł
Uczniowie, którzy byli na Białej Szkole 64 zł

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

UWAGA! KONKURS!Zachęcamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie "Przyjaciel z wiosennej łąki".


Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprezentowanie ulubionego „przyjaciela” z wiosennej łąki (owad, ptak, roślina,itp.)


WAŻNE INFORMACJE O KONKURSIE:

 • autor może wykonać jedną pracę plastyczną, dowolną techniką
 • praca może być wykonana na kartce lub brystolu (minimalny format A4) lub w formacie 3D (np. bryła/rzeźba)
 • do pracy można wykorzystać dowolne materiały (tektura, materiały krawieckie i plastyczne, pudła, druty, itp.)
 • pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko i klasę.

Prace należy przynosić do sali nr 16 (p. Nina Lorek-Janic, p.Daria Murza - Murzowska ) do 8 marca 2024r. 

Czekamy z niecierpliwością na Wasze dzieła!

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ KLASY 2B

Serdecznie zapraszamy na kiermasz klasy 2b, który będzie 26 lutego od godziny 8.50 do ostatniego smakołyka.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”
Z okazji Dnia Języka Ojczystego klasa 3a uczestniczyła w lekcji w Miejskiej Bibliotece.

KIERMASZ KLASY 6B

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii. 

LEKCJA HISTORII INACZEJ :)

Lekcję historii można spędzić bardzo ciekawie. Klasę 4a i 5b odwiedził wyjątkowy gość. 

WALENTYNKOWE GOTOWANIE

W Walentynki rodzice uczniów klasy 3B zaskoczyli nas wszystkich, organizując warsztaty z gotowania. Uczniów mocniej zaczęły bić gdy konsumowali gorącą czekoladę, lody i owocowe desery.
Dziękujemy za wspaniały pomysł.

WALENTYNKI

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli WALENTYNKI. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego od samego rana rozdawali w klasach walentynki od anonimowych wielbicieli. Także najmłodsze dzieci wykonały serduszka dla swoich ukochanych rodziców. Dowiedzieli się, co to jest święto walentynkowe oraz jak można je obchodzić. Był to cudowny, pełen serduszek i miłości dzień.

WSPOMNIENIA Z KIERMASZU 7A

Wspomnienia z karnawałowego kiermaszu przygotowanego przez klasę 7a.

Było pysznie!

PIERWSZA POMOC W KLASIE 4A

6 lutego na godzinie wychowawczej do klasy 4a przybyła grupa wolontariuszy, którzy w ramach swojego projektu szkolnego zaprezentowała jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy.
To była duża dawka wiedzy za którą serdecznie dziękujemy.

WYCIECZKA DO KATOWIC

Pierwszego dnia zaraz po feriach zimowych klasy 4a, 5b , oraz kilka osób z 5a udały się do Katowic gdzie czekał na nich dzień pełen przygód. W programie był film Akademia Pana Kleksa, potem warsztaty filmowe z nim związane, obiad, seans w planetarium w Chorzowie oraz odwiedziny w Ogrodzie Świateł.

To by był bardzo intensywny i udany wyjazd.

ROSENMONTAG - RÓZANY PONIEDZIAŁEK

To kulminacyjny dzień karnawału w mieście Köln w Niemczech. Dzień, w którym ludzie wychodzą na ulice i uczestniczą w huczniej imprezie oraz pochodzie przebierańców. Jest kolorowo i słodko ponieważ rozdawane są słodycze oraz kwiaty. W tym dniu nasza Piątka również postanowiła świętować a dla wszystkich uczestników zabawy Rada Rodziców zakupiła słodkie Kamelle czyli cukierki, za które serdecznie dziękujemy.

Kölle alaaf 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ


Opłata za obiady za miesiąc STYCZEŃ wynosi
 48 zł
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

OBECNOŚĆ CO2 W KLASIE 7B

Dla biologa dwutlenek węgla, dla chemika tlenek węgla(IV). Niezależnie od użytej nazwy możemy go wykryć za pomocą wody wapiennej. Obecność CO2 w wydychanym powietrzu badała klas 7b.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Kto jeszcze nie wie, że dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy?
A czy znacie historię pizzy?

Przyjmuje się, że w postaci, w której zna ją współczesny świat, narodziła się w Neapolu. Przyrządził ją właściciel pierwszych pizzerii, Raffaele Esposito. W 1889 roku Małgorzata Sabaudzka postanowiła odwiedzić jego lokal. Chcąc zaimponować władczyni, Esposito przygotował danie specjalne, zdecydował się na rozłożenie na cieście składników w kolorach odpowiadających barwom narodowym państwa. Wybrał soczyście czerwone pomidory, apetyczną biel sera mozarella oraz intensywnie pachnącą zieloną bazylię. Aby dodatkowo uhonorować wyjątkowego gościa, szef kuchni nadał kompozycji nazwę od imienia królowej – Margherita.

Nasi uczniowie dzisiaj również uczcili ten dzień :)

ZAKOŃCZENIE BIAŁEJ SZKOŁY

Wszystko dobre, co się dobrze kończy.

Szusowaliśmy po stoku, a instruktor Snowboardzistów stawał na głowie, żeby chłopcy nie zapomnieli tego czego się nauczyli. Po powrocie sprawnie spakowaliśmy się. Pan Dyrektor rozdał dyplomy dla zwycięzców konkursów, po czym pożegnaliśmy się z opiekunami ze Schroniska Młodzieżowego w Sidzinie.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

PĄCZKI NA NARTACH :)

Rano powitała nas cudowna, zimowa aura, więc radośnie rozpoczęliśmy szusowanie po stoku. Energii nam nie brakło, bo na drugie śniadanie "wtrąciliśmy" pyszne pączki, wszak to tłusty czwartek. Ciąg dalszy zajadania pączków odbył się po obiedzie, ponieważ nasz cudowny kucharz nasmażył nam całą masę tego specjału. Oj CIĘŻKO będzie wrócić do domu.

TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

"Ja najbardziej lubię z różą,
a ja z lukrem, byle dużo.

Z cukrem pudrem 
też są super!
Chociaż słodkie, chociaż tłuste,

pączki dziś się je na zdrowie,

każde dziecko ci to powie"

NASZA SZKOŁE ODWIEDZILI WYJĄTKOWI GOŚCIE

2 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci 6-letnie z przedszkoli nr 11, 6, 2 i 23. Klasy 3a i 3b pod opieką Pani Kasi i Pani Gieni oraz przy współpracy z Panią Mariolą Adamkiewicz przedstawiły muzyczno - taneczny występ z elementami języka angielskiego, który wspomogła także klasa 2a pod opieką pani Niny. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że szkoła nie jest taka straszna i oprócz nauki potrafimy się też bawić.

Dziękujemy Paniom nauczycielkom z przedszkoli za przyjęcie naszego zaproszenia.

BIAŁA SZKOŁA

Jak co roku wyjechaliśmy na Białą Szkołę, którą rozpoczęliśmy nietypowo. Z uwagi na deszczową aurę pierwszego dnia byliśmy w Aquaparku w Zakopanem. W nagrodę drugiego dnia obudziło nas piękne słońce, więc wyruszyliśmy na beskidzki stok, gdzie dzieci uczyły się i doskonaliły umiejętność jazdy na nartach oraz snowboardzie.

ACH... CÓZ TO BYŁ ZA BAL!

"Niech żyje bal!
Bo to życie, to bal jest nad bale!
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra! Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia! A to życie zachodu jest warte!”


Bal klas 1- 3 przeszedł do historii, cóż to była za zabawa.
Dziękujemy dj Kiela za fantastyczną zabawę.

OWADY TEŻ SĄ CIEKAWE!

Głowa i tułów, czy głowotułów?
Te i inne zagadki o owadach rozwiązywali ostatnio nasi szóstoklasiści.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

 

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

POMAGAMY BO KOCHAMY

Dzieci z klasy 1a  pamiętają o czworonogach. Rozpoczęły akcję, która ma na celu zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierzaków. Smakołyki zostały dostarczone do Przytuliska dla zwierząt w Dębowej. Akcja będzie kontynuowana w pozostałych klasach.

ŚWIĄTECZNY CZAS NAS JESZCZE NIE OPUSZCZA ...

Świąteczny czas jeszcze nas nie opuszcza. W ramach integracji klasa 2a pod opieką p. Niny uczestniczyła w czwartek w jasełkach przygotowanych przez PPnr 1, natomiast dzisiaj klasa 3a pod opieką p. Kasi wzięła udział w przeglądzie kolęd organizowanym również przez PPnr 11.

Tymi miłymi akcentami kończymy pierwszy semestr nauki.

BAJKI PANA KLEKSA

4 stycznia  klasy 3a i 3b pod opieka wychowawców: Katarzyny Wiechowskiej oraz Eugenii Wiącek wybrały się na wycieczkę do” Bajki Pana Kleksa” w Katowicach.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była „Kraina Szpaka Mateusza.” Tu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. tajemnicza ściana z szufladami i guzikami, układanka z klocków oraz magiczne drzwi. 
Następnie udaliśmy się do „Psiego Raju”. Tu czekał na nas tor przeszkód i kręta zjeżdżalnia. Dzieci świetnie się bawiły, pokonując kolejne przeszkody.Następnie udaliśmy się na „ Planetę Fantazja", gdzie mogliśmy sprawdzić swoją znajomość planet Układu Słonecznego, wziąć udział w teleturnieju oraz poćwiczyć swój refleks. Dzięki „Złomowisku Robotów poznaliśmy ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska. W Kuchni Pana Kleksa uczestniczyliśmy w warsztatach „chemicznych”. Ostatnim punktem naszej wycieczki był „Podwodny Świat Królowej Aby „- interaktywna wystawa poświęcona ekologii i ochronie środowiska. Zadaniem dzieci była pomoc królowej „Abie „w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Poznały również różne gatunki zwierząt żyjących w oceanach.

Wycieczka do Bajki Pana Kleksa będzie dla dzieci niezapomnianą przygodą.
Dzieci świetnie się bawiły i zdobyły wiele cennych informacji.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

W PIĄTCE CZUĆ MAGIĘ ŚWIĄT

Mijający tydzień obfitował w spotkania świąteczne. Uczniowie, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły, rodzice składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, dzielili dobrym słowem. Było wiele wzruszeń, chwil zadumy i serdecznych gestów. Dzisiejsze spotkanie, o które zadbali między innymi uczniowie klas 5a i 6b, było wisienką na naszym świątecznym torcie.
Wigilia u Mickiewiczów zwróciła uwagę zarówno na tradycje bożonarodzeniowe, jak i na fakt, że 24 grudnia to dzień urodzin naszego patrona - Adama Mickiewicza.


KOCHANI!

Życzymy Wam spokoju - wewnętrznego i wokół Was.
Zdrowia - dla Was i Waszych bliskich.
Siły - do spełniania marzeń i radzenia sobie z trudami dnia codziennego.

I tak zwyczajnie - WESOŁYCH ŚWIĄT!

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE

Zapraszamy do fotorelacji z przedstawienia światecznego. 
WESOŁYCH ŚWIAT

ŚWIĄTECZNY APEL W KLASACH I - III

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Świąteczny apel klas 1-3, wspólne śpiewanie i tańce oraz wigilijki klasowe.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Klasowe spotkanie świąteczne to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. W naszej klasie Wigilia rozpoczęła się we wtorek 19 grudnia o godz. 11:00, ale nie tak jak co roku w szkole, a w restauracji. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się potrawy wigilijne, ciasto własnych wypieków oraz owoce. Uczniom wielką niespodziankę i dużą radość sprawiły prezenty przygotowane sobie nawzajem Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Do Mickiewicza oraz całej społeczności szkolnej dotarli przedstawiciele Hufiec ZHP Kędzierzyn-Koźle, którzy przekazali nam Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziękujemy ogromnie :)

OPŁATA ZA OBIADT ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ


Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ wynosi
 60 zł
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

CZŁOWIEK I JEGO ŚRODOWISKO PCK

20 grudnia odbył się etap rejonowy konkursu "Człowiek i jego środowisko" PCK.
BARDZO nam miło poinformować, że Jędrzej Drużdżel i Jaś Pozowski dostali się dalej do etapu okręgowego w Opolu zajmując II i III miejsce w mieście.

Gratulacje

ZAWODY FULSALOWE DZIEWCZĄT

15 grudnia w Cisku odbyły się zawody futsalowe dziewcząt na szczeblu powiatowym. Wśród 6 najlepszych drużyn Nasza drużyna zajęła II miejsce ulegając tylko rówieśniczkom z PSP nr 9 w finale. Wielkie brawa dla dziewczynek, które wykazały się ogromną wolą walki oraz świetną grą tym samym zakwalifikowując się do półfinału wojewódzkiego.
W składzie wystąpiły: Michalina Zaremba, Koziarska Julia, Koziarska Wiktoria, Oliinyk Yesieniia, Serafin Hanna, Slimane Denia, Tatuś Liliana, Żelazna Zofia.

Wielkie brawa!

ROZGRYWKI PIŁKI RĘCZNEJ

14 grudnia nasza szkoła brała udział w rozgrywkach piłki ręcznej młodzieży szkolnej na szczeblu powiatowym. Nasza ekipa po ambitnej grze zajęła wysokie 3 miejsce.

Wielkie brawa za walkę!

MISTRZ SŁÓWEK 2023

W Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego "Mistrz Słówek 2023" w PSP 12 nasza reprezentacja szkoły dzielnie walczyła ze słówkami w różnych ciekawych konkurencjach językowych.

Gratulacje

MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW

Paulina Nowak i Hania Czerniak z klasy 7a oraz Agnieszka Kordek z klady 8a zdobyły III MIEJSCE w Mikołajkowym Konkursie Talentów, a Amanda Trzcińska i Nadia Pawlik z klasy 8a - II MIEJSCE.
Franciszek Zub klasy 3a otrzymał podziękowania za pięknie przygotowany utwór na wiolonczeli.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 1B

14 grudnia w Naszej Szkole odbył się wspaniały Kiermasz Świąteczny Ib. Rodzice bardzo się zaangażowali, włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie.Na kiermaszu można było kupić przeróżne świąteczne dekoracje, upominki… wykonane przez dzieci jak i rodziców. Były też różne pyszne domowe ciasta, babeczki, cake-popsy, pizzerinki, napoje, soczki, koktajle, owoce, tosty, popcorn, galaretki, laski cukrowe, żelki i wiele innych pyszności. Towarzyszyły nam skrzaty, bałwanki oraz skarpety Świętego Mikołaja - było po prostu bajkowo.

ŚWIĄTECZNE LEPIENIE PIEROGÓW W KLASACH 2

„Szczęście nadaje sens życiu, to magia w Twym sercu zaklęta.
Nie pozwól mu zostać w ukryciu, podaruj je bliskim na święta”

Klasy drugie, doceniając polskie tradycje wigilijne, w ostatnich dniach wzięły udział w warsztatach pierogowych. Na zaproszenie restauracji. "Pod Akacjami" nasi uczniowie z klasy 2a z panią Niną Lorek-Janic i 2b z panią Anną Madej zgłębiali techniki przygotowania najsmaczniejszej wigilijnej potrawy, czyli pierogów. Oczywiście wałkowali, wycinali, nakładali farsz, lepili, a następnie degustowali wytwory własnych rąk. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom zaangażują się w tegoroczne przygotowania świąteczne. Spotkaniu towarzyszyły życzenia, kolędy, pamiętaliśmy również o podziękowaniu za gościnę.

 

ZBIÓRKA DARÓW

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki darów dla ubogich. Dzisiaj zostały one przekazane do siedziby rejonowej PCK gdzie zostaną rozdane najbardziej potrzebującym osobom w naszym mieście. Wasza pomoc okazała się większa niż się spodziewaliśmy.

POMOC DLA MICHAŁKA

"Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby"

Michał Drobnik jest uczniem klasy 2a w naszej szkole. Rok temu w styczniu, jego życie zmieniło się dosłownie w jeden dzień. Był to dzień diagnozy- cukrzyca typu 1.
Cukrzyca typu 1 jest chorobą bardzo wymagającą oraz nieuleczalną, wymaga podawania do każdego posiłku oraz całodobowo insuliny poprzez pompę insulinową którą posiada, jednak nie jest ona automatyczna a każdą infuzję trzeba wprowadzać do niej ręcznie. Aby ułatwić funkcjonowanie Michała w chorobie, można zakupić z własnych środków pompę automatyczną, co znacznie wsparłoby jego i rodziców w leczeniu i codziennym funkcjonowaniu.
W chwili obecnej, jak i w dalszym ciągu bez względu na rodzaj pompy insulinowej rodzice ponoszą koszta związane z zakupem zestawów infuzyjnych oraz sensorów do pompy.

KONKURS "CZŁOWIEK I JEGO ŚRODOWISKO"

11 grudnia odbył się konkurs "Człowiek i jego środowisko" dla klas 4-6.
Do etapu rejonowego dostali się:

 • Maciej Budnik z 4a
 • Jan Pozowski z 5a
 • Jędrzej Drużdżel 6b

GRATULACJE I POWODZENIA DALEJ

TEATRZYK KAMISHIBAI

W bibliotece szkolnej odbyły się ciekawe zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy 1b o życiu i zwyczajach Indian z wykorzystaniem Teatrzyku KAMISHIBAI  pt. " O orle, który myślał, że jest kogutem".
MOTTEM bajki indiańskiej i nawiązującej do innej bajki pt." Brzydkie kaczątko" H.Ch.Andersena było to, że warto spełniać swoje marzenia.
Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej - Filia Kędzierzyn- Koźle 

KONKURS WIEDZY O ZAWODACH

W tym roku po raz kolejny , Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców z Kędzierzyna-Koźla zorganizował konkurs "Wiedzy o zawodach" dla uczniów klas siódmych i ósmych z naszego powiatu.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy o różnych zawodach oraz rozwijanie zainteresowań związanych z przyszłymi ścieżkami zawodowymi.
Z pośród wielu uczestników, uczeń naszej szkoły Wojtek Masełko znalazł się wśród zwycięzców.

Gratulujemy !!!

MIKOŁAJKOWE ROZGRYWKI SIATKÓWI I W DWA OGNIE

 

Z okazji Mikołajek 8 grudnia odbyły się rozgrywki siatkówki i gry w dwa ognie między uczniami a nauczycielami. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9:00. Drużyna nauczycieli składała się z nauczycieli wychowania fizycznego oraz innych nauczycieli, którzy chętnie wzięli udział w zabawie. Zawodnicy od strony uczniów zostali wybrani spośród chętnych uczniów z różnych klas. Wspaniała atmosfera i duża liczba publiczności na trybunach przyczyniły się do wzrostu adrenaliny i podniosły na duchu zawodników. Spotkanie było pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Obie drużyny grały bardzo dobrze, a każde zdobyte punkty spotykały się z gromkimi oklaskami i wiwatami. 
Spędzony w ten sposób czas okazał się nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji i integracji, ale również zapewnił wszystkim uczestnikom mnóstwo radości i dobrej zabawy. Takie wydarzenia są ważną częścią życia szkolnego, ponieważ wzmacniają więzi między uczniami, a nauczycielami oraz tworzą pamiętne chwile, które będą miały znaczenie dla wszystkich uczestników. 

 

BUDOWA I FUNKCJONOWANIE PŁUC

8 grudnia nasi siódmoklasiści stanęli przed nie lada wyzwaniem biologicznym. Najpierw obejrzeli dwa filmy o budowie i funkcjach płuc oraz transporcie tlenu w organizmie człowieka. Filmy były w języku angielskim i nasi uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z trudną, fachową nomenklaturą.

Później sami przygotowywali preparaty mikroskopowe z tkanek płuc wieprzowych. Przekonali się, że oskrzela i oskrzeliki, dzięki tkance chrzestnej, są bardzo sprężyste i nie grozi im zapadnięcie. Zaskoczeniem był fakt, że płuca okazały się bardzo leciutkie, ale szybko wytłumaczyli sobie, że przecież wypełnione są powietrzem.

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym dniu odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
Były odwiedziny Świętego Mikołaja wraz z prezentami oraz słodkościami

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

Gratulujemy za odwagę i piękne przygotowanie. Świąteczny Kiermasz Taniej Książki w bibliotece szkolnej rozpoczęty. Można kupić w cenie hurtowej pod choinkę dla siebie i dla najbliższych kolorowanki z naklejkami, kolorowanki wodne, książeczki dla najmłodszych z puzzlami, łamigłówki, wiersze i bajki, lektury, literaturę obyczajową, słowniki oraz repetytoria z różnych dziedzin wiedzy.

Zapraszamy

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w PSP 18 reprezentowały uczennice Michalina Migoń z klasy 2a i Sara Niesobska z klasy 3b.

Gratulujemy za odwagę i piękne przygotowanie. 

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

KIERMASZ SŁODKOŚCI 1B

ZAJĘCIA KREATYWNE W 6B

Uczniowie klasy 6b na zajęciach kreatywnych wykonali kartki świąteczne, załączając czekoladki  dla chorych dzieci ze szpitala dziecięcego w Koźlu .

Super inicjatywa

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE ZIMOWE


W naszej szkole będą odbywały się półkolonie zimowe. 
KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ oraz KARTĘ ZGŁOSZENIA można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub na portierni. 
Wypełnione i podpisane karty należy złożyć w świetlicy szkonej DO 15 GRUDNIA.

Wszelkich informacji dotyczących półkolonii zimowych udziela kierownik półkolonii p. Joanna Czarnecka kom. 790 641 289

PLIKI DO POBRANIA: 

SZTAFETY ZADANIOWE Z MATEMATYKI

5 grudnia uczniowie klasy Vb i VIa w ramach utrwalenia wiedzy z Własności Liczb Naturalnych i Procentów brali udział na lekcjach matematyki w "Sztafetach zadaniowych". Zadanie wymagało od uczniów współpracy, wiedzy, szybkości i sprytu. Uczniowie świetnie się bawili i współpracowali.

Zwycięskie drużyny otrzymały drobne nagrody.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD


Opłata za obiady za miesiąc LISTOPAD wynosi 84 zł
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z radością i dumą informujemy, że Leon Adamek z klasy 6a wygrał V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Spelling Bee”. Godnie reprezentował nas również Nykyta Altuchov z klasy 6b.

Serdecznie gratulujemy!

TURNIEJ PCK


Już 4 grudnia (we wtorek) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 4-6 do udziału w Turnieju PCK "Człowiek i Jego Środowisko"!
Zgłoszenia proszę składać do swoich wychowawców lub przez edziennik do opiekuna SK PCK Marioli Adamkiewicz.

Celem konkursu jest inspiracja i zgłębianie zagadnień związanych zarówno ze zdrowiem, jak i środowiskiem naturalnym. Głównym organizatorem Turnieju jest Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na etapie szkolnym każdy uczestnik będzie musiał rozwiązać test pisemny składający się z 15 pytań. Pytania będą różnego rodzaju - część z trzema możliwymi odpowiedziami oraz część typu "prawda-fałsz".
Laureaci trzech pierwszych miejsc z etapu szkolnego przechodzą do etapu rejonowego.

ZAPRASZAMY

MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW - ELIMINACJE SZKOLNE

1 grudnia szesnaścioro uczniów prezentowało swoje umiejętności w dziewięciu różnych występach w szkolnych eliminacjach Mikołajkowego Konkursu Talentów.
Miło nam poinformować, że największą liczbę punktów i awans do etapu miejskiego wywalczyli: Franciszek (3a), trio: Paulina (7a), Hania (7a) i Agnieszka (8a) oraz duet: Nadia (8a) i Amanda (8a). Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym utalentowanym uczestnikom talentów i odwagi, a naszym reprezentantom
powodzenia na etapie miejskim organizowanym przez RSM Chemik!

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

1 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski .
Swoje umiejętności reprezentowali uczniowie młodszej grupy wiekowej. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
I MIEJSCE: Michalina Migoń kl.IIa oraz Sara Niesobska kl.IIIb
Michalinka i Sara będą reprezentować naszą szkołę w XIX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "POECI DZIECIOM- DZIECI POETOM".
WYRÓŻNIENIA:
Tymoteusz Myśliwiec kl.la I Alicja Lubas kl.IIa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy

Rozdanie dyplomów oraz nagród rzeczowych nastąpi na najbliższym apelu młodszej grupy wiekowej. Pozostałym uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

ŚWIAT STAWONOGÓW

Wije, stonogi, prosionki, larwy wodzienia i widłonogi - szóstoklasiści na lekcjach biologii poznawali fascynujący świat stawonogów. Policzyliśmy odnóża i czułki, obserwowaliśmy segmentację ciała, i odnóża gębowe, a nawet przystosowanie larwy wodzienia do życia w środowisku wodnym. Oswoiliśmy trochę te, raczej nie budzące powszechnej sympatii, stwory.

OBCHODY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W ENERGYLANDII

1 grudnia w ramach obchodów św. Mikołaja uczniowie klas: 4b, 5a i 6b udali się na wycieczkę do parku rozrywki w Zatorze.
W czasie świąt to zawsze wyjątkowe przeżycie. Już sam widok parku, który przystroił się w tysiące migoczących światełek i kolorowych dekoracji, wprowadził nas w magiczny nastrój.
Gdy tylko dotarliśmy na miejsce, od razu poczuliśmy się jak bohaterowie bajki. Wszędzie rozbrzmiewały świąteczne kolędy, a powietrze unosiło się cudownym zapachem piernika i gorącej czekolady. Wchodząc na dziedziniec parku, nie mogliśmy oderwać wzroku od choinki, która górowała nad nami swoim ogromem i wspaniałym blaskiem. Występ sceniczny aktorów w wielkich strojach elfów i Świętego Mikołaja prezentował magiczne przedstawienie. Byliśmy oczarowani ich talentem i zapałem. Zagubieni w świątecznym świetle i dźwiękach kolęd, dosłownie weszliśmy w atmosferę prawdziwego cudu Bożego Narodzenia.
Nie mogliśmy przegapić jazdy rollercoasterami, ślizgawkami, karuzelami. Mimo mrozu dzielnie przemierzaliśmy kolejne alejki w poszukiwaniu kolejnych atrakcji. Ta adrenalina i uczucie beztroskiej zabawy sprawiły, że nasze serca zaczęły bić mocniej, a uśmiechy na naszych twarzach były szerokie jak nigdy dotąd.
Po takiej dawce emocji nie mogliśmy sobie odmówić zimowego spaceru po parku. Korzystając z chwilowego odpoczynku, delektowaliśmy się niepowtarzalną atmosferą zdobienia świątecznych pierników, które mogliśmy zabrać ze sobą.

Po zakończeniu naszej przygody w Energylandii, wróciliśmy do domu ze świątecznym nastrojem i sercem pełnym radości. Ta wycieczka była prawdziwie magiczna, pełna świateł, kolęd i świątecznych atrakcji. Było to niewątpliwie jedno z najlepszych doświadczeń, jakie mieliśmy okazję przeżyć w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

Zapraszamy do fotogralerii.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W PARKU DINOZAURÓW

27 listopada uczniowie klas pierwszych wybrali się do Krasiejowa. Nie była to jednak zwykła wycieczka do Parku Dinozaurów. W przepięknej zimowej chacie odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem, który rozdał prezenty. Następnie udaliśmy się do Krainy Marzeń, potem do Świątecznego Kina, a na koniec z przesympatycznymi Elfami dekorowaliśmy bombki.

Ten dzień będziemy wspominać bardzo długo i niezwykle mile.

GIVING TUESDAY

Giving Tuesday to ogólnoświatowa inicjatywa, która jest obecna praktycznie na całym świecie.
W chwili obecnej oficjalnie
#GivingTuesday jest reprezentowane w 90 krajach, w tym w Polsce.
Nasza szkoła także dzisiaj przyłączyła się do tej inicjatywy. Ilość zebranych produktów spożywczych i darów przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.
Uczniowie, nauczyciele i wolontariusze z otwartymi sercami wzięli w niej udział ubierając się na niebiesko.

Dobro wraca!
Dziękujemy!

KONKURS ŚWIĄTECZNY

 

DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI W KOLORZE NIEBIESKIM

DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI

"LIST DO ŚW. MIKOŁAJA"

 

DŻDŻOWNICE

Destruenci, reducenci, skąposzczety i jeszcze inne trudne słowa przyswajali dziś na biologii szóstoklasiści. Zastanawialiśmy się jaki wpływ na procesy glebotwórcze i krążenie materii w przyrodzie mają dżdżownice. Nastawiliśmy ciekawe doświadczenie, którego wyniki otrzymamy pewnie za tydzień.

Dżdżownice okazały się nie takie wcale obrzydliwe, a zabawa była przednia.

KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie - Koźlu ogłosił Konkurs Plastyczny pod hasłem „Oddaj krew. Podziel się Życiem”. 
Uczniowie klas 7 naszej szkoły: Jagoda Kocot 7a, Hania Czerniak 7a, Szymon Kiebzak 7b, Paulina Nowak 7a, Jacek Zajfert 7b i Wojtek Masełko 7a również wzięli udział w tym konkursie. 

Mocno trzymamy kciuki, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 grudnia

 Zapraszamy do galerii prac konkursowych!

STARY KLAUN

Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 5a pod kierunkiem p. Eli Setnickiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

KODUJ Z GIGANTAMI

Giganci Programowania to innowacyjna placówka edukacyjna, w której kształci się młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami i programowaniem komputerów.

