Zadania dla klas IV-VIII

30 MARCA - PONIEDZIAŁEK LEKCJA RYSOWANIA OCZU

W poniedziałek  30 marca zapraszamy na bezpłatne zajęcia online na żywo.
O godzinie 10.00 i 19.00 lekcja rysowania OCZU.

Każdy może wziąć udział w transmisji. Wystarczy wejść o podanych godzinach na naszą stronę na Facebooku:
www.facebook.com/pracowniaoko.krakow.
Podczas wspólnego rysowania
Dr Tomasz Wełna:
  • pokaże techniki rysowania ludzkiego OKA z przodu i z profilu,
  • wytłumaczy metody konstruowania i cieniowania oraz używania roztarć
  • dowiecie się, jak oddać połysk i głębię oka
W ciągu jednej godziny każdy uczestnik będzie mógł zdobyć bardzo szczegółową wiedzę na temat rysowania oka.
Do zobaczenia, ja też tam będę!
Elżbieta Setnicka

EDB ZAGROŻENIA NATURALNE 8AS

Paweł Masełko

ZESTAW ĆWICZEŃ ORTOGRAFICZNYCH DLA DYSLEKTYKÓW

Ewa Dziewanowska - Doniec

MATEMATYKA - KLASY 6

Zapraszamy do rozwiązywanian zadania w ramach konkursu matematycznego RACHMISTRZ.

Piotr Kosowicz

TECHNIKA - KLASY 5as i 5b

Wejdź na link i zapoznaj się z prezentacją wprowadzającą do rysunku technicznego.

Radosław Przyboś

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYE

Jeśli chcesz poćwiczyć swoją spostrzegawczość, doskonalić umiejętności manualne, orientację przestrzenną, znajomość zasad ortograficznych, umiejętności matematyczne, zajrzyj tutaj:

Anna Madej
Urszula Simonides-Lipnicka
Ilona Zimna

KLASY IV-VIII

Drodzy uczniowie! Nie od dziś wiadomo, że dobry plan działania to podstawa sukcesu. Zachęcamy do skorzystania z załączonego materiału, który ułatwi Wam organizację dnia :)

TRENING WSiP - UCZ SIĘ W DOMU DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Ćwiczenie to podstawa! Pakiet treningowy to idealny pomysł na powtórzenie materiału. Pakiet zawiera zestaw ćwiczeń w podziale na edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, społeczną i muzyczną.

JĘZYK POLSKI

Linki do powtórzenia i utrwalania umiejętności z zakresu pisowni, ortografii, krótkich form wypowiedzi pisemnych, quizy z lektur szkolnych (wszystko online, w formie gier edukacyjnych). Uczniowie wypełniają i otrzymują informację zwrotną na temat udzielonych odpowiedzi.

KLIKNIJ W LINKI:

Agata Blachucik

EDB KLASA 8A I 8B

Zadanie do wykonania w pliku pdf do ściągnięcia:  edb 8ab.pdf

Paweł Masełko

JĘZYK ANGIELSKI

Serdecznie zachęcam do śledzenia strony -> https://padlet.com/ilonanarog/4vsfe9ayoy5p
N
arzędzie Padlet służy do nauki zdalnej, będą pojawiały się tam ciekawe linki, piosenki, zadania, gry do nauki języka angielskiego dla wszystkich moich klas.

Ilona Naróg

JĘZYK POLSKI

Przypominam o możliwości systematycznego rozwiązywania materiałów szkoleniowych przed egzaminem publikowanych przez CKE : https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty

Można będzie obejrzeć adaptacje lektur szkolnych:

• piątek (TVP Kultura, 20 marca o godz.16:15 „Mały Książę”: lektura obowiązkowa klasy 7 - 8)
  • poniedziałek (TVP1, 23 marca o godz. 21.00 spektakl "Zemsta": klasy 6 - 8)
  • wtorek (TVP Kultura, 24 marca o godz. 13.00 „Latarnik”: lektura obowiązkowa klasy 7 - 8)
Andrzej Wołkonowski

Zachęcam do czytania w domu ciekawych książek!
Zapraszam do zakupu ciekawej literatury dziecięco/młodzieżowej w księgarni internetowej www.taniaksiazka.pl/.
Czytanie książek to jeden ze sposobów przyjemnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

DOBRA KSIĄŻKA:
  • dotyczy zainteresowań czytelnika
  • jest z pomysłem i dobrym przekazem.
Dodatkowo zachęcam do odwiedzania stron internetowych:
Iwona Stępak

JĘZYK ANGIELSKI - DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Zachęcam do poszerzenia wiedzy na temat historii i kultury Irlandii:

ZADANIE PODSTAWOWE:

1. Wykonaj karty pracy – wykreślanka dla klas IV-VI oraz dla klas VII-VIII.
2. Karty należy przynieść do szkoły, za rozwiązanie zadań na uczniów czeka niespodzianka.

ZADANIE WYZWANIE:
1. Zapoznaj się z informacjami ze strony poświęconej św. Patrykowi →
2. Sprawdź, czy uważnie zapoznałeś się z informacjmi rozwiązując test → https://www.vocabulary.cl/english-games/saint-patricks-day.htm

ZADANIE DODATKOWE:

Przygotuj prezentację multimedialną (w języku polskim, angielskim lub mieszaną), w której zamieścisz np. podstawowe wiadomości o Irlandii, legendę o św. Patryku, symbole święta, informacje, jak święto obchodzone jest w Irlandii i na całym świecie.
Można przesłać na adres:
ilonanarog@gmail.com