Szkoła została powołana do życia w 2015 roku przez czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
 Klasa 7b brała udział w zajęcia informatycznych podczas których uczniowie poznali język programowania Python i C++. 

WIĘCEJ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH PROGRAMOWANIA NA STRONIE: 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA

Jak co roku w naszej szkole odbyły się apele dla dwóch grup wiekowych z okazji Dnia Świętego Marcina. Uczniowie dowiedzieli się kim była ta wyjątkowa postać oraz jakie niosła przesłanie. Zostały również odśpiewane piosenki niemieckojęzyczne, które wiążą się z tym świętem. Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszy lampion Św. Marcina. W tym roku aż 40 uczniów zrobiło przepiękne lampiony. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Na zakończenie można było zakupić rogalika bądź babeczkę na kiermaszu, który zorganizowała klasa 4a.

Było przepysznie!

KIERMASZ ŚWIĘTEGO MARCINA

 

MAŁA LIGA PŁYWACKA

17 listopada odbyła się Mała Liga Pływacka organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie wywalczyli medale:
I MIEJSCE: Mikołaj Wójtowicz kl 2a 25m stylem dowolnym
II MIEJSCE: Emilia Zimon kl 1a 25m grzbiet
III MIEJSCE: Olaf Bajer kl 1b 25m stylem dowolnym

Naszą szkołę jeszcze godnie reprezentowali: Michalina Migoń, Tola Żelazna, Mikołaj Antoniewicz, Maja Gaszi, Amelia Spanier, Kuba Klóska, Bianka Gawłowska i Maciek Mazurkiewicz.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

16 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Od rana na wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli czekało wiele atrakcji. Można było zagrać w Matematyczną Ruletkę, sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia poprzez udział w loterii. Na wszystkich znawców tabliczki mnożenia czekały słodkie nagrody i kolorowe balony. Odbyły się również zawody w wieżach liczbowych w kategorii klas IV, V i VI. Klasy walczyły o bony matematyczne i nagrody rzeczowe. Każdy mógł sprawdzić co przyniesie mu los - wykonując wróżby z tabliczką mnożenia.

Była Cudowna Atmosfera. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Klasy 3 również zmierzyły się z tabliczką mnożenia w swoich klasach, biorąc udział w różnych zabawach.

SZKOLNE ELIMINACJE DO MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU TALENTÓW

Szkolne eliminacje do Mikołajkowego Konkursu Talentów odbędą się w piątek 01.12 od godziny 14:30 w s. 26.
Zgłoszenia przyjmuje p. Ilona Naróg do piątku 23.11.2023.

REGULAMIN:

1. Przedmiotem konkursu jest krótka prezentacja sceniczna (śpiew, taniec, gimnastyka, gra na instrumencie, umiejętności manualne itp.).
2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych, które nie posiadają sukcesów na szczeblu ogólnopolskim w dziedzinie śpiewu, tańca, gimnastyki, gry na instrumencie itd.
3. Kategorie konkursowe to klasy: 1-3, 4-6, 7-8.
4. W jednej prezentacji konkursowej może wystąpić max. 10 osób.
5. Prezentowany występ sceniczny nie może przekroczyć 4 minut.
6. Forma prezentacji scenicznej jest dowolna (śpiew, taniec, gimnastyka, gra na instrumencie, umiejętności manualne itp.).
7. Ocenie podlega pięć kategorii:
- ogólny wyraz artystyczny,
- estetyka kostiumów,
- technika wykonania,
- osobowość i charyzma sceniczna,
- dobór podkładu muzycznego.
8. Podczas przebiegu konkursu Komisja ocenia każdego z uczestników po jego występie w skali od 1 do 10 punktów.
9. Trzy zwycięskie prezentacje będą reprezentowały szkołę w Mikołajkowym Konkursie Talentów 2023 organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury RSM „Chemik” w dniu 12.12.2023.

KIERMASZ SŁODKOŚCI 4B

Kiermasz słodkości w szkole to wyjątkowe wydarzenie, które budzi wiele radości i entuzjazmu zarówno u uczniów, jak i nauczycieli. Jest to nie tylko okazja do skosztowania pysznych ciastek, ciast, muffinek czy cukierków, ale także doskonałe miejsce, aby zaprezentować swoje umiejętności wypieku. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowują różnorodne słodkości, starannie ozdabiając je kolorowymi lukrami, kremami czy posypkami. Wszystko to sprawia, że stoiska z ciastami stają się prawdziwą uczta dla oczu i podniebienia. To świetna forma integracji dla społeczności szkolnej, jak i doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych uczniów. Uczestnictwo w takiej imprezie to nie tylko sposób na upieczenie ciastka czy przygotowanie słodkiej przekąski, ale również nauka organizacji, odpowiedzialności czy pracy w zespole. Uczniowie mogą być odpowiedzialni za określone etapy pracy, takie jak przygotowanie składników, wypiek, dekorowanie czy obsługa stoisk. To doskonała okazja, aby zdobywać nowe doświadczenia, ucząc się jednocześnie ważnych umiejętności.
Wzajemna pomoc, atmosfera radości i zadowolenie z pracy wykonanej własnymi rękoma to najważniejsze wartości, które towarzyszą kiermaszowi w szkole. Każdy, kto bierze udział w takiej imprezie, może poczuć się częścią wspólnoty szkolnej, promującej dobre uczucia i pozytywne wartości. To niezapomniane wydarzenie, które wzbudza wiele emocji i pozostawia miłe wspomnienia.

PATRIOTYCZNY AKCENT NA CHEMII - FLAGA W PROBÓWCE

Doświadczenie pt flaga w probówce - patriotyczny akcent na zajęciach klasy 8a.

Zajęcia prowadzi p. A. Grzeżułkowska

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

105 rocznica odzyskania Niepodległości w pieśniach patriotycznych wykonanych przez klasy 3.

"SZKOŁA DO HYMNU"Młodsza grupa wiekowa wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła do hymnu".
Uczniowie wspólnie odśpiewali hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. 

#SzkolaDoHymnu

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

Młodsza grupa wiekowa wzięła udział w zajęciach czytelniczo - plastyczno - patriotycznych w MBP - Filii nr1  z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

UWAGA KONKURS!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w konkursie "WIEDZA O ZAWODACH RZEMIEŚLNICZYCH", którego organizatorem jest Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kędzierzynie-Koźlu.
Konkurs odbędzie się w dniach 29.XI.2023 i 30.XI.2023 roku.
Do konkursu przystąpić mogą uczniowie klas ósmych i siódmych szkół podstawowych powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:

 • rejestracja uczestnika formularzem na stronie Cechu;
 • akceptacja regulaminu konkursowego;
 • zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
Konkurs przeprowadzony zostanie w sposób zdalny.

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA:

KIERMASZ 4B

 

MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY

25 października Michalina Migoń z kl. 2a oraz Tymoteusz Skarzyński z kl. 3b reprezentowało szkołę w Miejskim Konkursie Ekologicznym dla kl.II-III.
Wykazali się bogatą wiedzą .Niewiele dzieliło ich do podium.

W nagrodę za udział otrzymali dyplomy i słodkości.

KLASA 6A W AKCJI

Pierwsze przymiarki do szycia na maszynach.

#laboratoriaprzyszlosci

BIOLOGIA W 5B

Na biologii uczniowie 5b samodzielnie przygotowywali preparaty mikroskopowe. Cała klasa pięknie pracowała i prawie każdemu udało się wykonać własny preparat.

BRAWO 5B!

PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI ...

Uczniowie MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ postanowili oddać hołd pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Dzieci w zadumie wysłuchały krótkiej informacji historycznej i zapaliły znicze.

CHEMIA W KLASIE 8A

Skala pH i badanie odczynu gleby i substancji dostępnych w gospodarstwie domowym, czyli chemia w praktyce na lekcjach z 8a.

UWAGA KONKURS!

 

ZAJĘCIA KREATYWNE W KLASIE 6A

Eksperymentów w świetle UV ciąg dalszy. Dziś w rolach głównych tonik, kurkuma, kora kasztanowca i... but Leona. 
Operatorzy kamer: Leon Adamek i Mateusz Sennik.

MEZOPOTAMIA

Klasa 5b na lekcji historii przeniosła się czasowo do Mezopotamii i zrobiła tabliczki gliniane z pismem klinowym.

To była świetna lekcja!

PODRÓŻ STUDYJNA DO NADRENII - PALATYNATU

Pozdrowienia z podróży studyjnej do Nadrenii-Palatynatu – regionu partnerskiego Województwa Opolskiego, położonego w Niemczech.
Wizyta dla koordynatorów odbyła się w ramach projektu
"Mamy rady na odpady – kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego."

WF Z P. PYREK!

Klasy szóste uczestniczyły w interaktywnej lekcji w-f z panią Pyrek - mistrzynią świata w haki Azity. 

Świetna sprawa!

JESIENNE STROIKI KREATYWNIE

Klasa 6b na zajęciach kreatywnych, wykonała stroiki jesienne.

HALLOWEN

Hallowen w młodszej grupie wiekowej.

ZAJĘCIA CZYTELNICZO - EDUKACYJNE

Młodsza grupa wiekowa wzięła udział w zajęciach czytelniczo- edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji Światowego Dnia Zwierząt przypadającego na 4 października oraz z okazji  miesiąca dobroci dla zwierząt.

ŻELKOWE DNA

Co mają ze sobą wspólnego żelki i DNA?
Żelkowe modele DNA w klasie 8a.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ SŁODKOŚCI

EFEKT WOW!

Z pozoru proste doświadczenie z efektem wow! wymaga dużej precyzji i cierpliwości.
Za to radość i duma gdy się uda - nieopisane.
Wieża gęstości na lekcji chemii i kreatywności w klasach: 7a, 7b i  6a.

OBCHODY DNIA NAUCZYCIELA W STARSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Wszystkie dzisiaj nucą szkoły, że dzień bardzo jest wesoły,
Bo to Dzień Nauczycieli, święto tych, co uczyć chcieli
i wytrwali w swym wyborze korzystając z iskry bożej.
Bo to zawód z powołania, a niezwykłe są zadania
– to szerzenie cennej wiary, że nauka to nie czary,
że nauka to podstawa, a z nauką idą brawa
i postępy, które dają klucze, co drzwi otwierają,
kiedy się trochę poduczę.
Doceniamy te starania, dla nas warte są uznania.
I choć czasem trudno bywa, motywacji niech przybywa –
praca warta poświęcenia, nauczyciel nasz świat zmienia!

POLSKA ZŁOTA JESIEŃ W USTRONIU

Polska złota jesień jest naprawdę piękna. Przekonały się o tym klasy 4a, 5a oraz 5b, które 16-17.10 udały się na wycieczkę do Ustronia i Wisły. Pierwszym przystankiem był Leśny Park Niespodzianek Następnie uczniowie udali się do Pijalni Wód oraz na deptak w Ustroniu. W pięknie położonym Gościńcu pod Brzegiem czekała na nich pyszna kolacja oraz przestronne pokoje. Drugiego dnia Zielona Ciuchcia Wiślańska z rewelacyjnym Panem przewodnikiem zabrała uczestników wycieczki na przejażdżkę po urokliwej Wiśle, zatrzymując sie przy Skoczni im. Adama Małysza, Zaporze, Zamku Prezydenckim oraz tak zwanej "Wiślańskiej Niagarze".Tam uczniowie dowiedzieli się jak ręcznie wyrabiać masło oraz sami piekli pyszne podpłomyki, które mogli później skonsumować ze swojskim masłem, smalcem lub miodem.

To były naprawdę dwa intensywne dni pełne wrażeń.

WARSZTATY CHEMICZNE W ŁUKASIEWICZ - ICSO "BLACHOWNIA"

18 października klasa 3a odebrała swoją zwycięską nagrodę w konkursie plastycznym - warsztaty chemiczne w Łukasiewicz - ICSO "Blachownia".
Zobaczyliśmy to co jest niewidoczne, czyli magie promieniowania UV, chemiczną lokomotywę, czy atomową zemstę. Najciekawsza dla dzieci była kraina lodu i zdobycie wiedzy, że wszystko jest kruche, nawet róża Mogliśmy też zrobić domowego flubbera. Zdobyliśmy dzisiaj jak na 3 dopiero klasę, dużo wiedzy chemicznej Serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również @transportlisowiec za bezpieczne i szybkie dowiezienie nas i powrót do szkoły.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE CZ.3

Swoje nowe wiadomości dotyczące obsługi aparatu i fotografowania uczniowie wykorzystali podczas pieszej wycieczki miejską trasą turystyczną Koźla (Kędzierzyn-Koźle). Szlak wiedzie przez najważniejsze zabytki Koźla.

Uczniowie zwiedzili:

 • Planty miejskie
 • Rynek kozielski
 • Kościół św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej
 • Zespół zamkowy – lamus, baszta i podzamcze
 • Budynek Liceum Ogólnokształcącego
 • Budynek Urzędu Miasta
 • Śluza Koźle
 • Dom Kultury Koźle

W trakcie wycieczki każdy uczeń szukał dobrych ujęć i kadrów. Fotografowanie okazało się niezwykłą przygodą. A prawidłowo ustawione aparaty fotograficzne spełniły swoja rolę.

OPIEKA FOTOGRAFICZNA: Ela Setnicka
PIESZA WYCIECZKA: Dominika Broda

W NASZEJ SZKOLE JEST FAJNIE

12 października młodsza grupa wiekowa świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji klasy 2a i 2b przygotowały pod okiem p. Niny Lorek-Janic i p. Anny Madej apel okolicznościowy. Nie zabrakło wierszy, piosenek i scenek rodzajowych. Mimo, że refren jednej z piosenek brzmiał " Zamiast kwiatów, zamiast listów,  bukiet słów Wam przesyłamy," uczniowie obdarowali dyrekcję, nauczycieli uczących w klasach 1- 3, panie że świetlicy, biblioteki, pracowników administracji i obsługi wrzosami i czekoladkami.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ SŁODKOŚCI

KOLOROWA CHEMIA

Kolorowa chemia - chromatografia kolumnowa i bibułowa, fluorescencja chlorofilu i jak zwykle bałagan na zajęciach z 7b.
Jak to mówi pani z plastyki "... to nie bałagan to artystyczny nieład". 

KLASA 7B UWIELBIA TAKIE ZAJĘCIA I TAKI BAŁABAN :)

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ SŁODKOŚCI

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE CZ.2

Na kolejnym spotkaniu uczniowie zapoznawali się z możliwościami i funkcjami aparatu fotograficznego. Do rozpoznania układu klawiszy w aparacie i jego podstawowych funkcji posłużyła instrukcja obsługi aparatu.
Następnie uczniowie zajęli się pierwszymi ustawieniami aparatu:

 • strefa czasowa, data i język obsługi
 • jakość zapisu plików
 • tryb działania autofokusa
 • sterowanie punktami AF
 • ISO
 • tryb pomiaru światła
 • odpowiedni wybór ekspozycji
 • tryb pracy migawki
 • balans bieli
 • siatka w wizjerze

Informacje z zajęć przygotowały uczniów do pracy z aparatem fotograficznym w plenerze.

Zajęcia poprowadziła: Ela Setnicka

NASZA SZKOŁA ZWYCIĘŻYŁA!


Decyzją internautów oraz komisji konkursowej nasza szkoła wygrała!
W ocenie pracy plastycznej doceniono przede wszystkim  wspomnienia uczniów z zajęć  oraz technika wykonania pracy.
25-osobowa reprezentacja naszej szkoły została zaproszona w progi Łukasiewicz - ICSO "Blachownia" dn. 18.10.2023 na Dzień z Łukasiewiczem - prawdziwą naukową ucztę dla małych odkrywców.

KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV - VIII


We wtorek 3.10 odbędzie się pierwsze, organizacyjne koło języka angielskiego dla uczniów klas 4-8. Zajęcia odbywają się w godzinach 7:05-7:50 w s. 26.

Zapraszamy!

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5B

27 września w ramach zbliżającego się Dnia Chłopaka, klasa 5b udała się na wycieczkę do Dworku Komorno, gdzie w radosnej atmosferze spędzali wspólnie czas.
Pośród atrakcji były gry w kręgle oraz mini golfa. Oprócz tego uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki wspomnianych gier.

Dziękujemy za możliwość udziału w świetnej zabawie na terenie Dworku Komorno

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4A

25 września z okazji Dnia Chłopaka klasa 4a wraz z wychowawczyniami wybrała się do Dworka Komorno. Była gra w kręgle, mini golfa a pod koniec pyszna pizza.
To była naprawdę rewelacyjna zabawa i miło spędzony czas.

GŁOSOWANIE W WIELKIM FINALE MAGIA ŚWIATŁA ŁUKASIEWICZAProsimy o głosy dla naszej szkoły. Należy wejść w link, odnaleźć naszą pracę i polubić.

 1. Polub fanpage Magia Światła Łukasiewicza (<<< kliknij w link)
 2. Zostaw reakcję w postaci like  pod ulubionym  projektem
Zwycięska praca zapewni grupie dzieci udział w niezwykłym wydarzeniu popularyzującym naukę tj. Dniu z Łukasiewiczem, który odbędzie się 18.10.2023 w Łukasiewicz - ICSO "Blachownia"

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE CZ.1

W ramach projektu z funduszu mikroprojektów Euroregionu Pradziad uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach fotograficznych, podczas których zadaniem było:
- włożenie obiektywu do korpusu
- przeciągnięcie paska umożliwiającego noszenie aparatu na szyi
- włożenie baterii i karty pamięci do aparatu
- gotowy aparat włożono do torby umożliwiającej bezpieczne przenoszenie aparatu. 

To było niezwykłe doświadczenie, niby proste przeciągnięcie paska okazało się trudnym wyzwaniem :)
Jesteśmy gotowi  na kolejne zajęcia, podczas których poznamy pierwsze podstawowe ustawienia aparatu oraz jego obsługę. 

Zajęcia poprowadziła: Ela Setnicka

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

W ramach rozwoju kształcenia zawodowego i poszerzenia wiedzy z zakresu potrzebnych wymagań i predyspozycji do wykonywania określonego zawodu, uczniowie klasy ósmej udali się do zakładu na terenie naszego miasta.
Firma, która nas ugościła, przedstawiła uczniom w krótkiej prezentacji specyfikę przygotowywania uczniów do zawodu, w której każda klasa posiada swojego trenera oraz osobny warsztat pracy wraz wyposażeniem. Pomaga on młodocianym pracownikom wyćwiczyć i doskonalić swoją technikę w tejże branży. W dalszej kolejności uczniowie po zapoznaniu się z zasadami BHP i zaopatrzeniem w odpowiednie obuwie mogli przejść po halach i zobaczyć pracę poszczególnych działów.

Serdecznie dziękujemy firmie Berger.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ


Opłata za obiady za miesiąc wrzesień wynosi 68 zł
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 

PLASTYKA W KLASIE W 4A

Podczas zajęć z plastyki klasa 4a wykonała pierwszą pracę plastyczną "NAPIS - PLASTYKA".
Wyszło przepięknie i naprawdę artystyczne!

Prace zostały wykonane pod okiem p. Eli Setnickiej :)

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - FILMIK :)Zapraszamy do obejrzenia filmiku z obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole :)
drive.google.com/file/d/1M9Lp0619xNVwvKolx0UT8Upenhoo9c8G/view

DZIEŃ CHOPAKA W KLASACH I - III

Klasy I - III już w czwartek rozpoczęły świętowanie Dnia Chłopaka wyjściem do kina,a w piatek każdy świętował Dzień Chłopaka ze swoją klasą. 

KIERMASZ KLASA 2A

Dziękujemy za tak liczny udział w kiermaszu :)

DZIEŃ CHŁOPAKA

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

21 września uczniowie klas I - III wzięli udział w lekcji o bezpieczeństwie, która była przeprowadzona przez policjantów z Komendy z Kędzierzyna - Koźla.
Przypomnieliśmy sobie zasady poruszania na drodze, aby w bezpieczny sposób dostać się do i ze szkoły.

KIERMASZ PYSZNYCH ROZMAITOŚCI

 

EKORZEŹBA: ZAMIEŃ ODPADY W SZTUKĘ

Wojtek Masełko z kl. 7a również wziął udział w konkursie EKOrzeźba organizowanym dla szkół podstawowych przez firmę EMKA S.A.
Wojtek zajął II MIEJSCE w kategorii klas IV-VIII.

GRATULUJEMY!

EKORZEŹBA: ZAMIEŃ ODPADY W SZTUKĘ

Grzegorz Sołtys z kl.Va wziął udział i zajął I MIEJSCE w konkursie „EKOrzeźba” organizowanym przez firmę EMKA.
Stworzył samodzielnie rzeźbę z recyklingu. W nagrodę otrzymał elektryczną hulajnogę.

Grzesiu, gratulujemy kreatywności !

A. Blachucik

KAJAKOWE SZALEŃSTWO

Klasa 2 b była dzisiaj na kajakach. Bawiliśmy się świetnie. Na zakończenie warsztatów było ognisko.

DZIEŃ JĘZYK OBCYCH


We wrześniu obchodzimy Dzień Języków Obcych. 
Ztej okazji zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału we wspólnej zabawie (piątek- 22 września). 
Zapraszamy młodszą grupę wiekową na I piętro o godz. 8:45 i 11:30, a starszą i średnią grupę wiekową na II piętro o godz. 10:35. 
Mile widziane przebrania i gadżety związane z innymi krajami. 
Do zobaczenia!

W POSZUKIWANIU PASJI

To PASJA dodaje nam skrzydeł, unosi nas wysoko, daje radośc i uczy wytrwałości, walczy ze słabościami, przezwycięża strach, dzięki niej się rozwijamy. 
Klasa 2a w poszukiwaniu swoich pasji wybrała się na kajaki. 
Już wiemy, że ta przygoda będzie miała dalszy ciąg :)

DRUŻYNA HARCERSKA "HORYZONT"

14 września naszych uczniów odwiedziły druhny z Drużyny Harcerskiej "Horyzont". 
W ich imieniu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, rozpoczęciem harcerskiej przygody, uczniów klas 4, 5 i 6.
Harcerskie spotkania na pewno dostarczą Wam wielu niezapomnianych przeżyć - razem rozpalicie niejedno ognisko, pojedziecie w góry i nad jezioro, lepiej poznacie nasze miasto i okolicę, pokochacie leśne przygody, staniecie się samodzielni i odpowiedzialni za siebie i swoich kolegów.
Druhny Ola, Dominika i druh Piotrek będą na Was czekać przed harcówką przy ul. Piotra Skargi 11 (dawne gimnazjum) 20 września o godzinie 16:30.


A może już jesteście lub byliście w harcerskich szeregach??
Ręka do góry

Z harcerskim pozdrowieniem: CZUWAJ!!

MEMORY MASTER - EDYCJA JESIENNA 2023


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który sprawdza znajomość angielskich słówek.
Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie na stronie organizatora:
https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2
Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica/opiekuna zgody oraz wpłata 12 zł.
W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg w nieprzekraczalnym terminie do czwartku 21.09.2023 r.

WSPANIAŁE WIEŚCI

Niezwykle miło nam poinformować, że nasz ubiegłoroczny absolwent, Marcel Płocica, otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U-15 w piłce nożnej!

Gratulujemy, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy wielu sukcesów!!

ZAPROSZENIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA POGORZELEC

Jeszcze do końca września można oddawać głosy na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Wykaz zadań oraz wszelkie szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej. Głosować można internetowo lub stacjonarnie, m.in. w naszej szkole.

Zachęcamy i zapraszamy do głosowania!! 

PIERWSZY TYDZIEŃ ZA NAMI!

Adam Mickiewicz ma do Was jedno bardzo ważne pytanie - wiecie, żeby nie było w poniedziałek nieprzyjemnej niespodzianki.

Miłego weekendu piątkowicze!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023 /2024 W KLASACH I

 W poniedziałek PIĄTKA powitała w swoich murach pierwszoklasistów, którzy już pierwszego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią Dyrektor i Wicedyrektor pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Gośćmi uroczystości poza uczniami, ich najbliższymi i pracownikami szkoły były również pani Joanna Hencel, kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, która skierowała życzenia wszelkiej pomyślności do naszych najmłodszych, a także odczytała list Prezydent Miasta pani Sabiny Nowosielskiej do społeczności szkolnej. Swoją obecnością i równie miłym słowem zaszczyciła nas także pani Halina Mińczuk, reprezentująca Radę Miasta Kędzierzyna-Koźla.

I my również życzymy Wam, drodzy pierwszoklasiści, aby najbliższe osiem lat spędzonych w naszej szkole było dla Was niezwykłą przygodą!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023 /2024 W KLASACH II - VIII

Stało się! Rok szkolny 2023/2024 oficjalnie rozpoczęty!
Wynieśmy z niego jak najwięcej wiedzy, umiejętności, dobrych emocji i wspaniałych wspomnień na dalsze lata!

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA

Drodzy Rodzice!
Kartę zapisu dziecka do świetlicy oraz kartę zgłoszenia dziecka na obiady na rok szkolny 2023/2024 można pobrać z naszej szkolnej strony internetowej w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY - świetlica. 
Dokumenty należy złożyć od 1 do 6 września u wychowawców świetlicy i intendenta szkoły. 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

 

"KODUJ Z GIGANTAMI: W KRAINIE PRZYSZŁOŚCI"


"Koduj z Gigantami" to największe wydarzenie programistyczne dla dzieci w młodzieży w Polsce. 
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w tej akcji. 
"Koduj z Gigantami: W krAInie Przyszłości"to już 13 edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których można wziąć udział całkowicie za darmo
Tym razem motywem przewodnim będzie Sztuczna Inteligencja!
Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 8 do 18 lat do Krainy AI, gdzie będzie można nauczyć się programować sztyczną inteligencję i nie tylko!
W kędzierzynie-Koźlu warsztaty odbędą się przy ul. Jana Pawła II 27 (budynek kina Chemik)pokój 28 w dniach 9 do 10 września. 
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: kodujzgigantami.pl/

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII I JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ 2023/2024

EKORZEŹBA: ZAMIEŃ ODPADY W SZTUKĘ


Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę!”.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy I-III
- IV-VIII.

Zadaniem uczestnika konkursu jest:
- Samodzielne wykonanie rzeźby z recyklingu. Do tego celu mogą zostać użyte różnego rodzaju odpady: szkło, plastik, papier, tworzywa sztuczne, części metalowe, drewniane - wszystko to, co już raz zostało wykorzystane, a teraz nadamy mu nową, artystyczną formę.
- Wykonaną rzeźbę należy zatytułować, opisać i sfotografować (5 zdjęć rzeźby).

W przypadku chęci zgłoszenia się do konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza znajdującego się pod adresem: www.emka.com.pl/ekorzezba.
Na zgłoszenia czekamy do 11.09.2023r. do końca dnia.
Już 13.09.2023r. jury wybierze 8 prac z kategorii klas I-III oraz 8 prac z kategorii klas IV-VIII i skontaktuje się z wybranymi autorami.

Autorzy wybranych prac przyniosą swoje rzeźby na wystawę, która odbędzie się podczas Wielkiego Otwarcia Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Kędzierzynie-Koźlu – 16.09.2023r.

To właśnie podczas Wielkiego Otwarcia każdy z uczestników biorących w nim udział będzie mógł oddać głos na najlepszą rzeźbę z każdej kategorii.
Ta praca, która otrzyma najwięcej głosów z kategorii klas I-III oraz z kategorii klas IV-VIII zdobędzie nagrodę główną – hulajnogę elektryczną.
Za zajęcie miejsca 2 i 3 z każdej kategorii uczestnik dostanie nagrodę w formie sprzętu elektronicznego.

Od 13.09.2023r. do 15.09.2023r. do końca dnia odbędzie się także głosowanie publiczności na fanpage’u firmy EMKA S.A. na Facebooku, gdzie zostaną opublikowane fotografie prac w formie galerii. Rzeźba, która zdobędzie najwięcej „lajków” z kategorii klas I-III oraz z kategorii klas IV-VIII otrzyma nagrodę specjalną od publiczności.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

CYBERROZBÓJ - NIE DAJ SIĘ ROZKODOWAĆ

 
Plakat dotyczący CYBERZAGROŻENIA został przygotowany przez ucznia klasy 8b.

CYBERZAGROŻENIA. NIE WPADNIJ W SIEĆ PRZESTĘPCY!

Prezentacja zawiera treści dotyczące rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w internecie. 

Treści prezentacji pochodzą ze strony "Pracownia kompetencji cyfrowych - OSE"

NETYKIETA - DOBRE ZACHOWANIE W SIECI

 
Plakat dotyczący NETYKIETY został przygotowany przez uczniów klasy 6a.

PRZYGODY PROFESORA I N@TKI, CZYLI JAK MĄDRZE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą ZASAD WŁAŚCIWEGO ZACHOWANIA W SIECI oraz SPOSOBÓW REAGOWANIA NA TRUDNE SYTUACJE ONLINE

Treści prezentacji pochodzą ze strony "Pracownia kompetencji cyfrowych - OSE"

OPŁATA ZA OBIADT ZA MIESIĄC CZERWIECOpłata za obiady za miesiąc CZERWIEC wynosi 52 zł. 
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI NADANIA SZKOLE IMIENIA ADAMA MICKIEWICZA

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Oprócz Uroczystego Apelu uczniowie naszej szkoły uczcili dzień naszego patrona pyszną babeczką :)

WKRĘĆ SIĘ W RYWALIZACJĘ I WSKAKUJ NA ROWER!

BARDZO SERDEZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

W czerwcu nasze miasto przystępuje do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. 
W ramach tej akcji zorganizowano akcję dla szkół naszego miasta.

NA CZYM POLEGA ZABAWA?

 • ODPAL APKĘ:
  Przystąpienie do zabawy jest niezwykle proste
  1. koniecznie pobierz aplikację aktywnemiasta.pl 
  2. przez każdą wycieczką rowerową uruchom aplikację „Aktywne Miasta”
  3. wybierz naszą szkołę: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

  4. wsiądź na rower i nabijaj kilometry :)
   
 • 2 000 zł – powędruje do szkoły, która osiągnie najlepszy wynik spośród wszystkich podstawówek

 • Rywalizacja rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ

 
Opłata za obiady za miesiąc MAJ wynosi 60 zł. 
Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 6B i 7A

Klasa 6b spędziła ten wyjątkowy dzień skakając i fikołkując w JampCity w Katowicach. Po wyskakniu wszystkich potów zasłużóny wypoczynek na jedzonku i lodach :)

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 2A

Dzień Dziecka klasa 2a spędziła bardzo aktywnie: było pływanie kajakami, motorówką i ognisko z kiełbaskami. Pogoda nas rozpieszczała było słonecznie i gorąco.
Dziękujemy F.U.Aqua Active Krzysztof Chałat za zabezpieczenie ratownicze i opiekę na wodzie.

DZIEŃ DZIECKA W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

DZIEŃ DZIECKA

Ten niezwykły dzień świętowaliśmy od samego rana. Najpierw zwiedzanie Cewe, potem lody w Villa Vanilla i szaleńcze zabawy w parku. Było i wesoło i smakowicie!
Serdecznie dziękujemy sponsorom czyli Rodzicom.

Dzieci

DZIEŃ DZIECKA

 

SUKCES SPORTOWY


Z dumą informujemy, że nasz uczeń Tomasz Czarnecki z klasy 6b zdobył I MIEJSCE na zawodach w ramach LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO - pchnięcie kulą. 
Dzięki temu Tomek zakwalifikował się do mistrzostw Polski. 
GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Uczennice z naszej szkoły Lena Usińska i Yesieniia Oliinyk z klas 3 wzięły udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego. Przygotowanie uczestników było na bardzo wysokim poziomie.
Do podium zabrakło bardzo niewiele.
Gratulacje. Congratulations

ZBIÓRKA MASKOTEK Z PCK

 

DZIEŃ DZIECKA W PASIECE GUCIO W NIEZDROWICACH

W ramach świętowania Dnia Dziecka klasy pierwsze wybrały się do cudownego miejsca jakim jest Pasieka Gucio w Niezdrowicach. Podczas wycieczki dzieci poznały cykl życia pszczoły oraz ich codzienne obowiązki. Dzieci miały możliwość poznania zawodu pszczelarza dzięki zdobytym informacjom na ścieżce informacyjnej oraz pokazem niezbędnych narzędzi pszczelarskich.
Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom pani Agnieszce i panu Adrianowi za wspaniałą atmosferę oraz ogrom wiedzy.

To był cudowny dzień.

DZIEŃ MAMY

Pierwszaki przygotowując się do Dnia Matki wykonały piękne laurki.

"Za Wasze czułe serca i za mądre nakazy
w dniu Waszego świętadziękujemy milion razy"

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS IV - VI

26 maja w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas 4-6.
Mistrzem został Krzysztof Nycz.
Wicemistrzem został Leon Adamek.
Osoby wyróżnione - Jan Pozowski i Dawid Stopik.

Gratulujemy, w szczególności uczniom klas 4 za odwagę i poważne podejście :)

PROJEKTOWANIE MIESZKANIA

Uczniowie na lekcji informatyki nie tylko uczą się obsługi programów biurowych i programują, ale również uczą się projektować mieszkanie z pełnym wyposażeniem :)

Brawo dla młodych projektantów!

PLASTELINOWE SZALEŃSTWO

Na lekcji plastyki dzieci z klas 5 tworzyły różnorodne postacie z plastelinki. Po pracach widać, że wyobraźni naszym dzieciom nie brakuje. 

Prace wyszły wspaniale!

MAMY RADY NA ODPADY

19 maja klasy 6a i 7a wzięły udział w wycieczce w ramach kampanii edukacyjnej „Mamy rady na odpady”. Odwiedziliśmy PSZOK w Opolu, gdzie na własne oczy przekonaliśmy się, ile śmieci produkowanych jest każdego dnia i jak powinno się je właściwie segregować i recyklingować. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach w Zaczarowanym Świecie - Centrum Nauki i Eksperymentu. Dowiedzieliśmy się o Pacyficznych Plamach Śmieci, obejrzeliśmy film o naszej planecie w planetarium i czerpaliśmy papier. Mamy nadzieję, że te ciekawe zajęcia wpłyną na naszą większą dbałość o środowisko.

DLACZEGO CIASTO NA PIZZE ROŚNIE?

Uczniowie klasy 5b próbowali dziś odpowiedzieć na pytanie dlaczego ciasto na pizzę rośnie. W tym celu przeprowadzili naukowy eksperyment, dokonali obserwacji i wyciągnęli wnioski.

MUZEUM ZIEMI KOZIELSKIEJ

17 maja kl.4a wzięła udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Uczniowie najpierw obejrzeli film i wysłuchali prelekcji na temat walk o niepodległość Polski i wojny polsko-bolszewickiej, następnie w trakcie warsztatu edukacyjnego wypełnili karty pracy. Po zajęciach uczniowie zapoznali się ze zbiorami muzeum.

A. Blachucik

AKCJA PCK

13 maja ósmoklasiści z naszej szkoły kwestowali w jednym z supermarketów na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem pomagali w pakowaniu zakupów oraz służyli pomocą osobom starszym. Dzięki ich pracy udało się zebrać pokaźną sumę, która zostanie przekazana na rzecz najuboższych dzieci i ich rodzin.

Brawo!

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZOZUMIENIEM

12 maja w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem "Pana Tadeusza"Adama Mickiewicza. 
Mistrzem została: Julia Nowak 8B
Wicemistrzem zostały: Malwina Grabara i Laura Liduch 7a

Gratulujemy za dojrzałość i odwagę, gdyż to dzieło nie należy do łatwych w odbiorze.

II KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

I MIEJSCE wywalczyły dziewczynki z klasy 3a w składzie : Aniela Deńca, Sara Kubica, Alicja Pacer, Natalia Rzodeczko, Lena Usińska oraz Izabella Walczyk, w II Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Publiczny Zespół Przedszkolno - Szkolny w Kędzierzynie - Koźlu.
Dziewczyny zaśpiewały w języku niemieckim tytułową piosenkę z bajki "Heidi".
Ogromne brawa i gratulacje gdyż jest to ich drugie zwycięstwo z rzędu.

UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

Klasa 4a przygotowała apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Uczniowie zaprezentowali temat poprzez przytoczenie faktów historycznych, wierszy i pieśni. Polonez w wykonaniu klas czwartych przykuł  uwagę słuchaczy.

Dziękujemy p. D. Brodzie i p. A. Wołkonowskiemu za pomoc w organizacji apelu.

A. Blachucik

WARSZTATY PROJEKTOWANIA WIELKOFORMATOWE GRY PLANSZOWEJ

Czy są tu miłośnicy gier planszowych??
A może od samych rozgrywek ciekawsze okaże się projektowanie gier??

A gdyby ta gra była wielkoformatowa??


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.

III EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO

Spieszymy się przekazać radosną nowinę !

Nasza zdolna pianistka uczennica klasy 3 a Izabella Walczyk zdobyła II nagrodę w 3 edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego LiveMuseArt Spring Festival w Rumunii.

Izabello, ogromne brawa dla Ciebie!

XIII BIEG KOZIOŁKÓW

Starsi i młodsi --> NA START!
Zapisy do 22.05.2023r.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!


Znajdźcie chwilkę w weekend i zapoznajcie się z regulaminem 
XIII Bieg Koziołków pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

TEATR EKOSTUDIO Z OPOLA

25 kwietnia klasa 2a wzięła udział w spektaklu ekologicznym organizowanym przez Teatr Ekostudio z Opola.
Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci oraz ich złego wpływu na zwierzęta i środowisko.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej uczniowie z klasy 1a zostali zaproszeni do MBP- Filii1 na zajęcia czytelniczo- plastyczne. Dzieci projektowały okładki do swoich ulubionych książek, bądź do książek przez siebie wymyślonych.

POZDROWIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY

Serdeczne pozdrowienia z Zielonej Szkoły w Kudowie Zdrój przesyła klasa 3a i 3b z wychowawcami :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

LEKCJA INFORMATYKI NA WESOŁO

Niedawno klasę 4a (grupa chłopców) odwiedziła nowa programistka Mała Pysia :)
Chłopcom bardzo podobało się programowanie z Małą Pysią. W podziękowaniu za ciekawe i twórcze zajęcia dostała to lubi najbardziej ... soczystą marcheweczkę :)

MIEJSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

25 kwietnia Paweł Kunicki z 1a i Filip Kubica z 2a reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Pięknego Czytania ze zrozumieniem. 

Brawo chłopcy!

KONKURS POLONISTYCZNY

Zapraszamy do fotorelacji z konkursu polonistycznego "Podróże literackie", który odbył się 22 kwietnia
W konkursie udział wzięli: Oskar Donder 6b, Maja Mikolaszek 6b oraz Igor Jakubowski 4a.

Gratulujemy uczestnikom!

DNI OTWARTE W SŁAWIĘCICACH

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Otwartych w Sławięcicach.

REJONOWA OLIMPIADA ZDROWIA PCK

21 kwietnia w PSP nr 11 odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. W tym roku patronat przejęła sieć sklepów Biedronka a współorganizatorem olimpiady na szczeblu rejonowym było Starostwo Powiatowe.
Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia.

Wyniki etapu rejonowego:

Kategoria: 
szkoła podstawowa
I MIEJSCE Blanka Bogucka PSP nr 6

II MIEJSCE Malwina Grabara PSP nr 5
III MIEJSCE Kinga Baron PSP nr 15 


Wielkie gratulacje dla Malwiny za wynik i za wiedzę, którą musiała się wykazać.

WARSZTATY CHEMICZNE

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach chemicznych organizowanych przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było SUPER!

Dziękujemy Pani Irmie Kubicy-Gabrysch i dziewczynom z pierwszej klasy!

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA I OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Klasy 5a, 5b i 6a wracają z dwudniowej wycieczki z Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pierwszego dnia spacerowaliśmy wzdłuż bulwarów wiślanych, odwiedziliśmy zionącego ogniem Smoka Wawelskiego, obejrzeliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego i zwiedziliśmy Katedrę Wawelską. Następnie przeszliśmy na piękny rynek i podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej.
Do najważniejszych atrakcji drugiego dnia można zaliczyć wizytę w Tyńcu - najstarszym klasztorze w Polsce oraz w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie obejrzeliśmy zamek w Pieskowej Skale ze słynną Maczugą Herkulesa. Nie zabrakło wspólnych posiłków i kilku wolnych chwil na zabawy i rozmowy.

Wycieczka była bardzo udana.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LEKSYKALNY JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MEMORY MASTER"

13 kwietnia 31 uczniów klas 4-8 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego Memory Master. Cieszymy się, że tylu uczniów próbuje swoich sił w językowych potyczkach. Wyniki w maju.

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS I - III

W bibliotece szkolnej uczniowie z klas I - III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania ze Zrozumieniem.
Mistrzem Pięknego Czytania
w klasach I został Paweł Kunicki.
Mistrzem Pięknego Czytania w klasach II został Filip Kubica.

Mistrzynią Pięknego Czytania w klasach III została Sara Kubica.


Gratulujemy Wszystkim za piękny udział.


Naszą szkołę w Miejskim Konkursie Pięknego Czytania w PSP20 będą reprezentować chłopaki: Paweł Kunicki i Filip Kubica.

POZDROWIENIA Z KRAKOWA OD KLASY 5a, 5b i 6a

 Zapraszamy do fotorelacji :)

IX POWIATOWE WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO "ZUR BERUFSWELT"

13 kwietnia Julka, Kuba, Antosia i Oliwia zachwycili jurorów swoją prezentacją " Mein Traumberuf ", którą prezentowali w języku niemieckim i zdobyli I MIEJSCE w IX Powiatowych Warsztatach Języka Niemieckiego "Zur Berufswelt". Organizatorem był Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

KONKURS "FASCYNUJĄCA ZIEMIA"

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wzory oświadczeń dostępne są na stronie:


KONKURS RYSUNKOWY "O! POLSKA NATURALNIE"


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym pt. „O! Polska naturalnie” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska oraz Pani Katarzyna Czochara, Poseł na Sejm RP. 
Konkurs odbywa się w terminie 29 marca 2023 r. do 21 kwietnia 2023 r.

Konkurs ma zasięg wojewódzki i mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych:

 • Kategoria A – 7-9 lat,
 • Kategoria B – 10-13 lat,
 • Kategoria C – 14-15 lat.

Prace konkursowe należy przesłać na adres Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 21.04.2023.
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu zamieszczone są na 
stronie Organizatora konkursu oraz u p. Elżbiety Setnickiej sala 31. 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

APEL WIELKANOCNY

5 kwietnia klasa 6a zaprezentowała wielkanocny apel w średniej i starszej grupie wiekowej.
Mamy nadzieję, że pantomima, taniec, przybliżenie świątecznych zwyczajów i muzyka wprowadziły społeczność szkolną w wielkanocny nastrój.

Wesołego Alleluja! 

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

4 kwietnia uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności przed dużą publicznością. Do szkoły bardzo licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo, którzy byli zachwyceni występem swoich pociech. Po przedstawieniu dzieciom zostały wręczone upominki z okazji Świąt Wielkanocnych, a na koniec udaliśmy się na słodki poczęstunek. Wśród rodziców znalazł się sponsor, dzięki któremu udało się zakupić gry planszowe dla pierwszoklasistów, za co ogromnie dziękujemy.

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt!

SZKOLNE ELIMINACJE OLIMPIADY ZDROWIA PCK Z BIEDRONKĄ

30 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje olimpiady zdrowia PCK z Biedronką. W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Poraz pierwszy eliminacje odbyły się online. Spośród 15 uczestników najlepszy wynik uzyskała Malwina Grabara z klasy 7a i to ona 21 kwietnia będzie reprezntować naszą szkołę w konkursie rejonowym. 

Gratulujemy uczestnikom i trzymamy kciuki za Malwinę!

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ WE WROCŁAWIU

29 marca klasy drugie zwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym XIX-wiecznym, neogotyckim podziemnym zbiorniku czystej wody. Uczniowie poznali historię powstania Centrum, korzystając z zajęć edukacyjnych. Zdobytą wiedzę wykorzystają w swojej dalszej edukacji.

XIII BIEG KOZIOŁKÓW POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLEDrodzy Rodzice!
Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w „XIII Biegu Koziołków pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle” organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.
Tegoroczny bieg odbędzie się 27 maja ulicami naszego miasta w dzielnicy Koźle.
Zachęcamy do zapisów drogą elektroniczną pod adresem: 
https://time-sport.pl/bieg/7374 .
Obowiązuje limit uczestników.

Uwaga! Udział w biegu jest bezpłatny !

Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, a także będzie mogło skorzystać z atrakcji przygotowanych na stoiskach tematycznych oraz niespodzianek przygotowanych przez Partnerów tego sportowego wydarzenia.  

NABÓR DO SEKCJI TENISA STOŁOWEGO

 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZECOpłata za obiady za miesiąc MARZEC wynosi 92 zł. 


Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

PACZKI ŻYWNOŚCIOWE DLA POLAKÓW NA KRESACH


Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, w ramach której skompletowano paczki żywnościowe dla Polaków na Kresach Wschodnich.

Dziękujemy za ten dar życzliwości!

AKTYWNY JUNIOR

INFORMACJA O WYDARZENIU: 
Aktywny JUNIOR to jeden z biegów cyklu Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2023. W październiku będą kolejne biegi. Medale ze wszystkich biegów utworzą całość. Do pokonania jest dystans około 3 km.  
JUNIOR - Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2023, dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 12 do 18 lat.
Jest możliwość zapisania również młodszych dzieci po wcześniejszym kontakcie z organizatorem na adres: biuro@sisxyz.pl   
Bieg rozegrany zostanie w dniu 29.04.2023 roku w Kędzierzynie-Koźlu. 
Start i metą, będą na osiedlu Azoty (za mostem na kanale Kędzierzyńskim) - ulica Dąbrowa Leśna. 
Start zaplanowano na godzinę 15:30. 
Zapisy elektroniczne, link: 
dostartu.pl/aktywny-junior-v8725
Organizator przewiduje również klasyfikację drużynową dla najliczniejszych szkół biorących udział w wydarzeniu.  

  

INFORMACJA KIEROWANA DO ÓSMOKLASISTÓW

 Zapraszamy do zapoznania się ofertą.

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW NA OTWARTY WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w otwartym wykładzie pt. „Każdy z nas jest ratownikiem”.
Więcej szczegółów na plakacie.

SZCZEPIENIA PRZECIW WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO HPV

 

ZAPRASZAMY DO ZPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZCYMI BEZPŁATNEGO SZCZEPIENIA PRZECIW 
WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO HPV:

I DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie przywitali na kolorowo.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W 8B

Pierwszy Dzień Wiosny i 8b w przykładnym wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas pierwszych przedstawili inscenizację pt. "Wiosna w wiosce Smerfów". Uczniowie pięknie się zaprezentowali, za co otrzymali ogromne brawa oraz ciepłe słowa płynące od publiczności. 
W tym dniu pamiętaliśmy również o Dniu Osób z Zespołem Downa - chętne osoby założyły skarpetki nie do pary oraz zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę "Góry do góry".
Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Mój przyjaciel z wiosennej łąki”, w którym czołowe miejsca zajęli:

 • I MIEJSCE: Maja Franciszkiewicz oraz Kornel Wiśniewski
 • II MIEJSCE: Michalina Migoń oraz Alicja Pacer
 • III MIEJSCE: Hanna Usińska oraz Błażej Czyżyk.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Gratulujemy! 
To był baaaaaardzo udany dzień!

XI OPOLSKA SZTAFETA PŁYWACKA OLIMPIAD SPECJALNYCH


PLIKI DO POBRANIA:

I MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MISTRZ MINIATURY 2023"

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica klasy 3a (o profilu muzycznym) Izabella Walczyk, zdobyła III nagrodę w I Międzynarodowym Konkursie "Mistrz Miniatury 2023" w kategorii fortepian, organizowanym przez Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI - PROJEKTOWANIE 3D W TINKERCAD

Chata marzeń - pace uczniów klasy 7a wykonane na zajęciach rozwijających kreatywność.
W najbliższym czasie będziemy próbowali wydrukować nasze prace na drukarce 3D. 
 

DZIEŃ OTWARTY ZA NAMI!

Przedszkolaki z rodzicami licznie nas odwiedziły, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Rodzice wzięli udział w spotkaniu informacyjnym, natomiast na dzieciaki czekały ciekawe zajęcia:

 • "Małe asy-wygibasy",
 • "Wesołe zabawy",
 • "Pierwsza pomoc-ratujemy życie!",
 • "Językowy świat w goglach"
 • "W świecie magii".
Nie zabrakło zwiedzania szkoły, przymierzania się do szkolnych ławek, pamiątkowych zdjęć z fotobudki oraz rozmów z dyrekcją i nauczycielami przy słodkim poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.
Szczególnie jednak dziękujemy za odwiedziny naszym gościom.
Mamy nadzieję, że czuliście się u nas dobrze i niebawem zobaczymy się w progach PSP 5!

DZIEŃ OTWARTY W PIĄTCE

 

PREZENTACJA PRAC KONKURSOWYCH

Prezentujemy prace konkursowe ,,Mój przyjaciel z wiosennej łąki".  
Dziękujemy  za tak liczny udział w konkursie.  Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością oraz twórczością. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 marca podczas wiosennego  apelu młodszej grupy wiekowej. 

P. Nina oraz p.Monika


Zdjęcia prac konkursowych wykonała Elżbieta Setnicka.

MIEJSKI KONKURS MITOLOGICZNY

W sobotę 18 marca odbył się Miejski Konkurs Mitologiczny w ODK Komes. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 6 uczniów z naszego miasta w tym dwoje z naszej szkoły : Malwina Grabara i Jakub Balicki z 7a.
W ostatecznej rozgrywce I miejsce zajęła Malwina , a IV - Jakub.

Gratulujemy uczniom!

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca przypada Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na zielono, a na przerwach odtańczyli tańce irlandzkie. Na lekcjach przedstawiono historię świętego Patryka oraz wiążące się z nim legendy.

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE!

9 marca klasy 4a i 4b udały się w niesamowitą podróż pełną przygód do Bajki Pana Kleksa, która znajduje się w Katowicach. Podczas prawie 5-cio godzinnych warsztatów dzieci przyswajały wiedzę z j. polskiego, biologii, ekologii, chemii a także fizyki. Wszyscy rewelacyjnie się bawili. Ostatnim punktem wycieczki był McDonald. Zadowoleni i z pełnymi brzuszkami w późnych godzinach wieczornych wrócili do swoich domów.

To był długi dzień pełen wrażeń!

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

"W piękny dzień Twojego święta,
Bądź zawsze uśmiechnięta.
Ponieważ złość i smutek piękności szkodzi,
A radość i uśmiech Ci to wynagrodzi.
Więc skromny kwiat ode mnie przyjmij,
I swój uśmiech z serca do mnie wyjmij."

Kobiety i kobietki w naszej szkole :)
Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć!

KIERMASZ Z OKAZJI DNIA KOBIET

7 marca w naszej szkole odbył się kiermasz z okazji Dnia Kobiet. Kiermasz zorganizowała klasa 4b.

Dziękujemy!

KONKURS DLA KLAS I - III


WAŻNE INFORMACJE O KONKURSIE:

 • Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprezentowanie ulubionego „przyjaciela” z wiosennej łąki (owad, ptak, roślina, itp.)
 • autor może wykonać jedną pracę plastyczną, dowolną techniką
 • praca może być wykonana na kartce lub brystolu (minimalny format A4) lub w formacie 3D (np. bryła/rzeźba)
 • do pracy można wykorzystać dowolne materiały (tektura, materiały krawieckie i plastyczne, pudła, druty, itp.)
 • pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko i klasę.

Prace należy przynosić do sali nr 16 (p. Nina Lorek-Janic, p. Monika Nadolna - Stephan) do 13 marca 2023r.


Czekamy z niecierpliwością na Wasze dzieła 

FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

4 marca Maja Barszewska zdobyła III MIEJSCE w finale Miejskiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przed ODK Komes.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się siedmioro uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta.

Gratulujemy!

MEMORY MASTER


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który sprawdza znajomość angielskich słówek.

Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie na stronie organizatora:
https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica/opiekuna zgody oraz wpłata 12 zł.


W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg
w nieprzekraczalnym terminie do piątku 10.03.2023 

DZIEJE SIĘ ... MARZEC

 
Bieżące informacje znajdziecie na stronie: 
www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/dzieje-sie

KIERMASZ SŁODKOŚCI KLASA 4B

KIERMASZ SŁODKOŚCI KLASA 1A

 

KARNAWAŁOWY KIERMASZ 6A

Wspomnienia z karnawałowego kiermaszu klasy 6a. 
Zapraszamy do fotorelacji. 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTYOpłata za obiady za miesiąc LUTY wynosi 40 zł

Dzieci, które były na Białej Szkole - 28zł

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką.  

EKO FERIE W BIBLIOTECE

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu i Gmina Kędzierzyn-Koźle zapraszają dzieci i młodzież na EKO FERIE W BIBLIOTECE!
Od 13 do 24 lutego zanurzymy się w świat zabaw, warsztatów, pięknych opowieści i ciekawych tematów. Wspólnym mianownikiem będzie EKOLOGIA!
Nauczymy się jak chronić lokalną bioróżnorodność, stworzymy obrazy malowane naturą, posłuchamy opowieści dzięcioła, zapoznamy się z ptakami w naszych lasach, przygotujemy zimowe pejzaże w słoiku i wiele wiele więcej!

Szczegóły wydarzeń na stronie 
www.mbpkk.pl<(kliknij w link) oraz w poszczególnych filiach.
Obowiązują zapisy. Karta zgłoszenia do pobrania 
na stronie Internetowej Biblioteki<(kliknij w link) i dostępna w naszych filiach. 
Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka” 

FERIE NA SPORTOWO

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ OFERTĄ NA NADCHODZĄCE FERIE ZIMOWE

7 LUTY - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023


Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce po raz 19.
Już od 7 lutego do końca marca tysiące szkół zaangażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie!
Za jego organizacje odpowiadają odpowiada Polskie Centrum Programu Safer Interenet, które tworzą:
NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Głównym elementem DBI są inicjatywy edukacyjne organizowane lokalnie przez szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe i inne placówki i instytucje w całej Polsce.
Ich celem jest promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS IV - VIII

7 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VIII, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Przygotowano kawiarenkę z różnymi smakołykami na słodko i na słono.
Były również atrakcje:

- odbył się konkurs pt. "Najbardziej kreatywny strój karnawałowy ręcznie wykonany",

- taniec "Belgijka",

- konkurs "Taniec na gazecie"
oraz nie zabrakło oryginalnej muzyki.

Dziękujemy uczniom za obecność i świetną zabawę, a nauczycielom za nieocenioną pomoc i opiekę.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I - III

7 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I-III, a po południu klas IV-VIII.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal, w
szyscy uczniowie bawili się znakomicie.

PODSUMOWANIE I SEMESTRU

7 lutego (wtorek) odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze w średniej grupie wiekowej.

Wyróżnieni zostali:

 • uczniowie ze średnią co najmniej 4,75, z wzorowym zachowaniem,
 • uczestnicy matematycznego konkursu Alfik,
 • uczestnicy konkursu języka angielskiego Memory Master
 • uczniowie biorący udział w zawodach sportowych.
Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za osiągnięcia w drugim półroczu!

KIM BĘDĘ KIEDY DOROSNĘ?

Klasa 3 a dalej poszukuje odpowiedzi na to pytanie. Mówią ,, Przez żołądek do serca...." .Pracę kucharza, zasad zdrowego odżywiania, słodkich i gorzkich stron kulinarnych przybliżyła nam pani Iwona Rzodeczko.

Dziękujemy za doznania smakowe!

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Maja Barszczewska, Julia Nowak i Jakub Dziemidowicz reprezentowali naszą szkole w Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. 

"PIĄTKA" NA BIAŁEJ SZKOLE

Uczestnicy w pierwszej kolejności musieli wymyślić wizytówki swoich pokoi. Później w formie zabaw oraz dyskoteki podjęli integrację. Oprócz tego każdego dnia szusujemy na nartach – oczywiście pod czujnym okiem zawodowych instruktorów. Wieczorami oddajemy się wspólnej zabawie – m.in. podczas uwielbianego przez dzieci i młodzież: Mam talent, Rewia mody, gry i zabawy.

Każda chwila naszego wyjazdu w górach to potężny zastrzyk adrenaliny i emocji.

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

Kreatywnie w klasie 6b i 8b. Uczniowie szyją mini podusie :)

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ


Opłata za obiady za miesiąc STYCZEŃ wynosi 84 zł

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI - CLASSVR

Jedni na Białej Szkole, inni w sali 29 - WSZYSCY NA NARTACH!

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

Poznajemy nowe sprzęty! Będzie sie działo!

26 STYCZEŃ - DZIEŃ KOSZULI

Samorząd Uczniowski, mając na uwadze zbliżający się koniec semestru, postanowił wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów.

DZIEŃ KOSZULI


Samorząd Uczniowski, mając na uwadze zbliżający się koniec semestru, postanowił wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów :).
26 stycznia
(czwartek) Samorząd Uczniowski organizuje Dzień Koszuli. 
Chętni uczniowie którzy tego dnia przyjdą ubrani w koszulę, będą zwolnieni z pytania na lekcji i z niezapowiedzianych kartkówek. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ KARNAWAŁOWY

 

"TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ"

Uczniowie klas trzecich realizują innowację pt. "Tańcowała igła z nitką".

Projektują torebki, pacynki i ubranka dla lalek. 

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

  

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni. 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ


Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ wynosi 60 zł. 

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD KLAS IIZ okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas II wraz z wychowawcami składają serdeczne życzenia:

 • By naszym rodzicom kochać było dane, a wszystkie dzieciaki czuły się kochane.
 • By zażegnać wszystko to, co ludzi różni, aby nasze ręce nie spotkały próżni.
 • By ludzie uśmiechem witali się co dzień, strudzonym nie brakło już miejsca w gospodzie.
 • Aby nikt przed nikim nie musiał czuć strachu,  a biedni, bezdomni mieli skrawek dachu.
 • Aby każdy głodny siadł do pełnej miski, a w drzwi samotnego zapukał ktoś bliski.
 • By policja i lekarze nie mieli zajęcia, a rodziny wyszły dobrze nie tylko na zdjęciach.
 • Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić Ziemię wezwał kiedyś Ducha.
 • A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę Ziemi zacznijmy od siebie.

JASEŁKA

Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z JASEŁEK przygotowanych przez klasy II pod okiem p. Eugenii Wiącek oraz p. Katarzyny Wiechowskiej.

"ANIOŁKI" W KLASIE 3B

Klasa 3b korzystając z zimowej aury poddała się białemu szaleństwu. „Aniołki" wykonywały swoje podobizny na śniegu, następnie ćwiczyły celność w rzucaniu się śnieżkami i korzystały też z przejażdżki sankami.
Po powrocie do klasy dzięki p. Marcie (mamie uczennicy) rozgrzaliśmy się gorącą, owocową herbatką.

JEST ŚNIEG, JEST ZABAWA

Spadł pierwszy śnieg, więc klasa 4a na godzinie wychowawczej postanowiła sprawdzić, czy dobrze się klei. A po zabawie najlepiej smakowała gorąca herbata z sokiem. 

MODELE KOMÓREK

Zapraszamy do obejrzenia modeli komórek wykonanych przez uczniów klasy 5a :)

WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

13 grudnia uczniowie klas pierwszych wybrali się do Krasiejowa.
Nie była to jednak zwykła wycieczka do Parku Dinozaurów. W przepięknej zimowej chacie odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem, który rozdał prezenty. Następnie udaliśmy się do zimowego kina, a na koniec z przesympatycznymi elfami ozdabialiśmy pierniczki.

Ten dzień będziemy wspominać bardzo długo i niezwykle mile.

KREATYWNIE W KLASIE 7A

Tajemnice uczniowskich plecaków ujrzały dziś światło dzienne.
Oto 7a i ich schematy układu pokarmowego stworzone pod okiem p. Anny Grzeżułkowskiej na lekcji ze śmieci znalezionych w plecakach. 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

 

WYNIKI MIKŁAJKOWEGO KONKURSU TALENTÓW

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ,,Mikołajkowym Konkursie Talentów" organizowanym przez RSM Chemik.
Reprezentowały nas: Amelia Spanier, duet Paulina Nowak i Hanna Czerniak oraz Emilia Ośko. Dziewczęta pięknie zaprezentowały swoje talenty, a Amelia Spanier zdobyła II MIEJSCE w kategorii klas I - III.

Serdecznie gratulujemy!

CO MOŻNA ZNALEŚĆ NA NASZYM SZKOLNYM STOISKU NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W KOŹLU?

 TAKIE PIĘKNE CUDA I WIELE, WIELE INNYCH ...

PRZYJDŹ I SAM SIĘ PRZEKONAJ ...

SERDECZNIE ZAPRASZAMY,
A KTO DZISIAJ NIE ZDĄŻY BĘDZIEMY JESZCZE JUTRO OD 12:00 DO 19:00

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI "POECI DZIECIOM, DZIECI POETOM"

9 grudnia Sara Kubica 3a i Maja Franciszkiewicz 1a, wzięły udział w miejskim konkursie recytatorskim "Poeci dzieciom,dzieci poetom" pod patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla.
Konkursowi towarzyszyły wielkie emocje. Dziewczynki pięknie zaprezentowały swoje wiersze. 
W trakcie konkursu zaprezentowano program artystyczny. Pojawił się również Święty Mikołaj z prezentami. 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA RYNKU W KOŹLU

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY 

MIKOŁAJKI Z 4A RYSUJĄ MIKOŁAJKI

6 grudnia Mikołajki klasy 4a na lekcjach plastyki pod okiem p.Eli Setnickiej rysowali Mikołajki :)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI OBCHODZI MIKOŁAJKI

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.
W tym dniu również w naszej szkole odbyły się Mikołajki, które zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. 
Były odwiedziny Świętego Mikołaja wraz z prezentami, poczęstunek ciasteczkami oraz wyjście do Kina Helios na film pt."Wielki zielony krokodyl domowy". 

MINI CZAPECZKI W KLASIE 7A

6 grudnia w dniu Mikołaja w 7a pomocnicy świętego Mikołaja wykonali czerwone mini czapeczki.

BRAWO ZA KREATYWNOŚĆ :)

SZKOLNA ZBIÓRKA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "KIM BĘDĘ KIEDY DOROSNĘ? - POZNAJEMY ZAWODY"

W ramach innowacji p. Barbary Moszek "Kim będę, gdy dorosnę?" uczniowie klasy 3a rozpoczęli warsztaty makramy. 
Makrama to technika wiązania sznurków, z których możemy wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie, torebki, kwietniki i biżuterię.  Makrama uczy cierpliwości i rozwija kreatywność, a wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk, gdyż wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów czy igieł.
Dziękujemy pani Sandrze Niszczy za poprowadzenie zajęć.

Brawa dla dzieci! Oto efekty ich pracy :)

ANDRZEJKI

29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki.

Były stanowiska z wróżbami i przepowiedniami oraz dużo dobrej zabawy. 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MISTRZ SŁÓWEK 2022"

29  listopada  Antonina Zdrenka 8a, Karina Creciun 8a, Julia Wawrzkowicz 8a oraz Maja Barszczewska 8b reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Mistrz słówek 2022", który odbył się w PSP 12. Uczennice zajęły II MIEJSCE.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI - DRUKARKA 3D

Wykorzystanie druku 3D na chemii w kasach ósmych - wzory, nazwy i dysocjacja soli.

MISIOWA FOTOSESJA

 Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ :)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada klasy I - III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Każdy był piękny i wyjątkowy.

LATERNE, LATERNE ...

25 listopada przybył do naszej Piątki Św. Marcin.
Uczniowie klas 6a i 3a w krótkim przedstawieniu przybliżyli nam życiorys wspaniałego człowieka Św. Marcina. Po inscenizacji był quiz, w którym można było wygrać rogalika. Na sam koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszy lampion Św. Marcina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

MIŚ TO JEST GOŚĆ!

Żadna zabawka na świecie nie zastąpi tego pluszaka!

Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na Pasowanie na czytelnika połączone ze Światowym Dniem Pluszowego Misia.

WYCIECZKA DO FUNZEUM

Od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła – dzieci z klasy 3a i 3b poznały światło od zupełnie nowej strony. Zanurzyły się we własnych odbiciach, weszły do środka kalejdoskopu i zagubiły się w magicznym fluoryzującym lesie! 

KONKURS "WIEDZA O ZAWODACH RZEMIEŚLNICZYCH"

 

SZKOLNE PCK - ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI, ŚRODKÓW CZYSTOŚCI I HIGIENY

 

MISTRZOSTWA MIASTA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W naszej szkole zorganizowane zostały kolejne zawody sportowe, tym razem w halowej piłce nożnej chłopców w kategorii wiekowej - IGRZYSKA DZIECI.
Do rozgrywek przystąpiły drużyny z następujących szkół: PSP 1, PSP 5, PSP 6, PSP 9 i PSP 19. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kopaniecki, Krzysztof Nycz, Tomasz Krzywicki, Nikodem Myśliwiec, Mietek Kusiak, Aleksander Radzimowski, Tobiasz Szumierz, Adam Bujara, Mateusz Kołodziej, Igor Jakubowski.
Nasza drużyna z drużyną z PSP 19 zremisowała 1:1, ale w ostatecznej punktacji zajęliśmy II MIEJSCE.

O zwycięstwie zdecydowała różnica 2 bramek zdobytych w całym turnieju. Zagramy ponownie 1 grudnia w Mistrzostwach Powiatu w Cisku.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia. 

MISTRZOSTWA POWIATU W DWA OGNIE DZIEWCZĄT

22 listopada w PSP 12 w Kędzierzynie-Koźlu zostały rozegrane zawody pomiędzy zespołami z następujących szkół: PSP 1, PSP 5, PSP 6, PSP 9, PSP 11, PSP 19, PSP w Cisku, ZSP w Ostrożnicy.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Creciun, Wiktoria Dąbrowska, Julia Koziarska, Zuzia Kowalczyk, Hania Nycz, Wiktoria Koziarska, Marcelina Mocna, Julia Nieciecka, Zosia Żelazna i Denia Slimane.

Gratulacje dla dziewczynek, które przegrały tylko z drużyną z PSP 9 i ZSP w Ostrożnicy
i ostatecznie zajęły III MIEJSCE!. 

PUCHATKOWE "MAŁE CO NIECO"

Było kubusiowo - puchatkowe "małe co nieco", była mowa o przyjaźni i życzliwości oraz pełna zgoda, że "Kubuś Puchatek" to bajka do czytania dla każdego dziecka, małego i dużego.
Uczniowie z klasy 2a wzięli udział w Ogólnopolskich Obchodach Dnia Kubusia Puchatka.

OBÓLNOPOLSKIE OBCHODY DNIA KUBUSIA PUCHATKA

Uczniowie z klasy 2b zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na zajecia z elementami zabawy i rozrywki z okazji Ogólnopolskich Obchodów Dnia Kubusia Puchatka. 
Dzieci poznały autora książki "Kubuś Puchatek", historię powstania książki, potrafili wymienić i opisać głównych bohaterów lektury, a także opowiedzieć o swoich maskotkach i gadżetach związanych z postaciami książki. 

DZIEŃ PIŻAMY W NASZEJ SZKOLE

18 listopada w piątek, niektórym zdarzyło się zapomnieć ubrać i przyszli do szkoły w piżamie.

"SPELLING BEE"

Szóstoklasiści Liwia Majnusz i Krzysztof Nycz reprezentowali naszą szkołę w konkursie języka angielskiego "Spelling Bee".
Gratulujemy naszym uczniom godnego udziału w zawodach, a Krzysztofowi zajęcia II MIEJSCA.

SZKOLNE ELIMINACJE DO MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU TALENTÓW


W szkolnym etapie Mikołajkowego Konkursu Talentów jury oceniło aż 25 występów.
32 uczniów wszystkich grup wiekowych zaprezentowało talenty wokalne, instrumentalne i taneczne.

Wyniki prezentują się następująco: 
KATEGORIA I - III: zwyciężyła Amelia Spanier 2a, wyróżnienie przyznano Natalii Wadowskiej 3a.
KATEGORIA IV - VI: zwyciężyły Hanna Czerniak i Paulina Nowak 6a, wyróżnienie przyznano Julii Niecieckiej 4a.

KATEGORIA VII- VIII: zwyciężyła Emilia Ośko 7a.


Uczennice, które zajęły pierwsze miejsce będą reprezentowały szkołę w Mikołajkowym Konkursie Talentów organizowanym przez SDK-RSM "Chemik" 9 grudnia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich talentów!

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MEMORY MASTER"

Dwudziestu uczniów wzięło udział w konkursie języka angielskiego Memory Master.  
Potyczki co roku cieszą się dużym powodzeniem. Na wyniki będziemy musieli trochę poczekać, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

GODZINA WYCHOWAWCZA INACZEJ


Klasa 6a odbyła godzinę wychowawczą "inaczej". W roli głównej na lekcji wystąpiła chusta animacyjna Klanza. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych, uczących współpracy, spostrzegawczości i koordynacji ruchowej.
Zabawa była świetna!

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH I - III

11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Uczniowie z klas I - III uczcili ten dzień bardzo uroczyście.
Klasy trzecie zaprezentowały występ artystyczny, który zobrazował znaczenie słowa "NIEPODLEGŁOŚĆ".

Warto podsumować ten dzień słowami piosenki napisanej przez pana Łukasza Tartasa:

Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła t
o polski dom, polska szkoła ...

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH IV - VIII

11 LISTOPADA to dla Polaków dzień zadumy i pamięci. Dzień, w którym to ponad 100 lat temu Polska wywalczyła Swoją NIEPODLEGŁOŚĆ.   
Uczniowie naszej szkoły z sercem pełnym wdzięczności i uznania wspominali wszystkich tych, którzy nam tę Wolność wywalczyli. Dziękujemy uczniom klasy 5b, a także ich koleżankom i kolegom z 4b, 8a i 8b za piękne wprowadzenie w podniosłą atmosferę tego święta. 

Ewa Zawada i Małgorzata Sobolewska

MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

10 listopada w naszej szkole zorganizowane zostały Zawody Powiatowe w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Do rozgrywek przystąpiły drużyny z następujących szkół: PSP 5, PSP 6, PSP 9, PSP 16, PSP 19 i ZSP w Pawłowiczkach.
Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kopaniecki, Krzysztof Nycz, Tomasz Krzywicki, Nikodem Myśliwiec, Oskar Donder, Jakub Kochoń-Jurczak, Marcel Morelowski, Mietek Kusiak, Leon Adamek, Tomek Franciszkiewicz i Aleksander Radzimowski.

Gratulacje dla chłopaków, którzy zajęli II MIEJSCE. 

"W RZACHOLECKIM LESIE, NIEOPODAL JICZYNA MIESZKAŁ SŁYNNY ROZBÓJNIK ..."

9 listopada klasy 1-3 miały przyjemność obejrzenia sztuki teatralnej. Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkie i życie w harmonii z otaczającą przyrodą.
Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów.

Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Z okazji Święta Niepodległości Polski uczniowie klasy 3B zostali zaproszeni na zajęcia czytelniczo -patriotyczno - plastyczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 1.

MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

8 listopada w naszej szkole zorganizowane zostały Zawody Powiatowe w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.
Reprezentowała nas drużyna w składzie: Maja Kamińska, Hania Serafin, Liwia Majnusz, Nadia Andruszków, Milena Gładysz, Oliwia Gajaszek, Saphir Gohla, Hania Czerniak, Zuzia Żelichowicz, Nikola Mizak, Amelia Zdanuk, Zuzia Wadowska, Teresa Chylińska, Oliwia Drążyk, Wiktoria Koziarska i Julia Bojaryn.

Gratulacje dla dziewczynek, które zajęły III MIEJSCE. 

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI - DRUKARKA 3D

 

Work in progress!
Pomoce na lekcje chemii w naszych klasach ósmych właśnie się drukują.

 

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT "GIRLS-CUP"

4 listopada nasza szkoła wzięła udział w zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt "GIRLS-CUP" organizowanych przez MOSIR ! Nasza drużyna zajęła I miejsce, w składzie: Wiktoria Koziarska, Hanna Nycz, Aleksandra Tomczak, Julia Nieciecka, Wiktoria Dąbrowska, Alicja Creciun, Denia Slimane, Julia Koziarska, Liliana Tatuś oraz Maja Płocica. 
W turnieju wzięło udział 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy po 3 zespoły.
Nasze piłkarki w grupie wygrały ze szkołą z Cisowej i Dziergowic. W półfinale wygrały z Roszowickim Lasem, dzięki czemu trafiłyśmy do finału, w którym dziewczyny zmierzyły się z SP nr 9.
Po zaciętym meczu i dogrywce, zakończonej wynikiem bezbramkowym, o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

MVP turnieju została wybrana zawodniczka z naszej szkoły Denia Slimane.
Turniej był super zorganizowany, każda zawodniczka dostała medal, dla drużyny był puchar, a dla szkoły piłki.

trener Magdalena Łuczak 

MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK


 Opłata za obiady za miesiąc październik wynosi 76 zł. 

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

Do Młodzieżowej Rady Miasta z naszej szkoły startowało dwóch kandydatów:

 1. Żaneta Czyżyk klasa 6a
 2. Mikołaj Talma klasa 8as
28 października odbyło się głosowanie. Największą liczbę głosów otrzymał Mikołaj Talma z klasy 8as. 
Obydwum kadnydatom serdecznie GRATULUJEMY! 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "KIM BĘDĘ KIEDY DOROSNĘ? - POZNAJEMY ZAWODY"

Uczniowie klasy 3a rozpoczęli innowację pedagogiczną pt.: „KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ? POZNAJEMY ZAWODY”.
Innowacja realizowana jest dzięki uprzejmości rodziców przez p. Barbarę Moszek. Dzisiejsze zajęcia o zdrowym uśmiechu, profilaktyce jamy ustnej i zawodach, które się z tym wiążą poprowadziła pani Anna Hyska. Największą atrakcją dla dzieci było  samodzielne uzupełnienie plomby w zębie. 

Dziękujemy pani Aniu!

BAŚNIOWY ZAMEK W MOSZNEJ

27 października w  piękny, słoneczny i jesienny dzień uczniowie klas 4b, 6a oraz 7a udali się do miejscowości Moszna, aby zwiedzić tamtejszy baśniowy zamek. Podczas warsztatów poznali historię tego miejsca oraz zgłębili tajniki magii. Następnym punktem wycieczki była fabryka robotów, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć w jaki sposób można wykorzystać niepotrzebne rzeczy i stworzyć z nich niesamowite dzieła sztuki.

To był bardzo udany wyjazd.

STRRRRRASZNA ZABAWA

W ramach poznawania tradycji i kultury krajów anglojęzycznych wzięliśmy udział we wspólnej zabawie.
Były strrrrraszne przebrania, tańce, psikusy i słodkości, za które bardzo dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców.

MAGIA ŚWIATŁA FOTORELACJA

Dwa dni warsztatów chemicznych za nami! Było MEGA!.

Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów :)

WSPOMINKI ZA ZMARŁYCH

Dzieci z młodszej grupy wiekowej uczciły pamięć poległych i zmarłych w czasie Powstania Śląskiego.

KIERMASZ SŁODKOŚCI

27 października w naszej szkole klasa 6b wraz z rodzicami przygotowali wiele różnych słodkich przekąsek na kiermasz słodkości. Za niewielką kwotę można było osłodzić sobie przerwę ciastem, babeczką, galaretką lub ciasteczkiem. 

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem :)

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

26 października na Stadionie Kuźniczka zorganizowane zostały zawody lekkoatletyczne "Opolskie dla Młodzieży" POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA - ANDRZEJA BUŁY.
Uczniowie klas piątych i szóstych w składzie: Maja Kamińska, Hania Serafin, Mietek Kusiak, Aleksander Radzimowski, Tomek Czarnecki, Liwia Majnusz, Nadia Andruszków, Milena Gładysz, Oliwia Gajaszek, Tomek Krzywicki, Jakub Kopaniecki, Krzysztof Nycz, Hania Czerniak, Marcel Morelowski, Oskar Donder reprezentowali naszą szkołę.
Wystartowaliśmy w biegu na 60 i 300m oraz w pchnięciu kulą i rzucie piłeczką palantową.

Za udział w zawodach otrzymaliśmy piękny Puchar i medale dla wszystkich zawodników.

"PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

Do czego służył kałamarz...?
Do czego służyła gumka - myszka?,
Co to stalówki do póra...?
Co to bibuła do kleksów...?
Co to scyzoryk do strugania ołówka?
Czym był drewniany piórnik?

Na te i inne pytania podpowiedzią służyła pierwsza lektura dla uczniów klasy IA "Plastusiowy pamiętnik" autorstwa Marii Kownackiej.
"Plastusiowy Pamiętnik" to pierwsze "książkowe" spotkanie w bibliotece szkolnej na zajęciach głośnego czytania ze zrozumieniem.

Na koniec zajęć pierwszaki wypożyczyły pierwszą lekturę do samodzielnego czytania w domu.

MAGIA ŚWIATŁA

25 - 26 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z Magii Światła :)


CHROMATOGRAFIA KOLUMNOWA NA CHEMII W KLASIE 7A

Metodami chemii w małej skali rozdzielaliśmy barwniki roślinne wyekstrahowane z jesiennych liści. Na przygotowanych przez uczniów kolumnach można zobaczyć chlorofil a i b, ksantofile oraz karotenoidy.

MAGIA ŚWIATŁA

25 i 26 października uczniowie z klas I - III będą brały udział w warsztatach chemicznych organizowanych przez ICSO. 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA 
SKŁADAMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY 
NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

WYNIKI KONKURSU "BELFER NA 5"


W wyniku głosowania uczniów w klasach IV - VIII wyłoniono następujących zwyciężców:
I MIEJSCE: p. Małgorzata Sobolewska
II MIEJSCE: p. Agata Blachucik
III MIEJSCE:  Krzysztof Wrzos OMI oraz p. Anna Grzeżułkowska
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MÓJ NAUCZYCIEL"

Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Każda praca była wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna.
Dziękujemy bardzo uczniom klas I - III za liczny udział w konkursie.

WYNIKI KONKURSU:
I MIEJSCE: Blanka Radzimowska
II MIEJSCE: Tola Żelazna
III MIEJSCE: Aleksandra Lisowiec
WYRÓŻNIENIE: Maja Franciszkiewicz, Karina Kisielowska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego młodszej grupy wiekowej  

FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

12 października drużyna chłopców w składzie: Jakub Kopaniecki, Krzysztof Nycz, Tomasz Krzywicki, Adam Bujara, Mateusz Kołodziej, Igor Jakubowski, Mietek Kusiak, Patryk Baran reprezentowała naszą szkołę na Finale Wojewódzkim w Namysłowie w Sztafetowych biegach przełajowych.
Jakub Kopaniecki wystartował na pierwszej zmianie i ukończył bieg na trzeciej pozycji. Niestety nie udało nam się utrzymać tej lokaty mimo dużej waleczności naszych chłopaków.
Ostatecznie zajęliśmy VII MIEJSCE.

Gratulacje!

II EDYCJA LEKKOATLETYCZNEGO MITYNGU W RAMACH "DUGNAD"

11 października nasza szkoła brała udział w II edycji Lekkoatletycznego Mityngu w ramach "Dugnad" w Kędzierzynie Koźlu. Nasi uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak bieg na 100m, bieg na 400m, skok w dal oraz pchnięcie kulą.
W tym dniu najważniejsza była dobra zabawa oraz poznawanie konkurencji lekkoatletycznych przez naszych uczniów chociaż medali także nie zabrakło

Naszą szkołę reprezentowali :

1. Hania Czerniak - 3 miejsce w biegu na 100m oraz 4 miejsce w skoku w dal

2. Tomasz Czarnecki - 5 miejsce w biegu na 100m oraz srebrny medal w pchnięciu kulą

3. Krzysztof Nycz - 5 miejsce w biegu na 400m

4. Mietek Kusiak - 4 miejsce w biegu na 400m

5. Emilia Ośko - w pierwszej dziesiątce w konkurencji skoku w dal

6. Kuba Kopaniecki - złoty medal w biegu na 100m oraz srebrny medal w skoku w dal


Trzeba pochwalić Naszych uczniów za determinację oraz sportowego ducha walki.
Wielkie brawa !!! 

DER HERBST IS DA ...

11 października na zajęciach języka mniejszości niemieckiej w klasach 3a i 3b zawitała jesień. Uczniowie tworzyli pięknie prace plastyczne z liści i innych darów przyrody, utrwalając przy okazji niemieckie słownictwo w tematyce jesiennej.
Oto ich dzieła...

MUZEUM W OŚWIĘCIMIU


11 października  klasy siódme i ósme odwiedziły szczególne miejsce - Muzeum w Oświęcimiu.

X EDYCJA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO MOSIR CUP

7 października odbyła się jubileuszowa X edycja turnieju piłkarskiego MOSIR CUP Kędzierzyn-Koźle. 
W mocno obsadzonym turnieju Nasza drużyna zajęła II MIEJSCE.
W zawodach brały udział drużyny z :

1. PSP nr 19
2. PSP nr 9
3. PSP nr 12
4. Union Ujazd
5. ZS Kietrz

Reprezentacja PSP 5 wystąpiła w składzie:
Mietek Kusiak, Tomasz Krzywicki, Bujara Adam, Mikołaj Mazurkiewicz, Mateusz Kołodziej, Aleksander Radzimowski, Julek Owsianowski, Kuba Kopaniecki, Krzysztof Nycz oraz Tomasz Franciszkiewicz.

OPOLSKA WIEŚ

6 października klasy drugie zwiedziły prawdziwą opolską wieś. Uczniowie mieli okazję poznać walory prawdziwej wsi, jej uroki jak i ciężką pracę rolników. Nauczyli się piec domowy chleb, własnoręcznie doili krowę i kopali ziemniaki. Mieli również czas na przyjemną i miłą zabawę w zagrodzie.

Pozostały niezapomniane wrażenia i nowe doświadczenia :)

KONKURS Z OKAZJI DNIA EDKACJI NARODOWEJ

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

Wszystkie prace były piękne i bardzo trudno było wybrać najpiękniejsze!
I MIEJSCE: Sara Kubica 3a i Filip Stroka 2a.
II MIEJSCE: Maja Franciszkiewicz 1a i Lila Tatuś 3b.
III MIEJSCE: Zuzia Wierny 3b i Bianka Gawlowska 2b.
WYRÓŻNIENIA: Patrycja Lubas 1a, Filip Kubica 2a, Tymoteusz Skarżyński 2b, Michalina Zaręba 3b.

Serdecznie gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

5 października, w naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W Igrzyskach Dzieci, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

 1. CHŁOPCÓW: Adam Bujara, Igor Jakubowski, Mateusz Kołodziej, Mietek Kusiak, Krzysztof Nycz, Tomasz Krzywicki, Jakub Kopaniecki;
 2. DZIEWCZĄT: Nadia Andruszków, Milena Gładysz, Żaneta Czyżyk, Liwia Majnusz, Hania Czerniak, Zuzia Żelichowicz, Hania Serafin, Maja Kamińska.

Chłopcy zdobyli zwycięstwo i awans na zawody wojewódzkie. Dziewczynki uzyskały VI MIEJSCE.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowała drużyna chłopców, w składzie: Tomasz Dubik, Miłosz Czech, Kacper Korczyński, Piotr Kurek, Andrzej Lelewski, Szymon Kochoń, Igor Musielak i zdobyła III MIEJSCE.

Gratulacje! 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W MBP FILIA NR 1

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach edukacyjno- czytelniczych, które odbyły się w Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia nr 1.
Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy 4 października

DZIEŃ KUNDELKA

Z okazji Dnia Kundelka uczniowie z klasy 2A i 2B wzięli udział w zajęciach edukacyjno - czytelniczych zorganizowanych przez MBP Filia nr 1 na osiedlu Pogorzelec.

ZDJĘCIA Z FESTYNOWEJ FOTOBUDKI

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wesołych i zabawnych zdjęć :)

SZKOLNY FESTYN

30 września w naszej szkole odbył się FESTYN!!!

Mimo, że na dworze było deszczowo i ponuro, w naszej szkole świeciło słońce, a zabawom nie było końca! Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchańce, szalony byk, zajęcia z KRAV MAGI, radiowóz oraz policyjny motor, tworzenie lizaków, sportowy tor przeszkód, fotobudka, malowanie twarzy, tworzenie szalonych fryzur, zajęcia z harcerzami, zabawy matematyczne, wariacje plastyczne oraz warsztaty krawieckie. Nie mogło zabraknąć stoisk gastronomicznych z kiełbaskami, ciastem, napojami, popcornem i watą cukrową.
Na chłopców z racji ich święta czekał mały upominek, a kto jeszcze nie zdążył zrobić tego wcześniej mógł oddać swój głos na budżet obywatelski.

Cieszymy się, że każdy - duży i mały - opuszczał mury naszej szkoły z uśmiechem na twarzy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim,
którzy pomogli w organizacji oraz przeprowadzeniu tej fantastycznej imprezy!!!

DZIEŃ DŻENTELMENA

Okazało się, że w "piątce" dżentelmenów nie brakuje. Dzień Dżentelmena uważamy za udany. 

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY NA FESTYN SZKOLNY!!

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

30 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z funkcjonariuszami policji. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać.

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII W ZATORZE

29 września klasy 6a, 7a i 8b z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Energylandii w Zatorze. Ćwiczyliśmy koordynację, sprawność fizyczną i pokonywaliśmy własne słabości i strach. Wspólnie spędzony czas był bardzo przyjemny i radosny. Pogoda dopisała.

Ten szalony dzień zapamiętamy na długo :)

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie wzięli udział w zabawach i tańcach integracyjnych z różnych państw. Nie zabrakło też malowania twarzy i gadżetów nawiązujących do innych krajów.

Bawiliśmy się świetnie.

POWITANIE JESIENI W KLASACH I - III

23 września dzieci klas młodszych powitały jesień. Z tej okazji odbył się jesienny pokaz mody, a uczniowie klas trzecich przywitali w gronie uczniów pierwszoklasistów. Było kolorowo i wesoło.

Zapraszamy do fotorelacji.

"GORĄCZKA ZŁOTA"

20 września w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste zakończenie ”Gorączki Złota”.
W obecności Pani Joanny Hariasz skarbnika UM, dyrektora Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK Dawida Drożdża, opiekunów szkolnych kół PCK i uczniów szkół prezes Zarządu Rejonowego Zofia Haliniak  wręczyła 10 pucharów najlepszym ”zbieraczom” złotych groszy, a wszystkim uczestnikom listy gratulacyjne.
W spotkaniu wzięło udział 34 przedstawicieli grup wolontaryjnych biorących udział w corocznej akcji.

Szkolny opiekun koła PCK Mariola Adamkiewicz

WYJĄTKOWA LEKCJA CHEMII

To już tradycja. Wieża gęstości na lekcji chemii w klasie 7a. Była zabawa i była nauka. Wyszło świetnie.

ZAJĘCIA KREATYWNE W KLASIE 7A

Uczniowe najpierw zbierali i suszyli drobne fragmenty roślin, żeby później zatopić je w żywicy epoksydowej. Metalowe zawieszki i grawer imienia dzięki uprzejmości pani Hanny Balickiej. Zajęcia prowadzi Anna Grzeżułkowska.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ


Opłata za obiady za miesiąc wrzesień wynosi 80 zł. 

Bardzo prosimy o terminowe wpłaty. 
Rodzice, którzy zgłaszali odpisy dzieci proszeni są o kontakt z intendentką. 

LOTERIA FANTOWA

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY I ZAANGAŻOWANIA :)


KONKURS LEKSYKALNY JĘZYKA ANGIELSKIEGO – MEMORY MASTER


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który sprawdza znajomość angielskich słówek.
Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie na stronie organizatora:
https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2
Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica/opiekuna zgody oraz wpłata 12 zł.
W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg w nieprzekraczalnym terminie do piątku 30.09.

PIKNIK SĄSIEDZKI I MIĘDZYPOKOLENIOWY DUGNAD

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA :)


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

BIEG - GAZ SYSTEM NA PIĄTKĘ!Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Operator Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. zaprasza do udziału w Biegu GAZ-SYSTEM na piątkę!

REGULAMINY: MAPA BIEGU

Szczegóły na stronie MOSiR Kędzierzyn-Koźle: 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 KLAS I ORAZ PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
życzymy Wam wszystkiego najlepszego –
kolorowych zeszytów, przerw długich,
dużo uśmiechu, smacznych śniadań drugich –
i aby pośród tej całej radości
do nauki nigdy nie brakło gotowości!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 KLAS II - VIII

Twierdzę – szkoła jest dla ludzi,
Chociaż uczeń w niej się trudzi.
Literki w słowa układa,
Z cyferkami się zmaga.
Czyta książki oraz wiersze,
Uczy się co robią świerszcze.
Zmienia nutki na piosenki,
Kredką tworzy świat maleńki.
Po co to? – ktoś zapyta.
A no po to, moi mili,
Byśmy w życiu mądrzy byli!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września w hali sportowej w godzinach:

 • 9:00 - klasy 2 - 8
 • 10:15 - klasy 1
Rodzicom uczniów klas pierwszych przypominamy o rogach obfitości (tytach), które można przynosić do szkoły od godziny 9:00
 • kl. 1a - sala nr 16
 • kl. 1b - świetlica
WAŻNE!
Każda tyta musi być podpisana, aby wychowawca wiedział komu ją wręczyć.
Do zobaczenia!

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH, KTÓRE ZAKUPUJĄ RODZICE

 

WSPIERAJ AKCJĘ "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów”.

Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

Talenciaki będzie można aktywować na stronie
 lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do jednej z zarejestrowanych tam szkół.
Być może część osób będzie chciała przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, stąd też w szkole będą dostępne specjalne pudełka (w sekretariacie, na portierni i w świetlicy), które pomogą w ich zbieraniu.

Akcja trwa 05 września do 13 listopada 2022 r.
Zapraszamy do wzięcia udziału!

WYPRAWKA SZKOLNA PIERWSZOKLASISTY

 Zapraszamy do zapoznania się wyprawką szkolną i domową pierwszoklasistyUWAGA!
Prosimy również o zaopatrzenie swojego dziecka w róg obfitości (tytkę). 

WYPRAWKA PLASTYCZNA do szkoły oraz zeszyty do edukacji polonistycznej i matematycznej będą zamawiane przez wychowawców na początku września. 

ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

W piątek 8 lipca w sekretariacie szkoły będą wydawane zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.
 
godz. 10:00 - kl. 8a
godz. 11:00 - kl. 8b
Zaświadczenia odbierają uczniowie klas ósmych za okazaniem legitymacji szkolnej. Zaświadczenie może odebrać również rodzic/opiekun prawny za okazaniem dowodu tożsamości lub upoważniona przez rodzica osoba. Osoba upowazniona powinna posiadać upoważnienie przekazane przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia oraz dowód osobisty.

WAKACJE! WAKACJE!

 
Życzymy wszystkim wspaniałych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 
Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, przygód i nowych przyjaźni.

Wracajcie do nas wypoczęci i uśmiechnięci :)

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KLAS I - III


DRODZY RODZICE DZIECI KLAS I - III

Świetlica szkolna prosi o złożenie KARTY ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY (wydrukowanej i wypełnionej) na nowy rok szkolny 2022/2023 do końca lipca do sekreteriatu szkoły. 
Kto nie ma możliwości wydrukowania, puste karty czekają u pani woźnej na Portierni.

DZIĘKUJĘMY!

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS I


Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziców przyszłych uczniów klas I, które odbędzie się 29.06.2022r. (środa) o godzinie 17:00.
Jeśli rodzice nie mogą być obecni - najważniejsze informacje zostaną przekazane mailowo. 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS IV - VII

 Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości :)

kl. 4a, wych. M. Łuczak
kl. 4b, wych. M. Sobolewska
kl. 5a, wych. I. Naróg
kl. 5b, zast. wych. E. Zawada
kl. 6a, wych. A. Grzeżułkowska
kl. 7as, wych. A. Domin
kl. 7b, wych. P. Kluger-Szymkowiak

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS I - III

 Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości :)

kl. 1a, wych. K. Wiechowska
kl. 1b, wych. E. Wiącek
kl. 2a, wych. B. Moszek
kl. 2b, wych. A. Madej
kl. 3a, wych. N. Lorek-Janic
kl. 3b, wych. M. Gołąbek
kl. 3c, wych. M. Nadolna-Stephan

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS 8

 Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości :)

8a wychowawca p. Agata Blachucik
8b wychowawca p. Andrzej Wołkonowski

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022


Zakończenie roku dla klas ósmych w czwartek 23.06. o godzinie 17:00.
Odbiór świadectw klas ósmych w piątek 24.06 o godzinie 11:00, kl. 8a wych. p. Agata Blachucik, s. 24; kl. 8b wych. p. Andrzej Wołkonowski, s. 27


Zakończenie roku w piątek 24.06

9:00 – klasy 1-3

10:00 – klasy 4-7

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO (przydział sal)
kl. 1a, wych. K. Wiechowska - s. 14
kl. 1b, wych. E. Wiącek - s. 12
kl. 2a, wych. B. Moszek - s. 13
kl. 2b, wych. A. Madej – s. 28
kl. 3a, wych. N. Lorek-Janic - s. 16
kl. 3b, wych. M. Gołąbek - s. 15
kl. 3c, wych. M. Nadolna-Stephan - s. 16
kl. 4a, wych. M. Łuczak - s. 31
kl. 4b, wych. M. Sobolewska - s. 28
kl. 5a, wych. I. Naróg - s. 26
kl. 5b, zast. wych. E. Zawada - s. 1
kl. 6a, wych. A. Grzeżułkowska - s. 29
kl. 7as, wych. A. Domin - s. 38
kl. 7b, wych. P. Kluger-Szymkowiak - s. 34

Uroczystość odbędzie się w hali sportowej.
Po uroczystości odbędzie się krótkie spotkanie z wychowawcami w klasach. 

PŁATNOŚĆ ZA OBIADY W CZERWCU


Drodzy Rodzice!

Płatność za obiady w czerwcu wynosi 52,50 zł.
Dla uczniów kl. 4a i 5b, którzy brali udział w zielonej szkole - 35 zł
Dla uczniów kl. 8a, którzy brali udział w zielonej szkole - 45,50 zł
kl. III - 49 zł
kl. II - 45,50 zł
kl. I a - 49 zł
kl. 8b - 49 zł

Dziękujemy za terminowe wpłaty!

WAKACJE NA SPORTOWO

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEKSYKALNEGO JĘZYKA ANGIELSKIEGO – MEMORY MASTER

Przedstawiamy długo wyczekiwane wyniki wiosennej edycji konkursu:

Laureaci II stopnia (95-99 pkt):

Jakub Balicki, 6a (99 pkt)
Malwina Grabara, 6a (96 pkt)
Laura Budzar, 4b (96 pkt)

Laureatka III stopnia (90-94 pkt):

Liwia Majnusz, 5b (91 pkt)

Wyróżnieni (85-89 pkt):

Arkadiusz Pałka, 8b (89 pkt)
Patryk Janysek, 5a (88 pkt)
Anna Łoboda, 5a (86 pkt)
Natalia Piekielny, 8b (86 pkt)

Uczestnicy:
Emilia Bryś, 8a (84 pkt)
Patryk Fiedura, 8b (82 pkt)
Jakub Kopaniecki, 5a (81 pkt)
Julian Owsianowski, 4a (80 pkt)
Mikołaj Sznura, 4a (80 pkt)
Alicja Badora, 8b (78 pkt)
Mateusz Sennik, 4a (76 pkt)
Agnieszka Kordek, 6a (72 pkt)
Wiktoria Grabas, 8b (71 pkt)
Paulina Smagieł, 8a (70 pkt)
Wiktor Bobyk, 7b (67 pkt)
Żaneta Czyżyk, 5a (66 pkt)
Tomasz Majta, 7as (63 pkt)
Igor Musielak, 7as (63 pkt)
Emilia Kamińska, 8a (61 pkt)
Zuzanna Tyliszczak, 6a (59 pkt)
Maja Wójcik, 6a (58 pkt)
Nadia Pawlik, 6a (54 pkt)
Magdalena Kołodziej, 8a (54 pkt)

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu! 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ

 
SZANOWNI RODZICE


Informujemy, że opłata za obiady za MAJ wynosi 59,50zł. 
Dla uczniów biorących udział w wycieczce do Zakopanego opłata wynosi 52,50 zł.


BARDZO PROSIMY O ZALEGŁE WPŁATY ZA OBIADY!!!!

KLASA 8A POZDRAWIA Z WYCIECZKI ZAWODOZNAWCZEJ DO CEWE

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach innowacji "Śmiałym krokiem ku przyszłości" .

EDUKACYJNA WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

7 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na Edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków Lego do Gliwic. Wystawa gwarantowała dobrą zabawę oraz edukację. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca oraz wydarzenia znane z bajek i filmów, jak również sceny historyczne, a także najsłynniejsze budowle architektoniczne. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdowały się stoliki do zabawy klockami oraz przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Dzieci mogły zobaczyć również kolekcję obrazów w 3D.

Był to mile spędzony czas dla nas oraz wszystkich dzieci,
które wróciły zachwycone i niesamowicie zadowolone. 

DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY - ŚWIETLICOWA PRACA PLASTYCZNA

 Zapraszamy do fotogalerii :)

SZALONE FRYZURY

3 czerwca w naszej szkole był organizowany "Dzień Śmiesznych Fryzur". Aby wywołać uśmiech na twarzach innych, każdy mógł zaszaleć i przyjść do szkoły w „szalonej” fryzurze. Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic, co można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

WARSZTATY KAJAKOWE KLASA 1A

Klasa 1a z Panią Kasią i Darią spędziła na warsztatach kajakowych. Był ogrom wrażeń i doświadczeń. Dziękujemy Krzysztof Chałat i Łukasz Chełmiński z Wodniacki Klub Sportowy AQUA Active Kędzierzyn-Koźle za profesjonalne przeprowadzenie zajęć i opiekę Warsztaty poprzedzone były zajęciami z wykorzystaniem książki "Pływaj z nami kajakami" autorstwa Uty Kühn z Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation.

I MIEJSCE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

 

Natalia Piekielny ze Studia Piosenki MOK w Kędzierzynie-Koźlu zajęła I MIEJSCE podczas finału 40. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Wydarzenie odbyło się 28 maja w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Połączono je z koncertem Majki Jeżowskiej z zespołem. Podczas jubileuszowego festiwalu na scenie wystąpiło 16 finalistów. Natalia Piekielny zaprezentowała się jako ostatnia. 

 • "Natalia nie wyobraża sobie życia bez muzyki – zapowiedziała występ młodej artystki prezenterka"

Natalia zaśpiewała piosenkę „Biedna” z repertuaru Krystyny Prońko. Jej występ można zobaczyć poniżej. Zaczyna się w 1:11:28 trwania finału:

Serdecznie gratulujemy naszej uzdolnionej ósmoklasistce Natalii Piekielny, brawo! 

DZIEŃ ŚMIESZNEJ FRYZURY

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej również nie zabrakło atrakcji.
Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, ale prawdziwą niespodzianką była pyszna owocowa lemoniada.

DZIEŃ DZIECKA W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Świętowanie Dnia Dziecka było dla uczniów Młodszej Grupy Wiekowej istną FRAJDĄ! Każda klasa spędziła ten dzień fantastycznie, a przede wszystkim na swój sposób.
Nie obyło się bez:

- szaleństwa na świeżym powietrzu - zarówno na boisku szkolnym, jak i w lesie

- smakowania pysznych lodów

- zabaw we wspólnym towarzystwie

- pikniku i tworzenia mydlanych baniek

Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci!

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. 5a, 5b, 6a, 7b, 8a i 8b mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Zakopanego. Nie zabrakło atrakcji takich jak: wejście na Gubałówkę i zjazd z góry kolejką, przejście parku linowego, zwiedzanie centrum Zakopanego ze słynnymi Krupówkami oraz integracji przy wspólnym karaoke i zabawach tanecznych. Drugiego dnia przeszliśmy najdłuższą w Tatrach i słynącą z pięknych widoków Dolinę Kościeliską, a potem uzupełniliśmy kalorie zajadając oscypki kupione w prawdziwej bacówce. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili uśmiechnięci. 

FUTBOLL ACADEMYUczniowie z naszej szkoły trenujący w Futbol Academy: Adam Bujara, Mateusz Kołodziej i Igor Jakubowski zdobyli I MIEJSCE w trzydniowych rozgrywkach regionalnych całego kraju w Jarocinie.

To mistrzowie!
Należy im się owacja na stojąco!
Gratulujemy!

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Uczennice klasy 2a zajęły I MIEJSCE w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej! Dziewczyny zaśpiewały po niemiecku balladę "Ich bin bereit" z filmu Vaiana.

Gratulujemy!

EGZAMIN KLAS 8


Naszym Drogim Uczniom życzymy powodzenia na egzaminach.
Cała społeczność szkolna na czele z Naszym Patronem trzyma mocno kciuki! 

ROŚLINY DONICZKOWE I ZEBRA NA ŚWIETLICOWYCH ZAJĘCIACH KOŁA PLASTYCZNEGO

Na piątkowych i poniedziałkowych zajęciach koła plastycznego dzieci z klasy 1b wykonały prace plastyczne przedstawiające rośliny doniczkowe i zebrę. Zebra była potraktowana w bardzo abstrakcyjny sposób, będąc czasem koniem, a czasem po prostu zabawą malarską wyzwalającą potencjał twórczej, kreatywnej energii. Namalowania zebry podjęła się też ta część klasy 4a.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH "STACJE JĘZYKOWE 2022"

W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Każdą szkołę reprezentowały 2-3 osobowe drużyny z klas szóstych. Naszą szkołę reprezentował duet uczniów klasy 6A: Malwina Grabara i Jakub Balicki. Gratuluje za zajęcie II MIEJSCA! 

WARSZTATY KULINARNE W 5A

W miniony czwartek klasa 5a gościła w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie pod czujnym okiem p. Marcina Zaczka i uczniów klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie wykonali potrawy z kuchni włoskiej, było przepysznie! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA ŚREDNIEJ GRUPY WIEKOWEJ

18 maja klasy 4-6 wzięły udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Komisja w składzie: p. Iwona Stępak oraz p. Andrzej Wołkonowski wytypowała Mistrzów Pięknego Czytania:
I MIEJSCE Jakub Balicki

II MIEJSCE Krzysztof Nycz

III MIEJSCE Jerzy Józefowicz.

Osoby wyróżnione: Oliwia Kamińska, Leon Adamek.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

CHROŃMY DZIECIĘCE UŚMIECHY

"Chrońmy dziecięce uśmiechy" takie hasło towarzyszyło klasom 1a i 1b podczas zajęć realizowanych pod patronatem PCK.
Akcja profilaktyczna jest prowadzona w naszej szkole od lat. W ramach lekcji dzieci dostały zestawy do dbania o zdrowy uśmiech i poznały zasady higieny jamy ustnej.

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

17 maja klasy 1 - 3 wzięły udział  w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Komisja w składzie: p. Iwona Stępak oraz p. Nina Lorek- Janic wytypowała Mistrzów Pięknego Czytania:
I MIEJSCE  Aleksandra TomczaK
II MIEJSCE Sara Kubica

III MIEJSCE Bianka Gawłowska.

Osoby wyróżnione: Hanna Nycz, Natalia Rzodeczko, Franek Zub.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

15 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim o tematyce patriotycznej. Komisja w składzie: p. Monika Nadolna – Stephan, p.Nina Lorek - Janic wytypowała Mistrzów:
I MIEJSCE: Zofia Żelazna, Yesieniia Olynk

II MIEJSCE: Aleksandra Tomczak, Aleksandra Lisowiec

III MIEJSCE: Aniela Deńca, Bianka Gawłowska, Anastazja Gajewska

Laureatki reprezentowały naszą szkołę w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, w którym nasza uczennica Zosia Żelazna zajęła zaszczytne I miejsce. 

Gratulujemy!

PIERWSZA SZKOLNA WYCIECZKA KLAS I

W zeszłym tygodniu obie klasy 1 pojechały na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Odwiedziliśmy kopalnie Guido gdzie wysłuchaliśmy legendy o Skarbniku, Beboku i Utopcu, było też dużo zabawy na świeżym powietrzu. Dziękujemy Transport Lisowiec za bezpieczne dowiezienie i przywiezienie nas z wycieczki. 

FESTYN PARAFIALNY

14 maja na Festynie Parafialnym naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z Młodszej Grupy Wiekowej.
Sara Kubica z klasy 2a zagrała piękny utwór na flecie poprzecznym, Yesieniia Oliinyk z klasy 2b wyrecytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt. "Co to jest Polska?", a uczniowie klasy 3c w składzie Zosia Żelazna, Zosia Jaskuła, Julia Bobyk, Ala Creciun, Nikola Brewka, Zuzia Zwolińska, Madzia Kaszubska oraz Dawid Niedziałkowski zatańczyli piękny taniec do utworu "Bohater" zespołu Małe TGD.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.

DZIEŃ TAŃCA W NASZEJ SZKOLE

W piątek 13 maja w naszej szkole nie zabrakło rytmicznych ruchów ciała, który jest bardzo ważny dla dzieci. Nasi uczniowie wyrażając w ten sposób swoje uczucia i emocje zaprezentowali dla nas różne formy taneczne.

Zapraszamy do galerii

ŚWIETLICOWE KOŁO PLASTYCZNE

Na zajęciach koła plastycznego w świetlicy dzieci z klasy 1b uczyły się malować pejzaż.

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z WYDAWNICTWA OPERON

12 oraz 13 maja uczniowie wszystkich klas trzecich naszej szkoły przystąpili do swojego pierwszego ważnego testu jakim był Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z wydawnictwa Operon. Zostały sprawdzone umiejętności z zakresu j.polskiego, matematyki oraz z przyrody.
Jak sobie poradzili uczniowie z testami, dowiemy się już za kilka tygodni. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń napisał najlepiej jak potrafił.

Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki!

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

11 maja w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas 7-8 do tekstów z utworu "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza - patrona naszej szkoły. 
Komisja w składzie: p. Iwona Stępak i p. Andrzej Wołkonowski wytypowała Mistrzów Pięknego Czytania:
I MIEJSCE Oskar Paczyński

II MIEJSCE Maja Barszczewska

III MIEJSCE Tomasz Majta.

Gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

DZIEŃ TAŃCA

 

PÓŁKOLONIE LETNIE 2022

 
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 IM. ADAMA MICKIEWICZA 
w terminie: 04.07.2022 - 22.07.2022
jest organizatorem półkoloni letnich dla dzieci

GDZIE POBRAĆ WNIOSKI NA PÓŁKOLONIĘ LETNIĄ?:
 • szkolna strona internetowa
 • portiernia w psp5
Wnioski można składać do 31.05.2022 (decyduje kolejnośc zgłoszeń).

WNIOSKI DO POBRANIA W PDF (do druku):

OBÓZ SPORTOWY KLASY 7AS

Przedstawiamy fotorelację z obozu sportowego z Lubawki :)

KOŁO PLASTYCZNE W ŚWIETLICY

Na zajęciach koła plastycznego w świetlicy szkolnej klasa 1b wykonywała portrety farbami plakatowymi, jak również uczyła się rysować zwierzęta na łące.

Pozdrawiamy wiosennie.

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowych Skarpetek.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii :)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKI WIEKANOCNE

W konkursie wzięło udział liczne grono dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przepięknie wykonane prace. Kartki zdobią wejście do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

"Palmy wielkanocne”
To są palmy przewspaniałe, zrobione z wierzbowych gałązek

Z suszonych kwiatów i wstążek.

Dajemy wam palmy w darze, bo tak stary zwyczaj każe.

Bo dawno temu wierzono, że palmy  złe moce odgonią.


Dziękujemy dzieciom, rodzicom i całym rodzinom za zaangażowanie w wykonanie palm.
Piękne i kolorowe rozjaśniały piętro naszej szkoły.
Przedstawiamy relację z wręczania dyplomów.

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Za sprawą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole było smacznie i zdrowo. SU przygotował zdrowe przekąski tj. kulki mocy, galaretki, „owocowy raj”, wiosenne kanapki, bananowy chlebek, owocowe szaszłyki oraz różne inne smakołyki. Podczas przerw uczniowie mieli możliwość skosztowania tych niezwykłych pyszności. 
Bardzo dziękujemy uczniom, którzy przygotowali specjały na dzisiejszy kiermasz.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ


SZANOWNI RODZICE


Informujemy, że opłata za obiady za KWIECIEŃ wynosi 59,50zł


Dziękujemy za terminowe wpłaty.  

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

 

ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA

Świetliczaki wykonały piękne wiosenne prace z bibuły i papieru oraz wazon z kwiatami.

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”W naszej szkole każdy kto chciał uczcić to święto mógł przyjść ubrany na zielono lub mieć jakąś rzecz ekologiczna np. nakrycie głowy


Zapraszamy do galerii zdjęć

Z pozdrowieniami Samorząd Uczniowski. 

 

POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM

Z tytułu upamiętnienia 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 przygotowała zajęcia czytelniczo - edukacyjne, na które zostali zaproszeni uczniowie z klasy 3a.

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

21 kwietnia Viktoria, Hania, Natalia i Oskar reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie języka niemieckiego w ZS nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, w którym zajęli II MIEJSCE!

Serdecznie gratulujemy!
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji dotyczącej zawodów i prezentacji na scenie, a to wszystko w języku niemieckim!
Konfrontacje multimedialne poprzedził ciekawy wykład o kolokacjach, wygłoszony przez językoznawcę z Uniwersytetu Opolskiego oraz prezentacja uczniów "Budowlanki", którzy opowiadali o poszczególnych profilach szkoły oraz o praktykach zawodowych odbywanych w Austrii i Niemczech. Podczas obrad jury drużyny brały udział w warsztatach językowych. 

22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia (piątek) Samorząd Uczniowski zaprasza na "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI".
W tym dniu jednoczymy się
w walce o naszą planetę, także strojem.

KONKURS FOTOGRAFICZNY MUZEUM WSI OPOLSKIEJ

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
"ZABYTKOWA ARCHITEKTURA WSI OPOLSKIEJ"ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim wykonali uczniowie klasy 5a. 

Życzymy wszystkim FROHE OSTERN

SPORTOWY TYDZIEŃ 7AS

PONIEDZIAŁEK - brawurowe zwycięstwo w zawodach powiatowych w piłce koszykowej.
WTOREK - spotkanie z trenerem personalnym Sebastianem Kaczmarczykiem, gdzie nasi uczniowie dostali srogi wycisk.
ŚRODA -  zajęcie III MIEJSCA w półfinałach wojewódzkich i zrobienie awansu do finałów wojewódzkich.
ZWIEŃCZENIEM TYGODNIA była nocka w szkole połączona ze sparingiem z absolwentami naszej szkoły.

Gratulujemy Sportowcom i czekamy na kolejne sukcesy! 

TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ, RĘCZNĄ ORAZ KOSZYKÓWKĘ

8 kwietnia młodzi lekkoatleci zmierzyli się z absolwentami naszej szkoły. W ramach nocnych rozgrywek odbył się turniej w piłkę nożną, ręczną oraz koszykówkę. Obie drużyny zacięcie walczyły o status wygranych. Starzy Mistrzowie docenili umiejętności Młodych Adeptów sportu i wszyscy się świetnie bawili w atmosferze zdrowej rywalizacji. Pomimo zmęczenia uczniowie naszej szkoły dzielnie wytrwali bez snu do godzin porannych. 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE NA ZAJĘCIACH HIK I JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Święta Wielkanocne tuż... tuż..., dlatego na lekcjach hik i języka niemieckiego uczniowie klasy 5a poznali tradycje i obrzędy które obchodzi się w Niemczech. Uczniowie poznali nowe słownictwo, zrobili piękne kartki Wielkanocne i zapisali życzenia w języku niemieckim. 

ZAJĘCIA KOŁA PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY

Na zajęciach koła plastycznego w świetlicy dzieci z klasy 1b wykonały Panią Wiosnę z wielką nadzieją, że zostanie z nami i przyniesie piękne słońce i radość z budzenia się przyrody do życia.

NAUKA ORUCHU DROGOWYM NIE MUSI BYĆ NUDNA

Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 4 pogłębiali swoją wiedzę o ruchu drogowym oraz świetnie się bawili. 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIOSENNA ŁĄKA"

Podczas apelu Młodszej Grupy Wiekowej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  „Wiosenna łąka”.

I MIEJSCE: Bartek Majnusz 3b
II MIEJSCE: Marysia Gęgotek 2b
III MIEJSCE: Alan Brewka 1b

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek, a osoby które zajęły czołowe miejsca wybraną nagrodę rzeczową. Na apelu przypomnieliśmy o trwającym konkursie na Palmę Wielkanocną oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas przerw.

Wszyscy wychowawcy pochwalili swoich uczniów  za życzliwe przyjęcie dzieci z Ukrainy.

KONKURS "CO MNIE OTACZA? CZYLI BIORÓŻNORODNOŚĆ MOJEJ OKOLICY"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na pracę plastyczną dla dzieci i młodzieży pt.

„Co mnie otacza? Czyli bioróżnorodność mojej okolicy”. 
Organizatorem konkursu jest Miejskiejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie- Koźlu. 
Konkurs organizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap IV”
Konkurs trwać będzie od 05 kwietnia 2022 r. do 29 kwietnia 2022 r.
Szczegóły pod linkiem: https://www.mbpkk.pl/news/konkurs-plastyczny/

KONKURS DLA KLAS I - IIIŚWIĘTA TUŻ TUŻ ... - zapraszamy więc uczniów klas I-III do udziału w konkursie pt. “KARTKA WIEKANOCNA ”.


Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

* Prosimy młodych artystów o wykonanie kartki na Wielkanoc - takiej, jaką chętnie podarowaliby bliskiej osobie: mamie, tacie, babci albo koledze z klasy.
* Technika wykonania pracy jest dowolna - liczy się oryginalność i samodzielność.

* Format kartki: A4 złożona na pół (do środka Twojej kartki włóż luźną karteczkę z podanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą)

Prace konkursowe należy przynosić do świetlicy do poniedziałku 11 kwietnia 2022r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 kwietnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!! 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC


SZANOWNI RODZICE


Informujemy, że opłata za obiady za marzec wynosi
80,50zł


Dziękujemy za terminowe wpłaty. 

DZIEŃ MARCHEWKI

4 kwietnia w świetlicy obchodziliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI". Świetliczaki dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi marchewka oraz jakie ma wartości odżywcze. Wykonano kolorowe marchewki i warzywa w formie pracy plastycznej. Dzieci słuchały marchewkowych wierszy: "Marchewka" J.Brzechwy, "Na marchewki urodziny" oraz "Na straganie". Dodatkowo można było rozwiązywać różne zagadki o warzywach, a na sam koniec spróbować surowej, ale bardzo zdrowej marchewki.

WIOSENNE DRZEWA

Wykonanie pięknych drzew wiosennych przez świetliczaków.

NO BACKPACK DAY - DZIEŃ BEZ PLECAKA

1 kwietnia Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole DZIEŃ BEZ PLECAKA.
Była to pierwsza taka akcja w naszej szkole. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Na ko
rytarzach było niecodziennie i śmiesznie.

Gdzie nasi uczniowie schowali swoje książki, zeszyty, piórniki ?
To sedno całej zabawy !

Jedni wybierali walizki, chlebaki, przenośne lodówki, klatki dla zwierząt, były też wózki na zakupy większe i mniejsze, sanki oraz wiele innych zaskakujących pomysłów.

Na zakończenie  klasa 8a zatańczyła taniec „Belgijkę” 

ZBIÓRKA DLA UKRAINY

Kolejna akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski (młodszej i starszej grupy wiekowej) oraz wychowawczynię klasy 1B Eugenię Wiącek zakończyła się sukcesem.
Akcja dotyczyła zbiórki żywności oraz chemii. Pomóc ta dotarła na Ukrainę.
A teraz w błyskawicznym tempie udało się zebrać paczki żywnościowe, które właśnie jadą na Litwę do mieszkających tam Polaków.
Zbiórka nadal trwa, ale w nieco wolniejszym tempie, do której nadal serdecznie zapraszamy.

Zebrane przybory szkolne również zostały przekazane Naszym ukraińskim uczniom, które zaczęły edukacje w naszej szkole.


Dziękujemy bardzo za pomoc, za dobre serce, za to,
że potrafimy się dzielić z innymi w potrzebie.

ZAJĘCIA KOŁA PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY

Na zajęciach koła plastycznego w świetlicy szkolnej klasa 1b wykonywała pracę plastyczną farbami plakatowymi, papierem, watą itd.
Powstały piękne przebiśniegi.

XI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.
Wojciech Piwowar z klasy 8b zajął w kategorii szkół podstawowych II MIEJSCE.

Gratulujemy!

 

ZAJĘCIA KOŁA PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY

Na zajęciach koła plastycznego w świetlicy szkolnej dzieci tworzyły fantazyjne różane kwiaty. 
Podczas zabaw dzieci tworzą ciekawe i twórcze konstrukcje wykorzystując m.in. rurki oraz klocki LEGO. Dzieci wykonały również Ptaki - Cudaki. Poza pracą plastyczną były też pogadanki, rebusy, zagadki itd. 

KOLEJNE ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

28 marca odbyły się kolejne zajęcia z Przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 6 w ramach innowacji sportowej "Siatkówka dla każdego".  Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, przypomniały sobie pozycje odbicia górą i dołem oraz zagrały w magicznego berka. Dziękujemy Pani Paulinie Wójtowicz z za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

PRACE PLASTYCZNE Z OGNISKA ARTYSTYCZNEGO

Świetliczaki uczestniczące w zajęciach plastycznych z Ogniska Artystycznego prezentują różne prace plastyczne:

 • "Przebiśniegi"
 • "Lilia wodna"
 • " Siła natury "
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca uczniowie klasy 2b wzięli udział w zajęciach czytelniczo- edukacyjno- plastycznych z okazji Światowego Dnia WodyPowodem powołania tego święta jest uzmysłowienie nam, iż ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Pani bibliotekarka podając konkretne przykłady mówiła, iż woda jest niezbędna do utrzymania życia i musi być dostępna w zadawalającej ilości. Jednak jakość wody znacznie się pogorszyło na wskutek zanieczyszczeń.

ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!

21 marca i do naszej szkoły zawitała wiosna. W tym dniu każdy kto miał ochotę przyszedł ubrany na kolorowo.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ :)

POZDROWIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY W KUDOWIE ZDROJU

Sedrdecznie pozdrawia klasa 3a i 3c wraz z wychowawcami. 
Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z naszego pobytu :)

ZAJĘCIA KOŁA PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY

Klasa 1b na zajęciach koła plastycznego w świetlicy wykonywała koty w masie solnej, jak również wyszły w plener. W plenerze powstały również prace inspirowane tym co dzieci widzą. Jedni rysowali widoczne z terenu szkoły budynki. Inni szukali ciekawe znaleziska naturalne typu kamienie, rośliny. Dzieci z klasy 1b wykonywały również pracę rysunkową węglem i malarską farbami plakatowymi.

Przywoływaliśmy wiosnę.  

WARSZTATY MINDFULNESS

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Jak co roku 17 marca w ramach lekcji kulturowych z języka angielskiego w klasach młodszych, dzieci miały okazję poznać historię i słownictwo o Dniu Świętego Patryka.

MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

16 marca odbył się miejski konkurs języka angielskiego dla klas 3. Udział w nim wzięło ponad 20 uczniów ze wszystkich szkół w mieście. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Kowalczyk 3b i Grzegorz Sołtys 3a. Oboje uczestników uzyskało wyróżnienie i nagrody.

"FRIEDENSKETTE"

Tyle dobrej energii popłynęło dzisiaj w kierunku Ukrainy. Uczniowie klasy 1B wspólnymi siłami wykonali "Friedenskette" czyli łańcuch pokoju i nauczyli się słowa "pokój" w różnych językach.  

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 5A

Z okazji Dnia Kobiet klasa 5a wybrała się do kręgielni. W czasie gry ćwiczyliśmy koncentrację, koordynację, przestrzegania zasad, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy! 

DZIEŃ MĘŻCZYZN (CHŁOPCZYKÓW) W KLASIE 8A

 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych wspaniałych wróżek klasowych: www.canva.com
 

DZIEŃ KOBIET

W naszej szkole obchodzono Dzień Kobiet. Oprócz kwiatów były również drobne upominki.
SU zorganizował coś na poprawę humoru: w tym dniu kobiety przebierały się za mężczyzn, a mężczyźni za kobiety. 

KONKURS LEKSYKALNY JĘZYKA ANGIELSKIEGO – MEMORY MASTER


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który sprawdza znajomość angielskich słówek. Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie ma stronie organizatora: blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica zgody oraz wpłata 10 zł.
W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg w nieprzekraczalnym terminie do piątku (11.03). 

ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze z cyklu zajęcia z piłki siatkowej w naszej szkole. Gościły u nas dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie Koźlu.
Trening prowadziła trenerka www.facebook.com/Akademia Siatkówki-Dembończyk-Wójtowicz

Zarówno uczniom, jak i przedszkolakom zajęcia bardzo się podobały. Już nie mogą doczekać się kolejnych wspólnych ćwiczeń.

"PRZYJACIEL Z WIOSENNEJ ŁĄKI"


Zachęcamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie "Przyjaciel z wiosennej łąki".
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprezentowanie ulubionego „przyjaciela” z wiosennej łąki (owad, ptak, roślina,itp.)

WAŻNE INFORMACJE

 • autor może wykonać jedną pracę plastyczną.
 • format prac plastycznych – DOWOLNY
 • technika wykonania pracy: KOLAŻ, 3D.
 • pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko, klasę.

Prace należy przynosić do sali nr 16 (p. Nina Lorek-Janic, p.Monika Nadolna - Stephan) do 18 marca 2022r.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze dzieła :)

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

Na Świątecznym Kiermaszu Taniej Książki w bibliotece szkolnej będzie możliwość kupienia dla dzieci ukraińskich książek:

 • mandale
 • książeczki antystresowe
 • kolorowanki
 • kolorowanki z naklejkami

Paczka z książkami będzie przewieziona do Domu Św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu oraz innym osobom potrzebującym.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

POMOC DLA PRZYTULISKA

Samorząd Uczniowski zawiózł zwierzakom zamieszkującym w Przytulisku w Dębowej najpotrzebniejsze rzeczy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyłączenie się do zbiórki.


DZIEŃ OTWARTY W PIĄTCE!

 

POMOC DLA UKRAINY!

 

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

24 lutego chłopcy z klasy 3b i 3c reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii U 10. Mecze rozegraliśmy na stadionie w Sławięcicach z drużynami chłopców ze szkół PSP 9, PSP 18 i PSP 19. Wygraliśmy z "18" i "9", niestety "19" nie udało nam się pokonać. W rezultacie zajęliśmy II MIEJSCE
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adam Bujara, Igor Jakubowski, Mateusz Kołodziej, Adam Licznar, Oskar Magoch, Mikołaj Mazurkiewicz, Jan Pozowski, Wojciech Zarucki.

Brawa dla naszej drużyny!

M. Majocha

ROSENMONTAG W NASZEJ SZKOLE

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypomnieliśmy sobie sławnych polskich pisarzy oraz ich wiersze. Chętne dzieci czytały wiersze - połamańce językowe z odpowiednią dykcją. Było śmiesznie a zarazem bardzo interesująco.

BIAŁA SZKOŁA

Zimowe szaleństwa na Białej Szkole. Zapraszamy na fotorelację. 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Kota. W tym dniu nasi najmłodsi uczniowie przebrali się za kotki. Od samego rana w świetlicy chętne dzieci przygotowywały prace plastyczne o tematyce kociej. W bibliotece szkolnej zaprezentowano kolekcję książek z kocim bohaterami. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o kotach, a także ich rasach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Z pozdrowieniami SU

ŚWIETLICOWA PLASTELINKA

W świetlicy szkolnej dzieci wykonały prace plastyczne w plastelinie według własnego pomysłu. 

WALENTYNKI W KLASACH MŁODSZYCH

"Dzień  Walentego to dobry dzień dla każdego"

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Walentynki obchodzono również w świetlicy. W ramach zajęć koła plastycznego wykonano serca i fantastyczne ptaki według własnego pomysłu. 

WALENTYNKI W MBP FILIA NR 1

Z okazji WALENTYNEK klasa 2a wybrała się do MBP Filii nr 1 na warsztaty. Dzieci oprócz wiadomości na temat tegoż święta wykonały przepiękne kartki walentynkowe. Prace zostaną doręczone ukochanym i bliskim osobom. 

BEZPŁATNE WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

 

"FERIE Z PARKAMI" W PARKU KRAJOBRAZOWYM "GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY"

Zapraszamy do wspólnego odkrywania!


Akcja edukacyjna "Ferie z parkami" pod linkiem: ferie-z-parkami-w-pk-gora-sw-anny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

PAL WROTKI

Marzą Ci się aktywne ferie zimowe, pełne zabawy i śmiechu? A może chcesz nauczyć się czegoś nowego?
Odrzańskie Ogrody przygotowały dla Was coś specjalnego – istna jazda bez trzymanki! 

W dniach od 31 stycznia do 12 lutego br. na terenie galerii pojawi się specjalna strefa o powierzchni blisko 130m² przeznaczona do jazdy na wrotkach! Przewidziane są różne zabawy, atrakcje oraz szkolenia.
Oderwij się od komputera, przyjdź z dzieckiem, przyjaciółką czy całą paczką i bawcie się świetnie! 

Strefa czynna będzie w godzinach 12:00 - 20:00. Możliwe będzie także wypożyczenie sprzętu tj. wrotki, ochraniacze i kask za okazaniem paragonu za zakupy o wartości min. 20 zł. w naszej galerii

To nie żart!  To nie plotki!  Zbierz ekipę i pal wrotki!

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym uczniów młodszej grupy wiekowej odwiedził policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie przerwy zimowej. Zapoznał uczniów z konkursem plastyczno-filmowym ,,ZILUSTRUJ DEKALOG NARCIARZA", do którego udziału serdecznie namawiamy.

"POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE"

Uczniowie naszej szkoły w ramach zbiórki pieniędzy WOŚP z drużyną harcerską "Bracia Ognia" zbierają pieniądze.

WYNIKI XV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEKSYKALNEGO JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MEMORY MASTER”

Laureaci II stopnia (95-99 pkt):

Jakub Balicki, 6a (96 pkt)

Malwina Grabara, 6a (95 pkt)

Laureatka III stopnia (90-94 pkt)

Natalia Piekielny, 8b (91 pkt)

Uczestnicy:

Krzysztof Nycz, 5a (83 pkt)

Liwia Majnusz, 5b (82 pkt)

Patryk Fiedura, 8b (81 pkt)

Paulina Smagieł, 8a (70 pkt)

Igor Musielak, 7as (68 pkt)

Emilia Kamińska, 8a (67 pkt)

Julia Nowak, 7b (67 pkt)

Zuzanna Łoboda, 8a (62 pkt)

Nadia Pawlik, 6a (60 pkt)

Andrzej Lelewski, 7as (58 pkt)

Emilia Ośko, 6a (56 pkt)

Maja Wójcik, 6a (46 pkt) 

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu! 
Po powrocie do szkoły czekają na Was pamiątkowe dyplomy.

PEJZAŻ ZIMOWY W TECHNICE MIESZANEJ

28 stycznia dzieci w ramach zajęć kółka plastycznego w świetlicy wykonały pejzaż zimowy w technice mieszanej, z zastosowaniem farb plakatowych, papieru, waty, brokatu i pasteli.

MASKI KARNAWAŁOWE

25 i 26 stycznia dzieci w świetlicy szkolnej wykonywały maski karnawałowe. Według nas wyglądają jak prawdziwe weneckie maski.

ZACZAROWANA ZAGRODA

Klasa 1b na poniedziałkowym kółku plastycznym w świetlicy wykonywała pingwiny z lektury szkolnej, którą aktualnie czytają "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny Centkiewicz i Czesława Centkiewicza.

HERBY NA PIECZĘCIACH

Podczas wizyty w bibliotece klasa 3b wysłuchała wykładu pani bibliotekarki pt. "Herby na pieczęciach". Zajęcia były inspirowane wystawą w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Zobaczyliśmy wzory oryginalnych pieczęci naszego regionu z 1918 roku. Dowiedzieliśmy się co to jest ex libris. Pod tą nazwą kryje się oznaczenie księgozbioru przez jego właściciela. Mieliśmy również możliwość zaprojektowania własnych herbów.

Wizyta w bibliotece okazała się super ciekawą i oryginalną przygodą!

ZAWODY POWIATOWE W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW

21 stycznia odbyły się w naszej szkole zawody powiatowe w piłkę ręczną chłopców.
Wstępnie miały być 3 drużyny ale niestety przez pandemie ostatecznie były tylko dwie PSP 9 i PSP 5. Nasza drużyna wygrała 4:2 w składzie:
 Bartłomiej Kos, Jan Szeja, Wojciech Piwowar, Patryk Fiedura, Marcel Binkiewicz, Kacper Bajaś, Bartek Horniak i Kacper Pośpiech. Opiekunem/trenerem zespołu jest Magdalena Łuczak.

Ogromne gratulacje i powodzenia na półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w Opolu.

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

Uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w przedstawieniu pt."Noworoczne kolędowanie". Swoje talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie mieli możliwość prezentować dla uczniów młodszej grupy wiekowej.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Zapraszamy do obejrzenia galerii, aby dowiedzieć się jacy są DZIADKOWIE w oczach dzieci młodszej grupy wiekowej :)

LAPBOOK

Lapbook to  kreatywna prezentacja informacji na temat lektury. To inaczej książka tematyczna, która sprawdza się jako metoda nauczania. 
Takie właśnie lapbooki wykonali uczniowie:
- klasa 7as i 7b z lektury „Opowieść wigilijna”
- klasa 6a - „Felix, Net i Nika…”
- klasa 8a z „Quo vadis?”

A. Blachucik

REAKTYWACJA ECHA STUDNI!


Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie - Koźlu zaprasza młodzież na spotkanie organizacyjne redakcji Echo Studni. Reaktywujemy Echo Studni!

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rynek 3.

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się dziennikarstwem, chcą w przyszłości pracować w tym zawodzie lub po prostu lubią pisać.
Włączcie się w tworzenie najlepszej gazety młodzieżowej w Kędzierzynie-Koźlu!

ZBIÓRKA DLA POTRZEBUJĄCYCH ZWIERZĄT

 

PROJEKT "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"


DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE! 

Nasza szkoła przystapiła do projektu "Wszytskie dzieci zbierają elektrośmieci"
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny
szkoła otrzyma BON, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. 
Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. 
Do akcji szkolnej mogą dołączyć się firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

" IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!"
 
TERMIN AKCJI: 11.01 - 17.01.2022
MIEJSCE SKŁADOWANIA:
 • duże elektrośmieci za altaną śmietnikową 
 • małe elektrośmieci na portiernię
PARTNERZY AKCJI: 
ZBIERAMY:
 komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. 

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK!


ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA PACJENTÓW KĘDZIERZYŃSKO - KOZIELSKIEGO SZPITALA

Święta to czas, który spędzamy w gronie rodziny. Niestety bywa tak, że choroba powoduje rozłąkę z najbliższymi. Te trudne chwile można choć trochę umilić. Uczniowie młodszej grupy wiekowej postanowili wywołać uśmiech na twarzy każdego pacjenta przebywającego w kędzierzyńsko - kozielskim szpitalu i wspólnie z rodzicami przygotowali świąteczne kartki.

Dziękujemy za tak aktywny udział w akcji.
Wychowawcy młodszej grupy wiekowej 

"JEST TAKI DZIEŃ BARDZO CIEPŁY ... CHOĆ GRUDNIOWY..."

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy...w którym gasną wszelkie spory..." klasa 1a zaprasza serdecznie na swój pierwszy, wspólny świąteczny występ. 
Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia www.youtube.com/watch

ZAKOŃCZENIE AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ PODOPIECZNYCH Z DOMU DZIECKA

Kochani rodzice, uczniowie i nauczyciele!
Dobiegła końca nasza akcja charytatywna na rzecz podopiecznych dzieci z Domu Dziecka w Kędzierzynie Koźlu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz otwartym sercom udało się zebrać mnóstwo przyborów szkolnych, które wywołały niesamowitą radość dzieci, które odbierały upominki. 
Dziękujemy za pomoc w organizacji akcji oraz za aktywny w niej udział.
Uczniowie, rodzice oraz wychowawcy klasy 3a oraz 3c

"WSZĘDZIE DLA KAŻDEGO"

"Wszędzie dla każdego" w imię tego hasła wolontariusze naszego Szkolnego Koła PCK umilili święta osobom samotnym i starszym z mieszkań chronionych Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej na Osiedlu Azoty. 
Uczniowie samodzielnie wykonali kartki świąteczne i wypełnili je ciepłymi słowami i życzeniami. 
Dzięki pomocy uprzejmych opiekunek każdy z seniorów otrzymał imienną kartkę. 

Ślijmy dobro nie tylko od święta!

WYSTĘP AGNIESZKI KORDEK

Agnieszka Kordek zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4 - 6 w tegorocznym Mikołajkowym Konkursie Talentów zorganizowanym  przez Spółdzielczy Dom Kultury RSM "Chemik". 

GRATULUJEMY! 

WYSTĘP PAULINY NOWAK

Paulina Nowak zdobyła III MIEJSCE w aktegorii klas 4 - 6 w tegorocznym Mikołajkowym Konkursie Talentów zorganizowanym  przez Spółdzielczy Dom Kultury RSM "Chemik". 

GRATULUJEMY!

PRZED ŚWIĘTAMI ...

Kiedy w domach trwają przygotowania do świąt w świetlicy rónież działamy. Tradycją jest wykonanie kartek ze świątecznymi życzeniami dla osób samotnych oraz kolorowanie obrazków z wzorami choinek i różnych ozdób. Dla tych, którzy potrzebują więcej ruchu była zabawa w przechodzenie pod liną, gra w pchełki i rzucanie do celu. Wśród wszystkich wymienionych działań największym przebojem okazało się ubieranie choinki kolorowymi i błyszczącymi ozdobami oraz własnoręcznie wykonanymi gwiazdami. 

GOTOWI czekamy na święta :) 

WIGILIJKI KLASOWE W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego obchodzenia
wigilijek klasowych w młodszej grupie wiekowej.

ŚWIETLICOWE KÓŁKO PLASTYCZNE

Dzieci ze świetlicy, uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego do Ogniska Artystycznego wykonały w I semestrze różnorodne prace plastyczne. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zadjęć!

CHOINKI

Prace plastyczne inspirowane tematyką Świąt Bożego Narodzenia zostały wykonane w świetlicy przez uczennikce z klasy 1a. 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

ZOSTAŃ ANIOŁEM


W związku ze zbliżającymi się świętami wychowawcy klas 1-3 organizują akcję "Świąteczna Kartka". 
Każdy uczeń wykonuje jedną kartkę świąteczną o tematyce bożonarodzeniowej, mile widziana pomoc członków rodziny (rodziców, dziadków, rodzeństwa).
Prosimy, aby praca była wykonana w formacie A4 zgiętym na pół. Prosimy również, aby nie wpisywać życzeń oraz nie podpisywać się na kartkach – będziemy mieć gotowe życzenia i gdy je wkleimy dziecko podpisze się pod swoją kartką.
Kartki zostaną wręczone osobom, które spędzą Święta Bożego Narodzenia w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu.
Wiemy, że tak miły gest sprawi innym radość, a w nas rozbudzi chęć czynienia jeszcze więcej dobra.

Kartki prosimy przynosić swojemu wychowawcy do wtorku.

Pozdrawiamy, wychowawcy klas 1-3

MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW


Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w Mikołajkowym Konkursie Talentów. 

W tym roku eliminacje szkolne wygrały:
 • Hanna Czerniak 5a,
 • Paulina Nowak 5a
 • Agnieszka Kordek 6a.
Z przyjemnością informujemy, że Paulina ze swoim tańcem zajęła III miejsce w kategorii klas 4-6, a Agnieszka za układ taneczny zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy dziewczętom!

SZKOLNA OLIMPIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

16 grudnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia.
Do olimpiady przystapiło 9 uczniów. 

MIKOŁAJ ODWIEDZA DZIECI RÓWNIEŻ ZDALNIE :)

W młodszej grupie wiekowej również zawitał Mikołaj. 
Zostawił zaproszenia do kina oraz karnet na zajęcia kulinarne :)
Klasę 1b odwiedził zdalnie i obiecał, że odwiedzi dzieci osobiście :)

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

"6 grudnia jak dobrze wiecie 
Święty Mikołąj chodzi po świecie. 
Dżwiga swój worek niezmordowanie. 
I każde dziecko prezent dostanie"


W poniedziałek w naszej placówce odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.
Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja, aniołka i diabełka odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły.
Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  

26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas 6 „Spelling Bee”.
Zawody rozgrywane głównie polegające na literowaniu słów w języku angielskim.
Celem tego konkursu jest doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. 
Uczeń z naszej szkoły Jakub Balicki zajął II MIEJSCE.
Laureaci otrzymali bony książkowe, a każdy uczestnik dyplom oraz drobny upominek.

Gratulacje dla ucznia klasy 6A Jakuba Balickiego!

HODOWLA FASOLI KLAS 3

Najważniejszą cechą ogrodników jest to, że zawsze patrzą optymistycznie, 
zawsze są przedsiębiorczy i nigdy nie są usatysfakcjonowani. 
Ciągle chcą coś zrobić lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. 

O TANNENBAUM

Klasa 2a na lekcji z języka niemieckiego poznała słownictwo z Bożym Narodzeniemoraz tradycyjną niemiecką piosenkę o choince. 
Dodatkowo uczniowie poznali historię kalendarza adwentowego, który powstał w XIX wieku w Niemczech. 

KAŻDEGO STAĆ NA DOBRY UCZYNEK!

Uczniowie klasy 3a i 3c przypominają o akcji w naszej szkole "Każdego stać na dobry uczynek". 
Celem akcji jest pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. 
Za przyniesione dary DZIĘKUJEMY i liczymy na kolejne :)

ABY POCZUĆ MAGIĘ ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT ZRÓB DOBRY UCZYNEK!

Jednocześnie chcemy podziękować rodzicom za pomoc i zaangażowanie - wykonanie pięknych plakatów oraz świątecznej sesji zdjęciowej, które pomogły promować naszą akcję.  

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

Koniec listopada zawsze przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów. 30 listopada przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb.
Wróżąc przepowiadaliśmy sobie przyszłość. Było przy tym dużo żartów i śmiechu. Oczywiście nie zabrakło też lania wosku przez dziurkę od klucza, czytania z kart, jak i przekuwania szpilką serca, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła sympatia.

Z pozdrowieniami
Uczniowie SU

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA NA RZECZ DOMU DZIECKA

MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW


W szkolnych eliminacjach Mikołajkowego Konkursu Talentów JURY przyznało maksymalnie 10 punktów w każdej z pięciu kategorii: 
1. ogólny wyraz artystyczny
2. estetyka kostiumów
3. technika wykonania
4. osobowość i charyzma sceniczna
5. dobór podkładu muzycznego
Do konkursu zgłosiło się pięcioro uczniów: młodszej , średniej i starszej grupy wiekowej. 

Wyniki prezentują się następująco: 
I MIEJSCE Agnieszka Kordek 6a 88/100
II MIEJSCE Paulina Nowak 5a 80/100
III MIEJSCE Hanna Czerniak 5a 76/100
WYRÓŻNIENIE Oskar Paczyński 8b 67/100
WYRÓŻNIENIE Zosia Żelazna 3c 65/100
Trzy pierwsze miejsca będą reprezntowały naszą szkołę w miejskim etapie konkursu. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich talentów!

MISIOWA FOTOBUDKA

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

ŚWIAT ZABAWEK

Świetliczaki opowiadały o swoich swoich zabawkach, rysowalije, a nawet przynieśli do świetlicy. 
25 października wszystkie świetliczaki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były zdjęcia w misiowej fotobudce i przeróżne prace plastyczce o misiowej tematyce. 
Świetlicowy dzień upłynął przyjemnie i pluszowo :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

BADANIE ODCZYNU I CHEMIA W MAŁEJ SKALI


Uczniowie klas 8 poznali pojęcie odczynu i skali pH. Za pomocą metod chemii w małej skali samodzielnie badali odczyny substancji dostępnych w każdym domu. Wykorzystali do tego typowe wskaźniki chemiczne oraz naturalny wskaźnik - sok z czerwonej kapusty.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z uczniów zabrał ze sobą do szkoły swojego pluszowego przyjaciela. Maskotki były różne od bardzo malutkich po bardzo, bardzo duże. 
Uczniowie, którzy byli na zdalnym nauczaniu rónież dołączyli do naszej zabawy :)
Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. 
Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim pluszakom. 

Z pozdrowieniami!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI!

WYNIKI KONKURSU DYNIOWEGO

I MIEJSCE Hanna Serafin 4b i Liliana Tatuś 2b
II MIEJSCE Oliwia Kamińska 4b, Wojciech Masełko 5a, Krzysztof Zimon 2a
III MIEJSCE Jacek Zajfert 5b, Daria Juda i Zuzanna Kowalczyk 3b

Wszystkim bardzo gratulujemy!
Byliście bardzo kreatywni! 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Świetliczaki dowiedziały się w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w jakich produktach najwięcej jest witamin. Każdy świetliczak stworzył ZDROWY TALERZYK i plakat o zdrowym trybie życia. Dzieci bawiły się w menadżera restauracji i wzięli udział w quizie o zdrowiu.  

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego MIsia uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Zajęcia z misiami w roli głównej były połączone z pasowaniem na czytelnika. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat głównych bohaterów misiowych z  literatury i filmu. 

Miś to fajny gość! 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

Z okazji tygodnia ekologicznego
W naszej szkole wśród uczniów klas 4-6 został zorganizowany konkurs plastyczny w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
Mamy nadzieję, że prace uczniów skutecznie przekonają wszystkich o szkodliwości palenia papierosów. 

LAUREACI KONKURSU:
I miejsce  Wojciech Masełko 5a
II miejsce Zuzanna Tkaczyk 5a
III miejsce Zuzanna Mikolaszek 4a
wyróżnienia: Jagoda Kocot 5a i Oliwia Drążyk 4a.


Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii :)

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ - FILIA NR 1

Z okazji tygodnia ekologicznego Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 1zaprosiła uczniów klasy 3c na zajęcia czytelicze dotyczące Morza Bałtyckiego. Pani bibliotekarka przedstawiła położenie geograficzne naszego morza oraz florę i faunę. Omówiła źródła zanieczyszczenia naszego morza oraz przedstawiła działania na rzecz ratowania Bałtyku. 

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma jod?
T
o wiedzą te osoby, które często jeżdżą nad nasze morze w celach zdrowotnych.

WOJEWÓDZKIE PÓŁFINAŁY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinale wojewódzkim w halową piłkę nożna w Opolu. 
Nasza drużyna zajęła II MIEJSCE
Najpierw pokonała drużynę z Kietrza 3:0, a potem przegrała 4:0 z Olesnem. 
SKŁAD NASZEJ PREZENTACJI: Marcel Płocica, Miłosz Czech, Piotr Kurek, Filip Łuciów, Tomasz Dubik, Igor Musielak, Jakub Kopaniecki, Krzysztof Nycz, Tomasz Krzywicki i Mietek Musielak. 
Trenerem drużyny jest p. Magdalena Łuczak. 
Ogromne gratulacje dla całej drużyny za taki sukces oraz walkę podczas wszystkich etapów, które drużyna pokonała. 

KONKURS NA POMYSŁOWĄ DYNIĘ

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie na najbardziej pomysłową dynię. 
Wasza kreatywność przeszła nasze oczekiwania. Wszystkie prace były piękne i zasługują na uznanie. 
Wszystkie prace można oglądać na pierwszym piętrze :)

ZAPRASZAMY! 

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych na stadionie Kuźniczka. 
Rywalizowali z innymi uczniami naszego miasta w konkurencjach biegowych, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą. 
Zdobyliśmy sporo medali i puchar, który dołączył do naszej szkolnej kolekcji pucharów.  

PIOSENKA WYKONANA PRZEZ KLASĘ 3B Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 
   Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania piosenki pt. "Mały patriota": 

MŁODSZA GRUPA WIEKOWA UCZCIŁA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii.

DEFILADA I PREZENTACJA KAWALERZYSTÓW OCHOTNICZEGO SZWADRONU 3 PUŁKU UŁANÓW śLĄSKICH

WIWAT NIEPODLEGŁA, WIWAT POLSKA!

11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. 
Zapraszamy wszystkich do udziału w oficjalnych uroczystościach związanych ze 103 rocznicą odzyskania suwerenności przez Polskę. 
W Kędzierzynie-Koźlu to ważne dla nas wszystkkich święto celebrować będziemy przez kilka dni. 
Specjalny program w ramach "Tygodnia Patriotycznego" przygotowało Muzeum Ziemi Kozielskiej. 

MYSZKA MIKI I JEJ PRZYJACIELE

W naszej świetlicy nie ma nudy!
Tematem zajęć świetlicowych była Myszka Miki i jej przyjaciele. Na początek zrobiono opaskę z uszami, następnie pokolorowano kolorowanki i zbudowano zamek Disneya z klocków.  Na koniec dzieci oglądały filmy animowane z Myszką Miki. 

To był udany dzień!

I MIEJSCE W POWIATACH W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ!

Kolejny raz nasza reprezentacja  chłopców w halową piłkę nożną spisała się na 5!
Wygraliśmy wszystkie mecze i i zajmujemy IMIEJSCE w powiatach co daje nam awans do półfinału wojewódzkiego. 
Skład w dzisiejszej reprezentacji to: Marcel Płocica, Piotr Kurek, Miłosz Czech, Tomasz Dubik, Igor Musielak, Filip Łuciów, Mietek Kusiak (debiut czwartoklasisty). 

OGROMNE GRATULACJE I POWODZENIA DALEJ!
TRZYMAMY KCIUKI!

ZAJĘCIA CZYTELNICZO - PATRIOTYCZNE

9 listopada uczniowie z klasy 3a zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 1 na zajęcia czytelniczo - patriotyczne z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości 11  Listopada.
Pani bibliotekarka przedstawiła historię tego święta: najwybitniejszych polityków, muzyków i osób, które wpłynęły pozytywnie na te czasy, jak Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.
Pokazywała również stare archiwalne zdjęcia i filmy z obchodów tego święta.

SEKCJA BOWLINGOWA DLA DZIECI W WIEKU 7 - 13 LAT

 

BUMERANG CUP 2021

W weekend można odpoczywać, ale można też indywidualnie zostać KRÓLEM STRZELCÓW, a jako drużyna stanąć na podium podczas turnieju piłki nożnej BUMERANG CUP 2021 rozegranym 7 listopada w Zabrzu. 
Wielkie brawa dla uczniów 3b naszej szkoły, którzy wchodzą w skład rzeczonej drużyny: Adam Bujara (KRÓL STRZELCÓW), Mateusz Kołodziej, Oskar Magoch, Igor Jakubowski, Jan Pozowski i Wojciech Zarucki. 

Panowie, WIELKIE BRAWA!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


5 listopada trzech uczniów klas 7: Julia Nowak, Jakub Dziemidowicz i Maja Barszczewska reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wszyscy rozwiązali test z bardzo dobrym wynikiem. 
Najbliżej podium znalazła się Julia Nowak z 7b, która zajęła IV miejsce. 
Uczniowie zwiedzili rónież Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz wzięli udział w ciekawych zajęciach w nowoczesnej sali informatycznej.

MIEJSKIE ZAWODY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

5 listopada nasza szkoła była organizatorem Miejskich Zawodów w Halową Piłkę Nożną chłopców. Zgłosiło się 7 drużyn, z których dwie awansowały do powiatów.
Nasza reprezentacja w składzie: Marcel Płocica, Piotr Kurek, Miłosz Czech, Tomasz Dubik, Andrzej LelewskI, Igor Musielak,
Filip Łuciów, Krzysztof Nycz, Jakub Kopaniecki, Tomasz Krzywicki wygrała wszystkie mecze i straciła w całym turnieju tylko 2 bramki.
Ogromne gratulacje dla całej drużyny i powodzenia na zawodach powiatowych.

KONKURS NA NAJBARDZIEJ POMYSŁOWĄ DYNIĘ!

 

ZAWODY PŁYWACKIE

4 listopada uczniowie klas 3  wzięli udział w zawodach pływackich, które odbyły się na krytej pływalni MOSiRu. Uczniowie mieli możliwość wyboru jakim stylem chcieli przepłynąć (styl dowolny, klasyczny oraz grzbietowy).
Naszą szkołę godnie reperezentowali: Oskar Magoch 3b, Nikola Mondry 3a, Zuzanna Zwolińska 3c, Zofia Żelazna 3c i Karol Suszek 3c.

Serdecznie gratulujemy za odwagę i przełamanie strachu :)

DZIEŃ ZADUSZNY

Uczniowie klasy 5b odwiedzili Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie zapalili znicze wspominając wszystkich zmarłych. 

M.Majocha

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez naszą szkołę.

MEMORY MASTER

Kolejny już raz nasza szkoła bierze udział w konkursie leksykalnym języka angielskiego Memory Master.
W tym roku 15 uczniów klas 5-8 sprawdzało swoją znajomość słownictwa.
Wyniki tego ogólnopolskiego konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 10 lutego 2022.

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

26 października klasa 3c wzięła udział w zajęciach czytelniczych w MBP Filii nr 1 z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który obchodzony był 4 października. Pani bibliotekarka wspomniała o wspieraniu schronisk, fundacji, stowarzyszeń, że można dołączyć do wolontariatu, można wspierać finansowo wiele organizacji, a w szczególności tych lokalnych borykających się z problemami finansowymi. Zwróciła uwagę, aby reagować na krzywdę i przemoc stosowaną wobec zwierząt.

WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU

25 październik był dla uczniów klas 5a, 5b, 6a i 8b wyjątkowo udany. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota, wzięliśmy udział w warsztatach płukania "złota", zwiedziliśmy Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku. Po obiedzie czekały na nas warsztaty fizyki, wizyta w Średniowiecznej Osadzie Górniczej oraz pokaz i nauka czerpania papieru. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji, a to wszystko w towarzystwie pięknej, złotej jesieni. 

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

21 października klasa 3a wzięła udział w zajęciach czytelniczych z okazji Światowego Dnia Zwierząt w MBP Filii nr 1. Pani bibliotekarka zwróciła szczególną uwagę na los bezdomnych zwierząt, o metodach znęcania się nad zwierzakami, wspomniała o warunkach bytowych w schroniskach, o obowiązku sterylizacji bezdomnych zwierząt oraz o nielegalnych hodowlach psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas tego święta zachęca się wszystkich do adoptowania zwierząt organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi. Bibliotekarka zachęcała do częstego odwiedzania naszego pobliskiego schroniska.

TRANSGRANICZNA INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA

Nasi drugoklasiści uczestniczyli w warsztatowym spotkaniu seniorów z Domu Dziennego Pobytu nr 5. Spotkanie dotyczyło zasad właściwego zachowania się przy stole. Cykl warsztatów realizowany jest w ramach projektu "Transgraniczna integracja międzypokoleniowa". Projekt ten finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społęcznego. 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją: www.lokalna24.pl/aktualnosci/

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

DZIEŃ EDKACJI NARODOWEJ

KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

HARCERSKIE GRY I ZABAWY

1 października piątkowymi gośćmi na lekcjach w klasach czwartych i piątych byli harcerze. Opowiedzieli nam o swojej działalności i pokazali, jak ciekawie spędzić wolny czas.

Dziękujemy za wspólną zabawę!
 

PROJEKT "MAŁE MIASTO"


We wrześniu uczniowie klas 5a i 5b mieli okazję wziąć udział w projekcie edukacyjnym Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle.
Przeczytajcie, co uczniowie sądzą o tej ciekawej akcji.
Jeśli nie widzieliście jeszcze relacji z tego wydarzenia zapraszamy do śledzenia profilu Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle www.facebook.com/Ma%C5%82e-Miasto-K%C4%99dzierzyn-Ko%C5%BAle-208581731205625/.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj: kk24.pl/male-miasto-nauczy-dzieci-przedsiebiorczosci-projekt-edukacyjny-dla-uczniow-szkol-podstawowych/.

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

W bieżącym roku szkolym 2021/2022 świetlica uczestniczy w międzynarodowym projekcie Kreatywne Prace Plastyczne. 
Zdjęcia wykonanych prac dzieci będą umieszczane na blogu organizatora projektu.
Będzie można je zobaczyć na Facebooku.

MIĘDZYNARODWY DZIEŃ DZIECI NIESŁYSZĄCYCH I JĘZYKA MIGOWEGO

Uczniowie klas I - III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Dzieci Niesłyszących i Języka Migowego z wyrazami szacunku dla wszystkich osób, które każdego dnia pokonują swoje słabości i tych, którzy z poświęceniem oddają siebie, by pomagać potrzebującycm.

"ASIUNIA" JOANNY PAPUZIŃSKIEJ

Poważne rozmowy w klasach trzecich dotyczyły bardzo ważnego tematu jakim jest wojna na podstawie lektury "Asiunia" Joanny Papuzińskiej.

WYCIECZKA NA GÓRĘ ŚW. ANNY

23 września uczniowie klasy 4a wybrali się z p. Moniką i p. Magdą na pieszą wycieczkę z Żyrowej na Górę św. Anny przez rezerwat "Lesisko" i amfiteatr. Z p. Elą z Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny poznawaliśmy po drodze tajniki przyrody. Po długiej i wymagającej wędrówce czekała na nas pyszna pizza. W bazylice oraz w przyklasztornym muzeum poznaliśmy wiele związanych z tym miejscem ciekawostek. Spacerem zeszliśmy ze szczytu przez Geopark w miejsce punktu widokowego, gdzie czekał na nas autobus.

Do Kędzierzyna zabraliśmy stąd wiele pięknych wspomnień. :)

NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

Uczniowie 4b, 5b i 6a mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji muzyki. Nasi goście - p. Dyrektor i Nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 opowiedzieli krótką historię instrumentów, zaprezentowali piękne utwory, a nawet umożliwili chętnym spróbowania własnych sił w grze na instrumencie. Nie obyło się również bez mini koncertu muzyków!

Serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas.
Być może grono muzyków wkrótce się powiększy?

PLANETA ENERGII

Zapraszamy dzieci i rodziców na niesamowitą przygodę w mobilnej strefie nauki Planety Energii organizowanej w ramach ogólnopolskiego program edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ekologii. 


Przyjdź 25 września (sobota) przed Halę Sportową Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu,
w godzinach 12.00 – 18.00.
Czekają na Ciebie: interaktywne quizy poświęcone żywiołom Ziemi, multimedialne kolorowanki, fotobudka połączona z generatorem Van de Graaffa, a także edukacyjna strefa VR.

Zobacz, co możemy wspólnie zrobić dla naszej planety!

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY MINDFULNESS

 

KONKURS LEKSYKALNY JĘZYKA ANGIELSKIEGO – MEMORY MASTER


Kolejny raz nasza szkoła zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Memory Master”, który
sprawdza znajomość angielskich słówek.
Listy słów, przykładowe testy, informacje o nagrodach i regulamin znajdziecie ma stronie organizatora:
https://blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica zgody dostępnej tutaj oraz wpłata 10 zł. 

W celu zapisania się na konkurs prosimy o zgłoszenie się do p. Ilony Naróg w nieprzekraczalnym terminie do piątku (17.09).

Konkurs odbędzie się pod koniec października.

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE DLA KLAS I - III

13 września odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dla klas 1-3 z policjantami. Tematem pogadanki była "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa, a także wykazali się bardzo dobrą znajomością ZASAD PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat. 

Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny.
Dzieci z klas 1a i 1b w obecności swoich rodziców i nauczycieli złożyły uroczyste ślubowanie.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce i wytrwałości w ich zdobywaniu.
Nauczycielom zaś cierpliwości, wyrozumiałości i satysfakcji z efektów swojej pracy.

ZAPISY NA OBIADY

Zapisy na obiady przyjmowane są u intendenta szkoły. Zgłoszenia dokonują rodzice, wypełniając druk niniejszej deklaracji. Obiady będą wydawane od poniedziałku 06.09.

DRODZY RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

W odpowiedzi na Państwa pytania informujemy, że w dniu 01.09. zainteresowani mogą przynieść do szkoł tyty. Prosimy, aby dzieci otrzymały je od Państwa po zakońćzeniu uroczystości i po spotkaniu z wychowawcami klas. Będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia na hali gimnastycznej.

WITAJ SZKOŁO

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

REKRUTACJA DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów), organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole (załącznik nr 2 Rozp. MEN z dnia 21 maja 2001 r.  w sprawie ramowych statutów szkół publicznych).

1. Deklaracja przyjęcia dziecka do świetlicy na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się poprzez pobranie przez zainteresowanych rodziców (prawnych opiekunów) karty zgłoszenia dziecka: 
 • ze strony internetowej szkoły w zakładce ŚWIETLICA lub DOKUMENTY SZKOLNE
 • z sekretariatu szkoły (w uzasadnionych przypadkach)
2. Wypełnioną kartę należy złożyć w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 10 września 2021 r.
3. Rodzice  (prawni opiekunowie) mogą zgłosić dziecko do świetlicy w innych terminach tylko w uzasadnionych przypadkach.
4. Rozpatrzenie zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy, które zostały złożone po przewidzianym terminie, następuje po rozpoznaniu potrzeb oraz w zależności od ilości wolnych miejsc.
5. Świetlica zapewni dzieciom opiekę i nadzór nauczyciela - wychowawcy w godzinach swojej pracy tj. 6.30 – 16.00.

PODARUJ SWOJEMU DZIECKU SUPER MOC!

Jeśli szukają Państwo dla swoich Pociech innowacyjnych zajęć rozwojowych, wspomagających wyobraźnię i kreatywność, poprawiających pamięć i koncentrację a przy tym w ciekawy i przystępny  sposób wprowadzających  dzieci w świat liczenia, liczb, matematyki- zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych z Arytmetyki Mentalnej w Amakids™.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Drodzy Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów! Prosimy o zapoznanie się z informacją o wyprawce.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Przypominamy, że podręczniki dla uczniów klas 1-8 są refundowane i zakupione przez szkołę. Rodzice we własnym zakresie kupują tylko podręczniki do religii (klasy 1-8) i podręczniki oraz ćwiczenia do języka mniejszości narodowej (klasy 1-6). W klasie 7 i 8 uczniowie uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka obcego więc podręczniki są refundowane. 

UWAGA! W związku z tym, że w tamtym roku wszyscy uczniowie mieli nowe egzemplarze materiałów z języka mniejszości narodowej jest możliwość odkupienia od starszych koleżanek/kolegów zadbanych podręczników. Zakup nowych ćwiczeń jest obligatoryjny. 

Wykaz podręczników do religii i języka mniejszości narodowej.

NIE BÓJ SIĘ SPISU, BĄDŹ NA "TAK"!

 

SPORTOWY SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA

W dniach 15-18.07.2021 r. w Tallinie odbywały się mistrzostwa Europy U20, w których wziął udział absolwent naszej szkoły oraz podopieczny trenera Adama Domina - Jakub Korejba. Dyskobol uzyskał 13. wynik w kategorii U 20, natomiast w swoim roczniku zajął 5. miejsce.
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów! 

ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Wydawanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w piątek (9.07.2021 r.) według następującego harmonogramu:

 • zaświadczenia będzie można odbierać  w godz. 9.00 - 15.00 dnia 9 lipca 2021r. (piątek)
 • kopię zaświadczenia i innych wymaganych dokumentów uczniowie muszą w określonym w harmonogramie rekrutacji terminie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru.

W razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły: tel. 77 483-22-24

Przypominamy o obowiązku noszenia na terenie szkoły maseczek oraz o konieczności dezynfekowania rąk przy wejściu do budynku i zachowaniu dystansu społecznego.

WAKACJE

 

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC

 Opłata za obiady za miesiąc CZERWIEC wynosi 56 zł.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach: 8a, 8b

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach: 6as, 6b, 7a, 7b

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w klasach: 4a, 4b, 5a.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w Młodszej Grupie Wiekowej.

SENTYMENTALNE ŻYCZENIA DLA TATUSIÓW

 Zachęcamy do obejrzenia korzystając z linka.

WYCIECZKA KLAS 3

 Klasy 3 odwiedziły Stacyjkowo w Rudach.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA OJCA

 1 b składa życzenia z okazji Dnia Taty.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego:
godzina 09:00 - 1 klasy
godzina 10:00 - 2 klasy
godzina 11:00 - 3 klasy
godzina 12:00 - 4 i 5 klasy
godzina 13:00 - 6 i 7 klasy
godzina 14:00 - 8 klasy

Zakończenie odbędzie się w dużej sali gimnastycznej, obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły).

Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby w klasach 1-7 każdemu uczniowi towarzyszyła maksymalnie jedna osoba, a w klasach 8 maksymalnie dwie osoby.

KLASY 2A i 2B Z WIZYTĄ W ZOO

To była prawdziwa tropikalna przygoda... Egzotyczne zwierzęta i upalna pogoda! Było ekstra!

 

KONFERENCJA ONLINE - SZCZEPIENIA 12+

Szanowni Rodzice! Dnia 22.06.2021 r. o godz. 18.30 odbędzie się konferencja online Opolskiego Kuratora Oświaty z udziałem przedstawicieli Podmiotu leczniczego, w związku z włączeniem grupy nastolatków w wieku 12+ do programu szczepień. Zachęcamy do obejrzenia! Konferencję znajdziecie Państwo tutaj.

ARTYSTYCZNE PODRÓŻE

Dzieci ze świetlicy, uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego, wykonały kolejne prace o różnorodnej tematyce, między innymi: "Holenderskie wiatraki", "Wieża Eiffla w Paryżu", "Kwitnące maki ".  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

 SZANOWNI PAŃSTWO

RODZICE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2021-2022

DYREKCJA I NAUCZYCIELE SZKOŁY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 

23 czerwca 2021r.  o godzinie 17.15 w hali gimnastycznej.

Prosimy o obecność jednego z Rodziców.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym, prosimy o przestrzeganie zasad

(maseczki, dezynfekcja, odstęp)

"DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Klasa 3a utrwala wiadomości dotyczące dbania o zęby, by mieć zdrowy uśmiech.

PROGRAM RZĄDOWY - AKTYWNA TABLICA


W roku szkolnym 2020/21 po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna Tablica”.
Nauczyciele brali udział w webinariach,  konferencjach  i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu. Uczestniczyliśmy w trzech spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli. Na zajęciach edukacyjnych wykorzystywaliśmy TIK, a od wejścia w życie nauczania zdalnego stało się to dla wszystkich codziennością.
Udział w programie sprawił, że nasza placówka otrzymała 9 laptopów do wykorzystania na zajęciach.


W ramach międzyszkolnej sieci nauczycieli nawiązaliśmy współpracę z:

- Publiczną Szkołą Podstawową nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Kędzierzynie-Koźlu
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 12 im. Kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu
- Publiczną Szkołą Podstawową nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu

Założenia programu wymagały podjęcia przez szkołę i nauczycieli poniższych działań:
1. Uczestnictwo w konferencjach  i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.
2. Udział w co najmniej 3 spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli.
3. Zorganizowanie w szkole w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej współpracy nauczycieli dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK.
4. Dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK oraz przykładów dobrych praktyk.
5. Wyznaczenie szkolnego e-koordynatora projektu.
6. Powołanie nauczycielskich zespołów samokształceniowych, które wspierały dyrektora i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły.
7. Wykorzystywanie TIK na zajęciach edukacyjnych.
8. Przygotowanie dla organu prowadzącego sprawozdania z realizacji programu.

Jako szkoła przeprowadziliśmy LEKCJE OTWARTE, na które zostali zaproszenie nauczyciele szkół współpracujących w programie Aktywna Tablica:
1. Lekcja otwarta: geografia w klasie 7
- przeprowadzona przez mgr Patrycję Kluger-Szymkowiak 24 marca 2021 r.
2. Lekcja otwarta: język niemiecki w klasie 6
- przeprowadzony przez mgr Monikę Twardoń 22 kwietnia 2021 r.

W ramach DOBREJ PRAKTYKI nauczyciele naszej szkoły podzielili się scenariuszami lekcji i materiałami do zajęć przeprowadzonych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Prezentujemy przykłady tych materiałów dydaktycznych: 
-
scenariusz lekcji 1 - edukacja wczesnoszkolna.pdf
-
scenariusz lekcji 2 - edukacja wczesnoszkolna.pdf
-
scenariusz lekcji 3 - edukacja wczesnoszkolna.pdf
-
scenriusz lekcji - język angielski.pdf
-
scenariusz lekcji - język niemiecki.pdf
-
scenariusz lekcji - język polski.pdf
- scenariusz lekcji - informatyka.pdf
- scenariusz lekcji - język polski.pdf

"CZEREŚNIE"

Rysunki zostały wykonane przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne do Ogniska Artystycznego. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Z WIZYTĄ W RYBNIKU

9 czerwca klasa 2c oraz 3a wybrały się na wycieczkę do Rybnika. Największą atrakcją był laserowy paintball, w którym na próbę wystawiony był spryt, szybkość i celność. Dynamiczna gra wymęczyła nawet największych urwisów. Po super zabawie spacerowaliśmy ulicą Zamkową kierując się do urokliwego Rynku, gdzie mogliśmy odpocząć i jednocześnie podziwiać stare kamienice. Zachęcamy do odwiedzenia tego pięknego miasta.To był udany dzień!!!

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI!

DZIEŃ DZIECKA W 1A

 

DZIEŃ DZIECKA C.D.

 

DZIEŃ DZIECKA

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta"

Jan Paweł II 

SPOTKANIE RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły informuje, że spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych z rocznika 2014 odbędzie się w połowie czerwca.
Dokładną datę podamy Państwu za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

Dziękujemy za zrozumienie

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ

 • KLASY I - III    59,50 zł
 • KLASY IV - V    17,50 zł
 • KLASY VI - VII     14,00 zł
 • KLASY VIII     21,00 zł

RADOSNY DZIEŃ DZIECKA "Z UŚMIECHEM PO UŚMIECH"

 

"OPOLSKIE DLA PODSTAWÓWEK - ZDALNE NAUCZANIE ZBLIŻA!" - KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI


Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach – plastycznym i literackim. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody – m.in. tablety graficzne, czytniki ebooków, słuchawki bezprzewodowe czy smartwatche, planowane jest również przyznanie wyróżnień. Prace należy przesłać do dnia 2 czerwca 2021 r. Szczegóły znajdziecie tutaj.

PÓŁKOLONIE LETNIE 2021


W NASZEJ SZKOLE ODBĘDĄ SIĘ PÓŁKOLONIE LETNIE

PLIKI DO POBRANIA:

KONKURS!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Programie Profilaktyczno- Sportowy Mistrzem być! Online. Teraz wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w konkursie - do wygrania ciekawe nagrody. Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnym profilu.

OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ

Informacja o opłatach za obiady za miesiąc maj będzie umieszczona na stronie internetowej szkoły pod koniec maja. 

POD TYM NUMER BĘDZIE DZWONIŁ DO CIEBIE RACHMISTRZ!

 DROGI MIESZKAŃCU!
NIE BÓJ SIĘ! ODBIERZ!
TE DWA  NUMERY TELEFONU SĄ BEZPIECZNE
JEŚLI WYŚWIETLĄ SIĘ NA TWOIM TELEFONIE TO OZNCZA, ŻE DZWONI DO CIEBIE RACHMISTRZ


BUDŻET OBYWATELSKI W 2021

 

MŁODZIEŻ PCK - SENIOROM

Szkolne Koło PCK równolegle z akcją "Gorączka Złota" zaprasza do udziału w akcji "Młodzież PCK - SENIOROM".
Jeśli możesz - pomóż!

"GORĄCZKA ZŁOTA" - ZBIÓRKA GROSIKÓW

Zebrane grosiki można przynosić do p. Ilony Naróg do 31 maja.

ZAJĘCIA TECHNICZNE CZ. 1

Uczniowie klas 4a i 4b w ramach powtórzenia wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz przygotowania do egzaminu na kartę rowerową wykonali makiety skrzyżowań. Do zapoznania się z niektórymi pracami zapraszamy do galerii! Uczniom gratulujemy pięknych prac :) 

ZAJĘCIA TECHNICZNE CZ. 2

 

SPOTKANIE ONLINE Z P. MARCINEM PRUSEM

W środę 12.05 odbyło się spotkanie online z panem Marcinem Prusem. Chyba nikomu nie musimy przedstawiać tego Pana, ale w ramach przypomnienia - jest to były reprezentant Polski w siatkówce, wielokrotny mistrz Polski, grał w Mostostalu (teraźniejszej Zaksie). Z wykształcenia jest pedagogiem oraz psychologiem sportu. 
"Mistrzem być" to autorski program który powstał na podstawie książki. Prelegent koncentrował się na istotnych tematach dotyczących m.in. marzeń, ambicji, celów, autorytetów, szacunku, przyjaźni oraz porażek i zniechęcenia.
Razem z uczniami klas siódmych uczestniczyłam w tych warsztatach i myślę, że uczniowie mogli dużo wyciągnąć dla siebie z tych zajęć, a także pomogły one zrozumieć samego siebie w pewnych kwestiach (marzeń, celów).
Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję!
Magdalena Łuczak

WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

Uczniów klas ósmych oraz Rodziców zapraszamy do zapoznania się z WYTYCZNYMI DOTYCZĄCYMI ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY  w roku szkolnym 2020/2021. 
Szczegółowe wytyczne znajdują się w zakładce EGZAMINY!

RYWALIZACJA O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI

  
MIASTO KĘDZIERZYN-KOŹLE DOŁĄCZYŁO DO RYWALIZACJI
O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 


Zabawa polega na kręceniu kilometrów na rowerze przy użyciu darmowej aplikacji Aktywne Miasta, która rejestruje przejechany dystans.
W aplikacji rywalizują 44 miasta. Do 21 maja trwa trening, natomiast od 1 do 30 czerwca miasta będą rywalizować o miano Rowerowej Stolicy Polski.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta, dostępną tu: 
https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz , zarejestrować się i wybrać miasto Kędzierzyn-Koźle i jeździć na rowerze zawsze z włączoną aplikacją.

XI BIEG KOZIOŁKÓW

 

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 2b zapraszają do zapoznania się z pomysłami na ten szczególny dzień.

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

 

ELEKTRONICZNY SYSTEM REKRUTACJI DO KLAS I


UWAGA DRODZY RODZICE!

22.03.2021 r. o godz. 9:00 zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kędzierzyn-Koźle. 
Aby zarejestrować wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka do klasy I proszę wejść w zakładkę REKRUTACJA.

NABÓR DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/2022

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS I
DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEJ SZKOŁY


PEŁNA OFERTA ZNAJDUJE SIĘ NA GŁÓWNYM PASKU STRONY INTERNETOWEJ 
"REKRUTACJA"

NABÓR DO KLASY I

 

ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ

 

CZAS NA GORĄCZKĘ ZŁOTA!

 

HAPPY ST. PATRICK`S DAY!

Wesołego dnia Świętego Patryka! Pełne uśmiechu życzenia przesyłają uczniowie klas 1-3. Dzisiaj dzień zabaw, piosenek oraz malowania twarzy na lekcjach języka angielskiego.

POLSKO-CZESKIE SPOTKANIE ONLINE

W dniu 9.03 w naszej szkole odbyła się wideokonferencja z udziałem uczniów polskich oraz czeskich w ramach realizowanego mikroprojektu Euroregionu Pradziad ,,Spotkajmy się”. Uczennice klasy ósmej po stronie polskiej, Emilia Czech oraz Milena Dubielak, przygotowały lekcję pokazową, podczas której uczniowie z Czech mogli zapoznać się z podstawowymi zwrotami w języku polskim, takimi jak ,,Dzień dobry’’ lub ,,Cześć’’. W lekcji brali również udział dyrektorzy zaprzyjaźnionych projektowo szkół oraz wychowawca klasy 8 b wraz z pedagogiem.
Spotkanie przebiegało w miłej, pogodnej atmosferze. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach językowych!
I. Zimna

WŁĄCZAMY SIĘ DO SZLACHETNYCH INICJATYW

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i współpracownicy naszej szkoły dołączyli do akcji "Jeden Naród Ponad Granicami", którą zorganizowało Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Przygotowaliśmy paczki z artykułami spożywczymi o długim terminie ważności, aby wesprzeć Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Jak widać nikt w naszej szkole nie jest obojętny na pomoc drugiemu człowiekowi. Paczki zostały skompletowane przez zespoły klasowe, ale też przez indywidualnych uczniów z rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie!

 

JĘZYK POLSKI W NASZEJ SZKOLE

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której zobaczycie, jak nasi uczniowie wyobrażają sobie mitologicznych bohaterów.

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 2B

Zachęcamy do obejrzenia tańca i piosenki przygotowanej przez chłopców TUTAJ

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3A

 Zapraszamy do obejrzenia galerii.

TWORZYMY ROBOTY

Zajęcia techniczne w kl. 3a "Robot wielofunkcyjny".

KOCI TYDZIEŃ

 17 lutego nasza Świetlica obchodziła Światowy Dzień Kota.

NAPISALI O "DNIU NALEŚNIKA" W NASZEJ SZKOLE

 Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TUTAJ.

POUCZAJĄCA LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

Uczniowie drugich klas uczestniczyli w spotkaniu z miejscowymi policjantami. Pogadanka dotyczyła przypomnienia zasad bezpieczeństwa dzieci w domu i na ulicy. Na wszystkie pytania uczniów panowie policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

WALENTYNKI W MŁODSZEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Zapraszamy do obejrzenia galerii - zobaczcie, jak klasy I-III obchodziły Dzień św. Walentego.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Dzieci w świetlicy utrwaliły zdobytą na zajęciach wiedzę o zdrowym odżywianiu  i wpływie fizycznej aktywności na dobre samopoczucie.

KARMNIK DLA PTAKÓW

Świetliczaki pomagają dokarmiać ptaki zimą. Potrafią zrobić ekologiczny karmik z recyklingu.

BEZPIECZNE ZABAWY W ŚWIETLICY

Bezpieczne zabawy w naszej świetlicy sprawiają, że dzieci nigdy się nie nudzą!

 

ZIMOWE ZABAWY

W końcu zawitała prawdziwa zima, sypnęło śniegiem i ścisnął mróz. Korzystając z zimowej aury świetliczaki bawiły się na boisku szkolnym, a swoje przeżycia uwieczniły w pracach plastycznych.

KONKURS WALENTYNKOWY

Przypominajka konkursowa dla klas III: Dokończ popularny wiersz po angielsku "Roses are red, violets are blue..." i przedstaw go w ciekawy sposób (piękna prezentacja na kartce, nagranie, filmik, Power point. Zachęcamy także do udziału innych uczniów. Termin nadsyłania/doręczenia prac piątek 19 lutego. Szczegóły u Pani Marioli Adamkiewicz

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 3A

Tegoroczna zabawa wzbudziła w młodszej grupie wiekowej wiele radości. Wśrdó uczesników trudno było rozpocznać uczniów. Dzieci zachwyciły pomysłami na swój strój. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nina Lorek-Janic

BAL PRZEBIERAŃCÓW W TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE 2B

 Zobaczcie, jak bawili się nasi uczniowie.

LOGOPEDIA

Zajęcia terapii logopedycznej realizowane w ramach projektu PODNIESIENIE JAKOŚCI I ZAKRESU USŁUG EDUKACYJNYCH PLACÓWEK SZKOLNYCH W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU umożliwiły rozwijanie kompetencji językowych, eliminowanie wad wymowy oraz wzbogacenie słownictwa. Założone cele i zadania projektu zostały osiągnięte. Poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń oraz zabaw integracyjnych uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.  Dzieci otworzyły się i nawiązały ze sobą cieplejsze relacje. Wspierały się nawzajem i motywowały do ukończenia danego zadania lub ćwiczenia.
Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć za aktywny udział. Życzę sukcesów w nauce.

Logopeda szkolny Nina Lorek -Janic 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI "JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI"

Dołączamy się do akcji Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Ideą akcji jest zbiórka suchych, długoterminowych produktów żywnościowych, które przekazywane są kombatantom, Polakom i środowiskom polskim żyjącym w niedostatku na terenach Kresów Wschodnich. Poniżej znajdziecie listę zbieranych produktów żywnościowych. W tym roku akcja rozszerzona jest o zbiórkę książek, materiałów plastycznych i przyborów szkolnych dla szkół polskich na Litwie.
AKCJA ZBIERANIA PRODUKTÓW TRWA W NASZEJ SZKOLE DO 5 MARCA. Produkty można przynosić w godzinach pracy szkoły na portiernię. Dziękujemy!

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka kolor czerwony w klasie 3a gościł. Czerwone stroje. Czerwone serca moje i Twoje. Ten kolor dookoła, bo miłość Babci i Dziadka do siebie woła. Z najlepszymi życzeniami uczniowie klasy 3a z wychowawcą.

Nina Lorek-Janic

NAPISALI O NAS...

Zachęcamy do zapoznania się z materiałEm poświęconym Konkursowi na najpiękniejszą szopkę TUTAJ

AKTYWNY DZIEŃ W KLASIE 2C

Dzisiejszy poranek uczniowie klasy 2c rozpoczęli od szaleństwa na szkolnym boisku! Biały puch latał w każdym kierunku, Aniołki na śniegu pojawiały się jeden za drugim, ale hitem okazały się bałwanki. Śmiechu było co niemiara! A po powrocie do szkoły czekała na nas ciepła herbatka. To był super dzień!

WYTYCZNE MEiN, GIS i MZ DLA KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


WYTYCZNE DLA KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
POWRACAJĄCYCH 18 STYCZNIA DO SZKOŁY

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ zostały przygotowane wytyczne dla szkół.
Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi, które znajdują się na głównej zakładce COVID-19.

NOWY TERMINARZ WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Zapraszamy uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu o zapoznanie się z Terminarzem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/ 2021

PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS WYJAZDÓ ZIMOWYCH I W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie.

Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:
 • Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
 • Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność
  Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
 • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
 • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
 • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
 • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
 • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
 • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
 • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
 • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
 • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
 • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
 • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
 • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

JAK SPĘDZAĆ BEZPIECZNIE FERIE?

 
PORADY DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
 1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.
 2. Zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko.
 3. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby  bawiło się tylko na nadzorowanych lodowiskach  i ślizgawkach. Będziemy wtedy pewni, że  ma zapewnioną opiekę osób dorosłych. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne!
 4. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone dla samochodów, a nie do zabaw, czy ślizgania się.
 5. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.
 6. Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnij mu, aby:
  - wybierało znane sobie lokale lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych,
  - nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do
    domu, osób z którymi przebywa itp.,

  - było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami,
    odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, które
    spożywało.
 7. Jeżeli dziecko wyjeżdża na zimowisko, sprawdź czy organizator ma zezwolenie na prowadzenie zorganizowanego wypoczynku w oferowanym miejscu i czy zapewnia dzieciom opiekę medyczną.
 8. Przypomnij dziecku o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. niepełnoletni do ukończenia 16 roku życia  mają obowiązek używania kasku ochronnego konstrukcyjnie przeznaczonego do jazdy na nartach czy snowboardzie.

AKCJA "RAZEM NA ŚWIĘTA" W ŚWIETLICY

Świetlica wzięła udział w akcji "Razem na święta". Uczniowie wykonali przepiękne kartki świąteczne, które potem mogli osobiście wrzucić do skrzynki swoim starszym sąsiadom, aby podczas dzisiejszej "nietypowej sytuacji" zrobić coś miłego dla Nich. 

Świetlica również przyczyniła się do zrobienia świątecznych upominków dla zaprzyjaźnionych instytucji.

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

ŻYCZENIA OD NASZEJ SZKOŁY PARTNERSKIEJ Z OSOBLAHY

Wsród wielu pięknych, świątecznych życzeń, które od Państwa dostajemy, pojawiły się też takie od naszego zagranicznego, ale bliskiego sąsiada. Serdecznie dziękujemy i życzymy pięknych świąt!

ŚWIETLICOWE ANIOŁY

Świetliczaki nie mogąc doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, zrobiły aniołka z masy solnej, którego zabrały do swojego domu. Była super zabawa! Już czujemy magię świąt!

Z WIZYTĄ W PRZYTULISKU DLA ZWIERZĄT W DĘBOWEJ

W ubiegłym tygodniu klasa 2c oraz 3a ogłosiła zbiorkę dla Przytuliska dla zwierząt w Dębowej. W piątek wychowawcy klas dostarczyli najpotrzebniejsze rzeczy na miejsce. Wszystkie zwierzątka przywitały Nas serdecznie. Domagały się przytulania, miłości, czułości, chwil spędzonych na wspólnej zabawie. Zachęcamy wszystkich do takiej inicjatywy. Obudźcie się kochani i spójrzcie dookoła jak wiele istnień o pomoc dzisiaj woła. Przez życie pędzimy i często omijamy niejedno zwierzątko skulone pod schodami. W tym trudnym czasie zwolnijmy na chwilę i wyciągnijmy ręce. Nie bądźmy obojętni i swoją dobrocią okażmy się namiętni. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!!! Bez Was nie pomoglibyśmy naszym Milusińskim!

ŚWIĄTECZNE PREZENTY I ŻYCZENIA OD KLASY 4B

Uczniowie klasy 4b przyłączyli się do akcji "Razem na święta" i do zbiórki dla Przytuliska dla zwierząt w Dębowej. Pozdrawiamy życząc zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. 

Mariola Majocha

POUCZAJĄCA LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

W przedświąteczny piątek naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Nasz dzielnicowy przypomniał o zagrożeniach, jakie możemy napotkać w codziennym życiu, rozmawiał z dziećmi o zasadach ruchu drogowego oraz zwrócił uwagę, jak bezpiecznie spędzić świąteczny i zimowy czas, abyśmy spotkali się w szkole zdrowi i zadowoleni. Były to cenne i przydatne rady. Dziękujemy za wizytę!

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Informujemy, że od dnia 18. grudnia do odwołania biblioteka szkolna będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

25 uczniów klas 4-8 wzięło udział w konkursie języka angielskiego Memory Master, który w tym roku przybrał formę online. Pasjonaci języka zaprezentowali się bardzo dobrze. Szczególne gratulacje należą się wyróżnionym uczniom:
LAUREAT/ LAUREATKA I STOPNIA:
Sara El Zoughby (4b), Jakub (5a)
LAUREAT/LAUREATKA II STOPNIA:
Jakub Kopaniecki (4a), Malwina Grabara (5a), Agnieszka Kordek (5a), Emilia Maciejewicz (6a)
LAUREAT/LAUREATKA III STOPNIA:
Wojciech Masełko (4a), Żaneta Czyżyk (4a), Andrzej Lelewski (6a), Julia Nowak (6b), Maja Barszczewska (6b), Natalia Piekielny (7b), Aleksander Zachowski (8a)
WYRÓŻNIENIE:
Liwia Majnusz (4b), Maja Wójcik (5a), Igor Musielak (6a), Gracjan Pisarek (8b)

Wielkie brawa dla Was! Dyplomy i upominki zostaną wręczone po feriach zimowych.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

Kategoria śpiew, klasy I-III:
I miejsce: Nikola Brewka, klasa 2c
II miejsce: Michał Nowak, klasa 2a
III miejsce: Zuzia Zwolińska, klasa 2c
Specjalna nagroda Grand Prix dla Małgorzaty Czubskiej i Hanny Serafin z klasy 3b za najlepszy teledysk i wrażenia estetyczne

Kategoria śpiew, klasy IV-VIII:
Jury przyznało wyróżnienie dla Julii Nowak z klasy 6b

Kategoria instrumentaliści, klasy I-VIII:
I miejsce: Aniela Deńca klasa 1a
II miejsce: Mikołaj Mazurkiewicz klasa 2c
III miejsce: Weronika Lisowska klasa 3b

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.
O możliwości odbioru dyplomów i nagród poinformujemy zaraz po feriach.

HARMONOGRAM PRACY GABINETU „dent.ES” W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM I W CZASIE FERII ZIMOWYCH

 

PRZESYŁAMY ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji MEN "Razem na święta" oraz akcji PCK "Kartka dla sąsiada".
Uczniowie klasy 2b z wyrazami pamięci i życzliwości przygotowali oraz dostarczyli piękne kartki świąteczne z życzeniami zdrowia i pomyślności dla Szanownych Seniorów z pobliskiego Domu Dziennego Pobytu.
Do akcji dołączyli się również: Zuzanna Tkaczyk (4a), Paulina Nowak (4a), Wojtek Masełko (4a), Nadia Osadczuk (5a), Agnieszka Kordek (5a), Maja Wójcik (5a), Hania Piśniak (7a), Magda Kołodziej (7a), Marta Marszałkiewicz (8a), Wiktor Musielak (8a), Zuzanna Łotocka (8b).

KLASA 3A WYKONAŁA POMOCE DO TEATRZYKU

"Człowiek własną pracą i wysiłkiem do wszystkiego dojść może"
A. Mickiewicz
Uczniowie kl. 3a wykonali pacynki, które przydały się do organizowanego przez uczniów teatrzyku.

Nina Lorek- Janic

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM Z PRZYTULISKA

 Zachęcamy do wzięcia udziału w pięknej akcji!  Bo jak nie my, to kto? :)

SPOTKANIA Z RODZICAMI ONLINE

Wywiadówki oraz spotkania indywidualne z nauczycielami odbędą się w dniach 14-18.12.2020r. na platformie MS Teams. Dokładną datę oraz godzinę spotkań klasowych podadzą Państwu wychowawcy, natomiast w celu konsultacji indywidualnej z konkretnymi nauczycielami należy umówić się z nimi za pośrednictwem e-dziennika.

I MIEJSCE W X POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Uczennica naszej szkoły Natalia Piekielny
zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim


 
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!

WYNIKI "MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU TALENTÓW 2020"

Świetne wieści z "Mikołajkowego Konkursu Talentów 2020" organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury RSM "Chemik".
Bardzo miło nam poinformować, że w kategorii klas 4-8 I MIEJSCE "wyrapował" Oskar Paczyński (kl. 7b), III MIEJSCE za swój pokaz talentów zdobyła Agnieszka Kordek (kl. 5a), natomiast Hanna Czerniak (kl. 4a) wytańczyła WYRÓŻNIENIE.
Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczniom, ich występy będziecie mogli zobaczyć już niebawem na profilu Facebook Naszej Szkoły.

BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ "RAZEM NA ŚWIĘTA" 2020


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”.

„Razem na Święta” 2020 
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której resort edukacji zachęca do niesienia pomocy innym.
Działania w ramach "Razem na Święta" pełnią bardzo ważną rolę w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Dzięki takim acjom umacnianiamy więzi międzypokoleniowe oraz kształtujemy poczucie odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

PRZYKŁADY DZIAŁAŃ W RAMACCH AKCJI "RAZEM NA ŚWIĘTA"
- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
- samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo
  osób potrzebujących z najbliższej okolicy,
- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
- zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
- zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
- przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
- wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI

NIESPODZIANKA MIKOŁAJKOWA

Wczoraj uczniów klasy 3b odwiedził Mikołaj. Zostawił prezenty na klamkach, pod drzwiami. Niektórym wręczył osobiście. Jak On to robi? Chyba tez pracuje zdalnie albo wysyła swoich Elfów. 

MIKOŁAJKOWE ŻYCZENIA

6 grudnia, jak zapewne wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Z tej okazji życzymy wszystkim dzieciom dużo radości. Niech ten wyjątkowy dzień będzie jak z bajki, a Mikołaj wraz z pomocnikami niech spełnią wszystkie najskrytsze marzenia.

Uczniowie klasy 3a z wychowawcą

NIEZWYKŁE ODWIEDZINY

 Klasę 2b w czasie zdalnych zajęć niespodziewanie odwiedził Mikołaj.

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU MIKOŁAJOWEGO KONKURSU TALENTÓW


Do komisji konkursowej nadesłano 9 występów. Jury w składzie: p. Barbara Kamińska, p. Ewa Kubica i p. Monika Nadolna-Stephan oceniły występy biorąc pod uwagę: ogólny wyraz artystyczny, estetykę kostiumów, technikę wykonania, osobowość i charyzmę sceniczną oraz dobór podkładu muzycznego. Do zdobycia było 150p.

Miejsca na podium zajęli:
Miejsce 1. – Agnieszka Kordek (5a) – 147p. (gra na instrumencie, śpiew, taniec)
Miejsce 2. – Oskar Paczyński (7b) – 142p. (śpiew - rap)
Miejsce 3. – Hanna Czerniak (4a) – 139p. (taniec)

Powyżsi uczniowie będą reprezentowali Naszą Szkołę w "Mikołajkowym Konkursie Talentów" organizowanym przez SDK-RSM "Chemik", który odbędzie się 8.12 w formie online. Trzymamy kciuki!

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WSZYSTKIM UTALENTOWANYM UCZNIOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W ETAPIE SZKOLNYM KONKURSU, a byli to: Amelia Nawrocka (2a), Hanna Serafin (3b), Kamila Ceglarska (8b), Paulina Nowak (4a), Teresa Chylińska (4a), Małgorzata Jankowska (3a) i Żaneta Czyżyk (4a).

AKCJA PCK "KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA MOJEGO SĄSIADA"

Szkolne Koło PCK bierze udział w świątecznej akcji zatytułowanej "KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA MOJEGO SĄSIADA". Wystarczy zrobić kartkę świąteczną (dowolną techniką), wpisać do środka życzenia, podpisać się i w okresie przedświątecznym wrzucić do skrzynki na listy sąsiada - warto zwrócić uwagę na osoby starsze, samotne, chore. To mały gest, a naprawdę może komuś choć trochę poprawić nastrój w tym trudnym czasie. Pamiętajcie o zrobieniu zdjęcia kartki i wysłaniu w wiadomości na MS Teams do opiekuna koła p. Ilony Naróg. Zachęcamy do zapoznania się z plakatem.

ZAPROSZENIE NA WEBINAR "BEZPIECZNI W SIECI Z OSE" - 03.12, godz. 19:00

Drodzy Rodzice,
Zachęcamy do wzięcia udziału w 50-minutowym, bezpłatnym webinarze, w czasie którego eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Webinar rozpocznie się 03.12 o godzinie 19:00. Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: 
https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

DOŚWIADCZENIE KLASY 3A

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz

Uczniowie kl. 3a mieli za zadanie wyhodować fasolę. Podczas doświadczenia trzeba było dbać o to, aby początkowo fasola, a potem roślinka miała zawsze dostęp do wody.
Nina Lorek-Janic

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-VIII do zgłoszenia nagrań kolęd lub pastorałek w kategoriach:
- śpiew solo lub zespoły do 3 osób (klasy I-III),
- śpiew solo lub zespoły do 3 osób (klasy IV-VIII),
- instrumentaliści (klasy I-VIII).

Szczegóły w regulaminie.

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Zapraszamy dzieci z klas I-III do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie szopki bożonarodzeniowej.

Szczegóły w 
regulaminie.

MIKOŁAJOWY KONKURS TALENTÓW - SDK


8 grudnia Spółdzielczy Dom Kultury RSM „Chemik” przeprowadzi w formie ON LINE „Mikołajkowy Konkurs Talentów 2020”. Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 3 występy. W 1 prezentacji konkursowej mogą wystąpić maksymalnie 3 osoby.
Aby wyłonić reprezentantów PSP 5 ogłaszamy ELIMINACJE SZKOLNE „Mikołajkowego Konkursu Talentów 2020”.

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
(fragment regulaminu)
 1. Przedmiotem konkursu jest krótka prezentacja sceniczna (śpiew, taniec, gimnastyka, gra na instrumencie, umiejętności manualne itp.).
 2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych, które nie posiadają sukcesów na szczeblu ogólnopolskim w dziedzinie śpiewu, tańca, gimnastyki, gry na instrumencie itd.
 3. Kategorie konkursowe to klasy: 1-3, 4-6, 7-8.
 4. Prezentowany występ sceniczny nie może przekroczyć 4 minut.
 5. Forma prezentacji scenicznej jest dowolna (śpiew, taniec, gimnastyka, gra na instrumencie, umiejętności manualne itp.).
 6. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 7. Zadaniem uczestnika konkursu jest przesłanie nagranie swojej prezentacji – forma prezentacji dowolna.
 8. Uczestnik bądź instytucja delegująca jest zobowiązana do przesłania podpisanej klauzuli informacyjnej RODO dostępnej wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia.

Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w SZKOLNYCH ELIMINACJACH prosimy o przesłanie swojej prezentacji do wychowawcy do piątku 27 listopada (nieprzekraczalny termin). Spośród nadesłanych prezentacji Jury wybierze trzy najlepsze, które będą reprezentowały PSP 5 w „Mikołajkowym Konkursie Talentów 2020”.

PEŁNA TREŚĆ REGULAMINU dostępna jest tutaj

INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice, 
W dniach 25-26.11.2020r. w godzinach 17:00-18:00 odbędą się indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami na platformie MS Teams.

Jeżeli mają Państwo potrzebę spotkania z nauczycielem - prosimy o umówienie się z danym nauczycielem do wtorku 24.11. (za pomocą e-dziennika).

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Klasa 3a wzięła udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W tym dniu na zajęciach Teams dominowała tematyka patriotyczna.

KONSULTACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW W SZKOLE

Prosimy o zapoznanie się z procedurą i harmonogramem konsultacji dla ósmoklasistów

INSTRUKCJA LOGOWANIA DO MS TEAMS

 Instrukcję logowania do MS Teams można pobrać tutaj.

LISTOPADOWA ZADUMA...

 Klasa 3a oraz 2c uczciła pamięć Tych, co odeszli....

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 W zeszłotygodniowym etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego wzięło udział 12 uczniów klas 7 i 8. Miło nam poinformować, że do II etapu awansowali: Veronica Jaworska (8b), Aleksander Zachowski (8a), Patryk Fiedura (7b), Natalia Piekielny (7b) i Wiktor Musielak (8a). Brawo!

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 20/21

 

Przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego 2020/2021:


PRZEWODNICZĄCA:
Wiktoria Zarucka 8a
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ: Hanna Piśniak 7a
CZŁONKOWIE: Aleksandra Piwowar 8b, Wiktor Musielak 8a, Emilia Czech 8b


Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

PRACE NASZYCH UCZNIÓW

Prace zostały wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego pod czujnym okiem pani Lilianny Ceglarskiej.

ŻYCZEŃ CIĄG DALSZY...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy I-III przygotowały pamiątkowe filmiki, które możecie obejrzeć na naszym facebookowym fanpage`u PSP5 im. A. Mickiewicza w Kędzierzynie-Koźlu 
Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników szkoły przesyłają uczniowie najmłodszej grupy wiekowej, a pozostali również dołączają się do życzeń!

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚREDNIEJ GRUPIE WIEKOWEJ

Klasy IV-VI świętowały Dzień Chłopaka w kinie projekcją filmu "Mulan". Wyjście wszystkim się podobało, cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób uczcić ten wyjątkowy dzień.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 3A

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3a wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . W ostatni piątek września szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu, którego celem było doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia i jej sprawnego wykorzystywania, a także rozwijanie umiejętności samokontroli oraz wewnętrznej motywacji do nauki. Dla uczestników był to doskonały trening pamięci oraz rywalizacja, która przypomniała, że matematyka to ważna nauka, która jest przydatna w życiu codziennym. 

N.Lorek-Janic

KOŁO BIOLOGICZNO-CHEMICZNE W AKCJI

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z zajęć koła biologiczno-chemicznego:
- Chemiczna tęcza, czyli badanie gęstości substancji
- Badanie wpływu antybiotyku o szerokim spektrum na rozwój bakterii fermentacji mlekowej

Zajęcia prowadzi p. Anna Grzeżułkowska, a odbywają się w poniedziałki w godzinach 07:05-07:50 w sali nr 29.

MAMY NOWYCH NAUCZYCIELI MIANOWANYCH!

     W środę z rąk pani prezydent Sabiny Nowosielskiej, kolejni nauczyciele naszej szkoły otrzymali  dyplomy aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego. 
     Nauczyciele musieli wykazać się przez ostatnie trzy lata sporą wiedzą, kreatywnością i zaangażowaniem. Gratulacje przekazali pedagogom również zastępca prezydenta, pan Wojciech Jagiełło oraz przewodniczący rady miasta pan Ireneusz Wiśniewski. My również dołączmy się do gratulacji i życzymy naszej kadrze pasji i radości płynącej z pracy z uczniami. 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 3A

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości życzą koleżanki z klasy 3a.

PAMIĄTKA UDZIAŁU W PROGRAMIE "DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Na pamiątkę zeszłorocznej VII edycji programu "Dziel się uśmiechem" nasza szkoła otrzymała dyplom. Kolejna edycja programu, w której biorą udział uczniowie klas I-VI już niebawem!

Koordynatorem programu w PSP 5 jest Szkolne Koło PCK.

MIKROPROJEKT EUROREGIONU PRADZIAD

29 września w ramach realizowanego mikroprojektu  Euroregionu Pradziad "Spotkajmy się" w naszej szkole  odbyły się wideo - konsultacje na żywo z uczniami z Czech.
Nasi uczniowie przygotowali różne pytania w języku czeskim dla swoich kolegów, a tym samym mogli lepiej się poznać i przełamywać bariery językowe.
W nauce języka obcego bowiem jest ważna żywa komunikacja w naturalnych okolicznościach.

Spotkanie przebiegało w miłej i pogodnej atmosferze.
I.Zimna

DZIEŃ CHŁOPAKA W 8B

29 września, klasa 8b świętowała Dzień Chłopaka.
Uczniowie udali się do kina, aby obejrzeć film - "Green Book".
Pomimo brzydkiej pogody, panowała miła atmosfera. Wszystkim osobom bardzo się podobało i dobrze się bawili.

Zuzanna Łotocka, klasa 8b

SUKCESY PIŁKARSKIE NASZYCH UCZNIÓW

Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz mogą pochwalić się sukcesami sportowymi - tym razem piłkarskimi. 

W Strzelcach Opolskich rozegrany został turniej piłkarski, w którym zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy FA 9 Kędzierzyn-Koźle zasilany uczniami klasy 2b.

Gratulacje dla Adama Bujary, Mateusza Kołodzieja, Igora Jakubowskiego i Oskara Magocha!

Druga świetna wiadomość również w tej samej dziedzinie - Krzysztof Nycz z 4a otrzymał powołanie na jesienne zgrupowanie Reprezentacji Polski Football Academy w kategorii U11.

Krzysiu reprezentuje Football Academy Kędzierzyn-Koźle. Brawo!
Trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy!

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MEMORY MASTER" - ZAPISY

Od wtorku 29.09 do piątku 2.10 będą odbywały się zapisy do jesiennej edycji konkursu języka angielskiego "Memory Master". Jest to konkurs leksykalny przeznaczony dla klas IV-VIII. Szczegóły na stronie: https://www.blumont.edu.pl/

Zapisy i szczegółowe informacje u p. Ilony Naróg. Wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna oraz opłata w wysokości 10 zł.

K
onkurs odbędzie się w naszej szkole w dniach od 16.11.2020 do 20.11. 2020. 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Zapraszamy do składania ofert na usługi i sprzęt w ramach realizowanego projektu "Spotkajmy się" w ramach Euroregionu Pradziad.

Szczegółowe informacje na BIP-ie szkoły:

LEKCJA POKAZOWA ZAJĘĆ KLUBU MŁODEGO TECHNIKA

24 września w ramach lekcji techniki klasy czwarte miały okazję uczestniczyć w ciekawym pokazie przeprowadzonym przez Klub Młodego Technika.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla dzieci, młodzieży i dorosłych: 

ZŁOTY SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA!

Z przyjemnością informujemy, że absolwent rocznika 2015/2016 naszej szkoły Jakub Korejba w dniach 18-20 września w Radomiu podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych (kategoria U18) wywalczył  tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem!
Trenerem Jakuba jest nasz nauczyciel wf-u p. Adam Domin. 

Warto wspomnieć, że Jakub uczęszczał do klasy o profilu sportowym oraz był uczestnikiem programu ministerialnego Lekkoatletyka dla Każdego prowadzonego w naszej szkole od kilku lat.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Kto wie, może w przyszłości kolejni nasi uczniowie również zdobędą mistrzowskie tytuły?

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Społeczność Naszej Szkoły czekała na ten dzień z utęsknieniem! 1 września w uroczystej atmosferze, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.
Tegoroczni pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów PSP 5.

Życzymy wszystkim bezpiecznego, pełnego sukcesów roku!

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z POJAZDÓW PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO W TRAKCIE PANDEMII

Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce zostały opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym.
W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.

UWAGA RODZICE!

    WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW. 
 1. Obowiązujące procedury i zasady pracy w szkole znajdują się w zakładce DLA RODZICA - PROCEDURY COVID - 19. 
 2. Zapisując dziecko na obiady należy najpierw pobrać KARTĘ OBIADOWĄ, która znajduję się w zakładce DLA RODZCA - STOŁÓWKA SZKOLNA.
  Wypełnioną kartę należy złożyć na portiernię lub przez ucznia do 2 września.
  Obiady rozpoczynają się 3 WRZEŚNIA (czwartek). 

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

 Zapraszamy do przeczytania listy od Ministra Edukacji Narodowej p. Dariusza Piontkowskiego. 

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie 10 wskazówek dla rodzica i ucznia dotyczące BEZPIECZNEGO POWROTU DO SZKOŁY.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021odbędzie się 1 WRZEŚNIA na boisku szkolnym na dworze. 

GODZINY ROZPOCZĘCIA:
 • 8.30  klasy V - VIII (po mszy św.) 
 • 9.15  klasy II - IV
 • 10.00  klasy I (pasowanie na ucznia)
Przypominamy, że rozpoczęcie odbywa się w reżimie sanitarnym, prosimy o ograniczenie udziału osób.
W przypadku niepogody rozpoczęcie odbędzie się w hali sportowej i na teren budynku szkoły będą wpuszczeni tylko uczniowie. 

LIST PANI PREZYDENT MIASTA DO RODZICÓW

Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z listem dotyczącym nowego roku szkolnego 2020/2021 Pani Prezydent Miasta Sabiny Nowosielskiej.

APLIKACJA PROTEGO SAFE - WSPÓLNY LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DO RODZICÓW

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie

Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. 

ProteGO Safe – jak to działa? 
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Aplikacja składa się z dwóch modułów:

pierwszy: umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,

drugi: to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.


Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy.  

Dziennik zdrowia 
ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

Bezpieczeństwo z ProteGO Safe 
Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób. 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: 
https://www.gov.pl/web/protegosafe.


Z wyrazami szacunku 
Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej
Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny

Projekty

Polsko-czeski projekt pt: Spotkajmy się Laboratoria Przyszłości

Współpracujemy z:

Miejska Bibilioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu